Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az idegenekkel empatikusak...

Ha az idegenekkel empatikusak és türelmesek, bármilyen ok miatt. A saját családjukban miért nem tudnak hasonló empátiával és türelemmel jelen lenni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 2. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
kik?
2018. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom családtag. Azt akarja kérdezni hogy ha valaki empatikus és türelmes a barátaival, munkájában akkor hogy lehet hogy a családjával nem ilyen. Legalábbis szerintem
2018. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyan emberrel könnyű kedvesnek lenni, aki közömbös nekünk.
2018. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Mert a feszültséget valahol le kell vezetni és erre a "legmegfelelőbb" hely a család ahol idegenek nem látják őket. Tapasztalat. Az én szüleim mások előtt mintaértékűek, amúgy mindig is leszartak és egymást is ölik mióta élek, anyám idegbeteg, apám alkoholista de erről senki nem tud csak én mert itthon vezetik le. Ha valaki megtudná hogy mi megy a házon belül, bizony megrökönyödne.
2018. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Metionin +1


Apám volt ilyen, leggyökerebb melósával is megbocsájtó, normális volt. A barátnőim akik nem jártak fel hozzám csak ritkán, mindig röhögtek azon, ha mondtam, hogy baj van az apámmal. Jaj hát milyen jó fj, legalább együtt vannak a szüleid. Két barátnőm látta az igazi énjét, teljesen ledöbbentek.

Rajtunk minden szart levert, lelki terror.

Nem felejtem el, hogy amikor azzal az exemmel találkozott, aki megcsalt és megalázott végig jópofizgatott vele...pedig tudta ki ő.

Ok ez kis dolognak tűnik.

2018. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:

Nekem az volt a csúcs amikor valaki (a szüleimmel egykorú) megjegyezte: milyen jó hogy a te apád legalább nem iszik!

Konkrétan félrenyeltem :D valóban nem iszik, hanem vedel, 16 éves kora óta. Csoda hogy a mája még nem adta be a kulcsot.

Csak azt nem értem, hogy nem veszik észre, hiszen kis helyen laknak, látják naponta jönni-menni a kocsmába.

2018. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hmm...
2018. jan. 3. 03:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!