Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a karácsony egy gyermek...

Milyen a karácsony egy gyermekotthonba illetve anyaotthonban?

Figyelt kérdés
2017. dec. 23. 07:24
 1/4 A kérdező kommentje:

ban

Bocsánat.

2017. dec. 23. 07:25
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Apukám régen igazgató volt egy gyermekotthonban, ezért akkoriban nálunk mindig nagyon későn kezdődött a szenteste, 8-9 örül, mert délután az ottani gyerekekkel karácsonyoztak a nevelők.

Persze nem minden gyerek volt bent ilyenkor, mert akiket elvihettek ilyenkor a szüleik, és volt hová elvinni őket, azok a családjukkal voltak. De persze voltak sajnos olyan gyerekek, akiket egyáltalán nem volt szabad kiadni a szülőknek, vagy nem is voltak szüleik. Nekik tartottak az intézetben karácsonyt, rendesen karácsonyfával, sütivel, ajándékokkal. Persze ez akkor sem olyan, mintha családban ünnepelnének, de a nevelők megtettek mindent, hogy jól érezzék magukat a gyerekek.

2017. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Egy évig éltem gyermekottonban, az akkori karácsony így zajlott:


A gyermekotthonból a legtöbb gyerek téliszünetben hazament, így a karácsonyi ünnepség is előre volt hozva 2-3 nappal. Korábban felírhattuk egy cetlire, névvel ellátva, hogy mit kérünk 1-2 ezer forint értékben, persze, hogy nem azt kaptuk. Az ünnepségen ott lehettek a szülők, testvérek, majd mindenki megkapta az apró ajándékát, és kora este a szülők hazavihették a gyerekeiket. Én voltam kb. az egyedüli, aki bent volt az otthonban karácsonykor, meg volt egy lány, aki kint aludt a szüleinél, de bejárt enni, mert otthon nem volt mit enniük, illetve vitt haza kaját is.


Szenteste hajnalig tévézhettünk a nevelővel (ez azért nagy szó, mert amúgy minden este 9kor takarodó volt), és mindegyik gondozó próbált kedves lenni. Reggelire kakaó-kalács volt a megszokott tea - vajas kenyér helyett.


Nem éltem meg fájdalomként, igazából tudtam, hogy lesz jobb is. :)

2018. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Es most hogy vagy? Orokbe fogadtak?
2021. jan. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!