Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a családomtól...

Szerintetek a családomtól lehetek depressziós?

Figyelt kérdés
Otthon nagyon gyakran depressziós vagyok, szinte heti rendszerességgel előjön, pláne hétvégén, amikor nincs suli/munka, és együtt van a család. Szlovákiai magyarok vagyunk, és a nyáron 4 hónapot Magyarországon töltöttem egyedül, és egy napig sem voltam depressziós. Szerintetek hogyan taníthatnám meg magamnak, hogy ne másoktól függjön a hangulatom?

2017. dec. 16. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem, hogy a családod lenne a ludas. Amikor itt voltál 4 hónapig, mivel töltötted az időt? Hogyan teltek a napjaid? Lehet, hogy egyszerűen unatkozol otthon.
2017. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
A depresszió egy betegség, nem pedig pár órás feeling. Azt se tudod miről beszélsz.
2017. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: Tanfolyamra jártam, és emellett teljesen egyedül kellett ellátnom magamat, takarítani, ház körüli munkát végezni.


#2: Szerintem tudom, hogy miről beszélek. Nagyban befolyásolja a depresszió a mindennapi életvitelemet. Konkrétan alig tudom tőle elvégezni a szükséges dolgaimat (tanulni, de még szórakozni sem tudok tőle).

2017. dec. 16. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Én pedig azt mondom hogy lehetsz tőlük amennyiben nem olyan jó velük a kapcsolatod. Viszont a depresszió ott kezdődik hogy nem kelsz ki az ágyból egyáltalán. A depressziós ember magatehetetlen bárhol van bármikor. Az nem múlik el csak úgy és jön elő alkalmakkor. Öngyilkos gondolatok stb azt hiszem nem kell magyaráznom ha tudod. De szerintem te nem szeretsz otthon lenni és ez befolyásol téged.
2017. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szorongsz szerintem. A depresszió az teljesen más, az egy folyamatos állapot amin semmi körülmény nem lendít. (gyógyszerek nélkül) 2 évig lábon kihordva voltam a nap 24 órájában depis, úgyhogy én tudom mi az.)

És a válaszom igen, okozhatja a szorongásod a túlzott erős szülői kötődés.

2017. dec. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hogyne lehetnél, nekem tőlük romlott el az életem
2017. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!