Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy egy fiatal...

Hogy lehet, hogy egy fiatal felnőtt férrfi így átveszi egy családban a hatalmat?

Figyelt kérdés
Van a családom, én 21 éves lány vagyok, egyetemre járok. Van egy 10 éves húgom és egy 25 éves bátyám, a 49 éves anyánk, az apánk nem sokkal a húgom születése után meghalt. Mi 3-an és egy 32 éves maca, aki a bátyámnak a jegyese is nálunk lakhat! Anyám, a bátyám és a maca dolgozik, bátyám nem rég végzett egyetemet, amellett is dolgozott. Amióta felnőtt, leérettségizett és elkezdett egyetemre járni, mellette dolgozni, azóta az anyám és a húgom szemében ő valami félistennek számít, mert ő mindennel és mindenkivel törődik, pénzt hoz a házhoz, hasznos dolgokat vesz nekünk, segít mindenben amiben tud. Ez nagyon jó, de minden más el is van neki nézve. Mindig segít a húgunknak a házi feladatában, meghallgatja a problémáit, elmegy anya helyett a szülői értekezletre, mert anya mindig fáradt, dolgozik estig és nem is ér rá. Nálam is be akar vágódni, de én nem hagyom magam, mindig leépítem. Amikor anya hazaér a munkából, mindig odamegy hozzá, megöleli, megkérdezi, hogy van, kell-e neki egy tea, kávé .stb, és elmeséli, mi történt a húgunkkal, mit intézett neki, nekünk, miben tudna még sgítwni, anyával együtt ketten engem számoltatnak el, mint valami gyereket, hogy kitakarítottam-e a szobámat és elmosogatok-e, amikor én vagyok a soros. Én mindig mondom, hogy nem, mert nem vagyok gyerek, hogy soros legyek a mosogatásban vagy a szobámat rendbe tartsam. Mindig visszavágok, hogy már én is elmúltam 18, mint a bátyám, aki csak 4 évvel idősebb nálam, egyetemre járok, aztán majd elköltözök, és nem fogok itt jópofiskodni meg hízelegni, mintő. Erre jön a válasz, hogy ha elköltözök és nem kell engem eltartani egyetem mellett, akkor a bátyám is külön költözik a macával, és hogy ők legalább pénzt keresnek és mindent kifizetnek. Anya úgy tekint rá, és ezt meg is mondta, hogy ő olyan, mintha az apánkat helyettesítené, mert nagyon jól bánik a húgommal, rendet próbál itthon tartani, pénzt keres stb. Nekem meg van tiltva, hogy a barátnőimet, haverjaimat néha felhozzam, akikkel együtt szoktam sörözni, mert szerintük rendetlenség van utánunk és soha nem takarítok ki, de milyen jó, hogy ő meg a macája ilyet is szoktak csinálni, és azt anya rögtön jóváhagyta, hogy a 25 éves fia eljegyezzen egy 32 éves nőt, aki úgy néz ki, mint egy szexi titkárnő, a munkahelyén ismerte meg és folyton kivágott felsőkben, miniszoknyában jár. Ami nem baj, csak az én barátnőim meg szerintük olyanok, mint a kiégett rockerek, a pasi haverjaim meg mint a részeg kamionosok. Én esküszöm, hogy ha vége az egyetemnek, munkát keresek, és elköltözök, de addig még itt szeretnék lakni. Én csak arra vagyok kíváncsi, miért alakulhatott ki ez a családban? Én kisgyerekként még szerettem itt lakni, most meg a bátyám felnőtt és mindent tönkretett és ez bosszant.

2018. jan. 6. 16:53
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%
örülj neki, hogy ilyen rendes a bátyád meg a csaja...
2018. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez inkább féltékenység. Nem bevágódni akar,egyszerűen rendes ember. Ritka az ilyen! Az írásod alapján nem csodálom,hogy gyerekként kezelnek.
2018. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
94%
Én azon gondolkodnék el h miért vagy ennyire féltékeny a bátyád barátnojére,életére. Mindent tönkretett szerintem,én egészen máshogy látom,te csak frocsogcs,irigykedsz. Pszichologus segithet. Nem rosszindulatbol.
2018. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
95%

Mit tett tönkre a tesód és mivel?

Az a bajod, hogy foglalkozik másokkal? Segít anyukádnak és a kisebb tesónak? Inkább példát vehetnél róla.

Lehet, nálad csak 4 évvel idősebb, de agyilag sokkal többel.

2018. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%

Te még gyerek vagy ebben a családban, és úgy is bánnak veled. Nem attól lesz valaki felnőtt, hogy betölti a 18-at, hanem attól, hogy felelősséget vállal előbb a saját, majd a számára fontos többi ember iránt.

Aki még csak költi a pénzt, és csinálja a kupit az nem felnőtt, akárhány éves is.

Légy te is felnőtt a cselekedeteidben, és akkor nem néz majd senki gyereknek.

2018. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%
Bátyádnak fel kellett nőnie ehhez a szerephez, sikerült is neki. Igaz, hogy csak négy év van köztetek, de Te sokkal gyerekesebb viselkedsz annál... Nem attól leszel felnőtt, ha azt mondogatod, hogy nem vagy már gyerek, hanem ha úgy viselkedsz.
2018. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
98%
Ez csak irigyseg. A batyad nem tett tonkre semmit. Ha ennyire zavar hogy o a 'kiskedvenc'( jogosan) akkor talan neked is lehetne egs kicsit segitened meg eljarnod hugod szuloiere. Ne irigykedj ennyit, art a szepsegnek.
2018. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

Hatalmat:DDD


Ha a saját kis zugodban nem akarsz rendet rakni, esetleg elmosni amit összepiszkítasz, akkor nem tudom mit tudnál kezdeni ennyi hatalommal.

2018. jan. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%
A bátyád nagyon rendes, hogy így a szívén viseli a család sorsát. Te meg egy hisztis p*csa vagy, már ne is haragudj.
2018. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
94%
A bátyád simán megtehetné, hogy fogja a "macáját" és elköltözik. Ehelyett támogat titeket, segít a leckében, rendet tart és törődik anyátokkal is meg veletek is. Miért akkora bűn ez? Örülj neki, hogy ilyen rendes bátyád van, mert valószínűleg sosem látnád az egyetlen szülődet, annyit kellene dolgoznia, hogy eltartson titeket!
2018. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!