Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki a bunkó, ő vagy én?

Ki a bunkó, ő vagy én?

Figyelt kérdés

Van egy húgom, akinek a pasija sokszor van nálunk. Én szándékosan soha nem hívtam be a szobámba, mert tudtam, hogy akkor oda szokna (nagyon jó emberismerő vagyok). Ennek ellenére a húgom is meg anyukám is többször behívták őt a szobámba, pedig tudják, hogy nem szeretek oda idegeneket beengedni. Természetesen akkor illedelmességből nem szóltam előtte semmit.


Igazam lett, a behívások óta a gyerek rászokott, hogy bejárkál a szobámba, ténfereg, körbejár, nézelődik.


Borzasztóan zavar, mert akármit olvasok a neten, állandóan résen kell lennem, hogy gyorsan el tudjak kattintani, különben simán nézi és belekontárkodik. Ha filmet, videót nézek, akkor is ki kell lépkednem ha arra jár, különben rögtön kérdezget hogy mi az, stb. Tanulás közben is megzavar, bár nem csak ő, hanem a család többi tagja is. Programozni végképp nem lehet az otthoni átjáróház miatt, mert egy gondolatmenetet se lehet tőlük véghez vinni. Na de mindegy is, nem ez a lényeg...


Tegnap történt az eset, hogy a gyakorikérdéseken irkáltam. Anya bejött a szobámba és valamiről beszéltünk, elterelődött a figyelmem, és mire észbe kaptam, a gyerek rátapadt a monitorra és nézte mit írtam. Akkor hirtelen már nem volt időm gyorsan kattintani. Rászóltam, hogy "Hé! Ezt nem illik!". Ugyanúgy olvasta tovább, mire rászóltam, hogy "tényleg nem illik!". A képembe vigyorgott és kinyögött egy "ó, most mér? Jóvanmáá"-t. Erre berágtam és mondtam neki, hogy ez már bunkóság. Erre a húgom magából kikelve nekem tapadt, hogy mekkora bunkó, szemét, k*cs*g vagyok, és hasonlók. Anyától is jól megkaptam a magamét.


Nem tudom milyen világban élünk, de nekem ez nagyon nem tetszik.

Eleve, ha hozzám átjön egy barátom, ő soha nem járkál be se a tesóm, se anyukám szobájába. Ha én mennék át máshoz, eszembe se jutna hívás nélkül vendégként bejárkálni a szobákba. Ez annyira alap dolog...


Ez a gyerek simán bemegy anyukám szobájába is, mikor ő már egy szál vékony pizsamában az ágyban fekszik. Olyan is volt már, hogy nálam a már megvetett ágyra ruhástól ráült.

Nemrég anya felé állt, mikor épp a bugyikat mosta kézközt a fürdőszobában. Akkor már anya is kellemetlenül érezte magát és inkább abbahagyta a mosást. A wc-t és kádat rendszeresen nem húzza le maga után. Nyilván nem szándékosan csinálja ezeket, csak ennyire neveletlen.


És mégis én vagyok otthon a bunkó... Szerintem jogosan érzem magam rosszul, ha minden alkalommal a privát szférámba gázol bele egy idegen. Nem tudom, eleve mi közöm van hozzá, nem hozzám jön, nem vagyunk barátok. Egy két szót illedelmességből szoktam váltani vele, de attól még nem leszünk barátok.

Lehet, hogy én gondolom rosszul, de nem vagyok a szobám rabja, ha kíváncsi lennék rá, valószínűleg már kimentem volna hozzájuk beszélgetni, de ez nem esik le neki.


A húgom komoly dühkitöréseket is simán megenged magának, ha nem tetszik neki valami, és anyukánk is egy borzasztóan szókimondó, szintén dühöngő fajta. A legapróbb dolgokon is felkapják a vizet.


Nem értem, hogy ha ők ilyen viselkedést megengedhetnek maguknak, akkor mégis miért baj nekik, ha életemben egyszer végre kiállok magamért?



2018. jan. 6. 18:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk puffogás helyett küldd el a fxba?!


Én biztosan az első ténfergésénél kidobom a fenébe a szobámból.

2018. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

"A wc-t és kádat rendszeresen nem húzza le maga után. "


Ennyi év után kell szembesülnöm azzal, hogy nálunk sem szokták lehúzni a kádat...

2018. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Na hát nálam biztos nem ténferegne egy centit sem, ha ránézne a monitorra kb leverném a fejét a helyéről.

És mi az, hogy nem húzza le a wc-t?? Odapisil meg kakszizik és otthagyja a cuccot, vagy mi?

2018. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Ki kell küldeni és be kell zárni az ajtódat.

Ha ennek az az ára, hogy majd hallgatod a többiek nemtetszését, akkor ez az ára.

2018. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
29%
Próbálj vele barátkozni, ha nem szeretnél akkor simán ne engedd be a szobádba, küldd el.
2018. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Miért mem mész kulon,amugy nálam ezért volt bezárva a szoba mig otthon laktam,mert átjáro ház volt ott is,aztán a sokadik lopásnál is cirkusz volt,meg egymásra mutogatás,talán nem kelett volna mindenkit beengedni.. Alap h nem mászkálok be mások szobájába,nem kutakodok más táskjába,nem olvasok bele abba amit más ir,mert kozom nincs hozzá, és lehuzom a vécét. De ezt az ovodás is megteszi már h lehuzza a saját sz--rát,vagy ha nem ott nagy baj van.
2018. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Zoli780806 ***** válasza:
17%
Én
2018. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet zárat szerelni az ajtódra? Csak mert szerintem ezen a helyzeten más nem fog segíteni.
2018. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem, ez teljesen elfogult, hogy csak úgy bejárkál a szobádba. Alapvetően az engedélyed nélkül nem is tehetné. Én biztos elküldtem volna a jó büdös francba. Mit képzel magáról? Fel sem tudom fogni. Anyukádnak be kellett volna látnia az egészet és elküldeni.

Abban együttérzek veled, hogy állandóan résen kell lenned, mert beleüti az orrát mindenbe. Nekem van egy öcsém, aki szintén ilyen és nekem is résen kell lennem. Sajnálom!😥

Szóval a dolgokat összegezve vagy elkülditek a dolgára (amely anyukád, apukád feladata)

Vagy sajnos együtt kell ezzel élned egy darabig.

2018. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
Ő. De úgyse fog megváltozni. Ülj be te is hozzájuk mikor már összebújnának.
2018. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!