Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek?

Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Hát ez egy kicsit hosszú. (Lehet,hogy nem megfelelő a kategória!)


Szóval az a helyzet, hogy apukám Dániában dolgozik, és szinte ott is él... Már lassan 8 éve. Tervünk, hogy befejezzük itthon az álralánost, tesóm és én, és kimegyünk hozzá. 8 éve németet tanulunk, nekem jobban megy, tesómnak kevésbé. Apu most itthon van, és voltak vendégségbe anyuval apának az egyik régi kollegájánál. Ő Németországban ugyanazt dolgozik, mint apu Dániában. Apa már elég jól beszél

dánul, ezért ragaszkodik az országhoz, de szerintünk Németország nyerőbb lenne, movel anyu, tesóm, és én is beszélünk németül. A dán sem olyan nehéz, de azért inkább a német... Igazából így nem is tudom mit szeretnék ezzel kérdezni... csak jó így leírni.....

Leírnátok nekem a véleményeteket?

Németországban mennyire lehet megélni?

Melyik lenne a jobb döntés?

Írhat olyan is, aki esetleg No.-ban él és vannak tapasztalatai...

Nagy köszönöm előre is!

Ja, és B.Ú.É.K! :)



2018. jan. 4. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Apukádnak Dániában van munkája, ott a 8 év alatt már sok mindent kitapasztalt, a nyelvet is beszéli.

Akkor miért kéne Németországba menni a bizonytalanra?

Legalább megtanulsz dánul is :)

2018. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Hát, hogy te és a tesód németül beszéltek, az nem olyan fontos, tekintve nem nektek kell eltartani a családot.


Apukád jól tud dánul, 8 éve van stabil munkahelye.

Ezzel szemben, anyukád mennyit beszél németül, nem tudjuk, de munkahelye nincs.

Vagyis ott lenne két munkanélküli 2 gyerekkel, míg Dániában legalább az egyiknek van már régóta ott munkahelye.


Szóval én DÁniát választanám. Majd később, ha akarsz tanulhatsz egyetemen máshol vagy mehetsz dolgozni.

2018. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Anyunak viszont itthon van munkahelye.

Németországban pedig ott dolgozna, ahol a kolegája.

2018. jan. 4. 13:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi pénzért nem költöznék Németországba.

Én Dániába mennék:)

2018. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Kizárt, hogy most No-ba menjek. A sok migruska közé... Dánia ezerszer élhetőbb és jobb ország, plusz a nyelv is ritkább :)
2018. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 #5 teljelen egyetértek
2018. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 ja, mert Dániában nincsenek mi? :DDDDD Geez. Pont arról híresek a Dánok, hogy önként befogadtak tonnaszámra migránsokat. Trust me, aalborg-i vagyok (ellenben nagyon szépen be lettek integrálva, s olyan a dán nyelvtudásuk, hogy nem kicsit irigylem őket...; szóval nem kell hinni Lokálnak, nincs mitől félni itt).


De Dánia sokkal élhetőbb, mint Németország. Kérhető ingyenes nyelvoktatás is 2 évig ha jól emlékszem, s a nyelv is 'primitív'. Ha tudsz németül, simán át tudsz állni dánra (kivéve a kiejtés, de azt ők se tudják, hogy kell :D)


De fizu talán jobb, megélhetés nem igen drágább, és borzalmasan jó a szociális rendszer. Következő 5 évben tuti, hogy semmi pénzért nem váltanék másik országra :)

2018. jan. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!