Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó vagy rossz, ha egy gyerek...

Jó vagy rossz, ha egy gyerek mindent megkap? Ha 10 évesen karácsonyra már nem tud mit kérni és nincsenek vágyai? Miközben a szülők nem gazdagok, de az átlagnál jobban élnek, kemény munkával megteremtve ezt a színvonalat.

Figyelt kérdés

Egy baráti beszélgetésben merült fel ez a téma

A kérdés részemről elméleti, csak a véleményekre lennék kíváncsi.

Megadjon egy szülő mindent a gyerekének, amit az csak kigondol, vagy ki sem gondol?

Vagy ha telik is rá, mondjon néha nemet?

Mennyire tesz jót egyik vagy másik a gyereknek?

Nem káros a gyerek egészséges személyiséggé alakulásában?

Természetesen nekem is van véleményem, de szeretném tudni, mennyire gondolom helyesen.


2017. dec. 28. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Van egy huszonéves ismerősöm. A szülei a mai napig mindent megadnak neki - lakás, autó. A gyerek sokat dolgozik, de minden szabad percében azon agyal, hogyan tudna még több pénzt keresni. Agyament ötletei vannak, nem győzzük lebeszélni. Pedig nem kopik fel az álla, de bele van hülyülve a pénzbe, és ezt ő is belátja, hogy nem normális amit csinál.

És nem értékel semmit amije van, mivel mindene megvan, és még 25 sincs.

Az, hogy ilyen kicsinek, 10 évesen már kiégett, nagyon rossz dolog, kár volt idáig eljutni. Egy gyereknek a felére sincs szüksége mint amire vágyik.

2017. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen rossz, mert a gyereknek elcsúszik az értékrendje. Keresztlányom pont 10 éves, és a szülei beledöglenek a rengeteg munkába, hogy az extra igényeit is teljesíteni tudják. A kislánynak alap, hogy 200 ezres okostelefonja, laptopja, tabletje van, de értékelni nem tudja, mert nem tudja, hogy ezért mennyit kell dolgozni. A múltkor le is tolt engem (42/F), hogy nekem miért nincs semmi ilyesmim. Mondom nem telik rá. "De hát csak bemész a Média Marktba, megveszed, és lesz." De mondom, nincs rá pénzem! Nem értette, hogy miről beszélek.
2017. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Irrelevans. Nem az hatarozza meg a gyerek szemelyiseget hogy megkap-e mindent.
2017. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyértelműen rossz ha megkap mindent, nagyon rossz értékeket tanítanak neki ezzel. Nem fog megbecsülni semmit, sőt a szüleit is semmibe fogja nézni- hiszen csak azért számítanak neki majd hogy minden vacakot megkapjon. Semmi jóra nem vezet ha valaki abba nő bele hogy alap hogy mindene megvan, és semmit sem kell tennie érte.
2017. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Ne kapjon meg mindent. Küzdjön érte, dolgozzon a maga korának megfelelően. (Másrészt lehet amit kapni szeretne az egy múló hóbort)
2017. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez megy nálunk. Unokatesoim 10 es 13 évesek. Ipfon tablet pc. Minden amit kiejtenek megkapják. Sot kovetelnek is,ha vki cucca megtetszik kell és viszi. Ok se ertik mert pénz mindig mindenre van. Leszolták a Karácsonyi ajándékot is most mondván keves mi Anyámmal nem az o szintjukon élunk. Ha valamit elrontanak apa vesz ujat tok mindegy.. Értekelni semmit rendszer tisztelet nincs ebédnél telefon van meg rohangálás ha ok már nem esznek mi is hagyjuk abba es rájuk kell figyelni ok irányutanak. Az anyjuk ugyan ilyen anyagias sznob lenézős. Az apját is mi ápoltuk, neki nem kell a macera,erdekes kinyalta a seggét o tanitatta.. az o anyja a nagyi detto pénzéhes csak add ig kelett a férje a nagybátyám mig talicskázta haza a pénzt. A kis herceg és kigercegno meg már most 10 13 évesen lenéz minket és a másik beteg unokatesojukat retardáltnak hivják es h azzal nem játszunk nem a mi szintunk.. mi lesz ezekbol.. a gyerekek apja a belét kidolgozza. Néha el is durran az agya látom.. de a feleseg es,a nagyi irányit..
2017. dec. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgáljuk meg hogy mi is az a "minden" egy 10éves gyereknél! Nálunk van 1Lcd tvje(nagyitól), Nintendo WII konzol, telefon, tablet, lap-top, jó bringa...ennyi. Ezek összejöttek szülinap névnap karácsonyok alkalmával. Mit vegyünk MÉG?? A gyerek is vágja hogy MINDENE megvan, ezért karira csak apróság volt.
2017. dec. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislánym 8 éves. Az apja elég jól áll, és sajnos pénzzel szeret... ezért onnan mndene megvan, vagy meg lenne, ha hagynám.

Idén minden vágya egy ugrókötél és egy sakk-készlet volt. Ja, meg egy hulahopp karika. 5000 se volt a három dolog :)


Ehhez képest az apjától Playstation IVet kapott. Úgy, hogy a WII sokszor hónapokig áll érintetlenül.


Az akarom ezzel mondani, hogy szerintem nevelésen múlik az egész. Meglehet neki mindene, akkor is tudsz neki örömet okozni, ha megtanulja értékelni az apróságokat is, és megkapja a szeretetet is, amire a kis lelke vágyik.

2017. dec. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont. Sokan pénzzel, tárgyakkal kompenzálnak.
2017. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyerekkel kiszúrás, ha nem tanîtják meg értékelni a dolgokat és mindennel elsö szóra elhalmozzák. Semmit nem fog tudni értékelni az életben, mindig csak újabb és újabb dolgokat követel majd, ami csak pillanatnyi örömet okoz. Persze nem azt mondom, hogy ha valaki megteheti, akkor csak azért se vegyen drága telefon, tabletet a gyereknek, de teljesen más dolog elsö nyiffanásra rohanni és venni, mint mondjuk évi 1-2x teljesíteni 1-1 vágyát, ami lehet akár drága akár olcsó.

Mi kimagaslóan keresünk a férjemmel, tulajdonképpen akármit megvehetnénk a közel 2 éves kislányunknak, de nem tesszük. Szerintem van elég játéka, de amikor átmegyünk másokhoz megdöbbenve látom, hogy nála kisebb babáknak is 10x annyi játéka áll szó szerint az egész házat beterítve. Minek??? És még tölünk kértek tanácsot, mit vegyenek még a babának, hogy elfoglalja magát végre egyedül....én inkább leülök és játszom a kislányommal azzal a "kevés" játékával.

Most Karácsonyra is kb csak 15 ezer ft-ba került neki ajándékot venni, de ez így is 4 ajándékot jelentett, szerintem böven sok egy 22 hónaposnak. Mindnek nagyon örült, csillogott a kis szeme.

2017. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!