Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleim egymás unokatestv...

Ha a szüleim egymás unokatestvérei, akkor én "vérfertőzött" ember vagyok?

Figyelt kérdés

Másod unokatestvérek. A szüleim nagyszülei (két nagymamájuk, nekem két dédmamám) egymás testvérei voltak. Ez most beteg dolog, vagy emiatt szégyellnem kellene magam? Tudtommal sem én, sem a testvéreim (hárman vagyunk) nem szenvedünk semmilyen elmebetegségben vagy fogyatékosságban, amit sokan ehhez kötnek. Amúgy nagyvárosban élünk (top5 lakosságú MO-on), apa diplomás, se nem kisebbségiek, se nem alja műveletlen népség nem vagyunk (amiket megint összekötnek ezzel valamiért sajnos).


24/F



2017. dec. 19. 22:12
1 2
 1/13 anonim válasza:
95%

Ja hogy még másod unokatestvérek is....


Te, tudtommal már az unokatestvérek is házasodhatnak....

Mondod, semmi betegség... AKKOR?

2017. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
61%
Ez a dolog a te és a testvéreid gyerekeinél még simán visszaüthet... Vagy már nektek is van valamire hajlamotok, ami még nem derült ki, de a korral jöhet, főleg ha elősegítitek bizonyos életvitellel.
2017. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
80%
Ez van. Hirdetni nem kell. Szerintem nekik bőven elég fura volt. Neked már nem kell ezen stresszelned.
2017. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

A rokonok közötti házasság a genetikai összeférhetetlenség miatt tilos. A testvérek közt egyértelmű a vérfertőzés. Az unokatestvérek közt is előfordulhat de itt már előzetes genetikai vizsgálattal ki lehet zárni.

Másodunokatestvéreknél már nagyon csekély az esélye az összeférhetetlenségnek. Gondolj bele, az már 16 vérvonal.

A későbbiek miatt meg nem kell aggódnod, ha te egészséges vagy akkor a gyerekeid sem lesznek betegek emiatt.

2017. dec. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
62%
Állítólag ez nem számít annak.
2017. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem vérfertőzés. Ne aggódj emiatt!
2017. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

1: Azért tettem fel a kérdést, mert itt olvastam hogy sokan gyűlölkednek azok felé, akik mondjuk szexelni szeretnének unokatestvérükkel. Én nem, nem voltak ilyen vágyaim, de a szüleim ugye igen. Bár nem hiszem hogy ez valami fétis lett volna náluk, 18 éves koruk előtt ötször ha találkoztak családi eseményeken és felnőttként jöttek össze.


2-3: Köszi a válaszaitokat, bár nem értek velük egyet.


4: Valami ilyet olvastam, hogy ha két testvér csinál gyereket, ott 50% a beteg utód születésének esélye. Ha két első unokatestvér, akkor ott 4% a beteg utód esélye. Ha pedig két tök idegen ember, akkor ott 2%. A másodunokatestvérekről nem találtam ilyesmit, de akkor 2% felett és 4% alatt lehet valahol gondolom.


5-6:

Nagyon durva amit találtam, hogy Észak-Afrikában és a Közel-Keleten milyen elképesztően magas az unokatestvér házasságok aránya:

[link]

Vannak tucatjával országok, ahol az emberek ötöde-negyede-harmada unokatesójával házasodik.

2017. dec. 20. 13:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit mondanék, hogy tudtommal a rendellenességek nem az utódon, hanem az ő gyerekén jönnek majd elő nagyobb eséllyel.


Nem tudom, írta-e valaki. Nem olvastam.

2017. dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Elvileg az a baj, hogy rokonok között nagyobb az esélye, hogy genetikai öröklődés legyen. Másod unokatestvérnél már ez nem annyira jellemző, de ezt régen olvastam valahol, szóval nem tudom maximálisan mi az igazság.

Törzseknél pl. nagyobb számban van ez meg, rokonok is együtt vannak. Hivatalosan Magyarországon úgy tudom, hogy másod unokatesók között engedélyezett a házasság.

Én pl. anno nem is tudtam, hogy egy csaj, aki ráadásul tetszett, az unokatesóm volt.

2017. dec. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Örülj neki,hogy megúsztátok és nem jártatok úgy,mint a zsidók legtöbbje,akik egy rahedli,csak rájuk jellemző ritka betegségre hajlamosak.Arról nem tehetsz,hogy a szüleid milyen rokoni fokon kötődnek egymáshoz,de ha akartok gyereket,járjatok majd a pároddal rendszeresen szűrésre,hogy kiszűrjék a hibás gént.Inkább költsetek rá,mintsem vissza üssön, sajnos,ismerek erre jó pár példát.
2017. dec. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!