Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok meg szokták kérdezni...

Nálatok meg szokták kérdezni a szülők, hogy mennyi a fizetésetek?

Figyelt kérdés

Nálunk rendszeresen és engem kényelmetlenül érint. A bátyám kéretlenül is elmondja mindenkinek és vagánykodik a cuccaival, de én meg szoktam tagadni a választ olyanokkal, hogy "magánügy", "erről csak a NAV-nak vagyok hajlandó nyilatkozni, mással nem vagyok olyan bensőséges viszonyban" és társai, de nagyon kiakadnak, ordibálnak, csapkodnak.

De olyan kínos, amikor a nagycsaládi ebédnél anyám azzal menőzik, hogy a bátyám mennyit keres és nem szeretném, ha az én pénzügyeimet is ennyire kiteregetné, főleg hogy a család nagy része pióca. Azonnal rácuppannak a pénzes emberre és szívják a pénzét, jóllaknak, majd megint éhesek lesznek és visszamásznak.

Ti tudjátok, hogy mennyi a fizetése a család többi tagjának? Nálatok nyíltan beszélnek róla?



2018. jan. 6. 21:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%

Sosem kérdezték meg tőlem.

Alapból nem is illik, még családban sem. Nem is értem azt aki ilyeneket megenged magának. Ez taplóság.

Amikor tőlem megkérdezi valaki akkor megmondom kerek perec, hogy bocs de ezt nem illik megkérdezni.

2018. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimmel és tesómmal kölcsönösen tudjuk, hogy a másik mennyit keres, de köztünk nagyon szoros, közvetlen kapcsolat van. Megbízunk egymásban, senki nem fogja illetékteleneknek kiteregetni. A férjem nem tudja a szüleiét és fordítva sem, de köztük inkább hűvös a kapcsolat.
2018. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%
NEm, sem a szüleim nem tudták soha (már csak anyukám él) sem én nem tudom a gyerekeim fizetését - mert ez 100%-ig magánügy. Az meg, hogy valaki mások elött emlegeti, igencsak gáz!
2018. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Kb 1x kérdezték meg életemben.


De családom belül nem szoktam titkolózni, sőt, közeli barátok előtt sem.


Igen, tudom mennyit keresnek a szüleim, a testvéreim, az ő férjeik, és a 3-4 közeli barátom.

2018. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sosem volt titok sem a nagycsaládon belül, sem a baráti társaságban. A szüleim meg ráadásul az elsők, akiknek boldogan elújságolom, szóval még kérdezniük sem kell.
2018. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Sose értettem hogy Magyarországon a fizetés mitől ekkora titok.
2018. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdezték, elmeséltem, hogy mennyiért vettek fel már az első nap.


Van pár rosszindulatú ember a rokonságban, akik sokszor örültek, ha problémám volt és megtudták, kibeszéltek és ha esetleg valami nem jött össze, röhögtek rajtam, és volt egy eset, amikor muszáj volt otthagynom a munkámat, mert allergiás voltam ott valamire és nem volt munkám pár hónapig és rajtam élcelődtek, hogy semmirekellő munkanélküli vagyok, aki sehol nem fogja megállni a helyét, mert büdös nekem a munka....na ezek előtt az emberek előtt rendszeresen felvágok azzal, hogy mégiscsak lett belőlem valaki és háromszor annyit keresek, mint ők, akik önkényesen eldöntötték, hogy semmirekellő vagyok és nem fogom soha semmire vinni.

2018. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit kérdeztek, hogy minden jól megy-e eleget keresek-e.
2018. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%
Sosem volt titok nálunk. Amikor én kezdtem el dolgozni, az első fizumat hazaadtam. Senki nem kérte, de boldog voltam, hogy anyunak segítettem. A lányomat sem azért kérdezem, hogy mennyit kap, mert el akarom tőle venni... Együtt örültünk vele, illetve így látom kell-e neki segítség. De vicces, hogy mennyire titkolni akarják a mai fiatalok a családban a fizujukat. Ha valaki kér és nem akarsz, nem adsz neki, ha meg van lelkiismereted és a szüleidnek látod, hogy szüksége van rá (mert úgy állnak) akkor gondolom úgyis segítesz neki. Akkor mit akadtok úgy ki ezen?
2018. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nekik mást jelent a "szükségük van pénzre és segítsek" kategória. Pl. el szeretnének menni külföldre nyaralni, fizessük ki az egészet. Új autót szeretnének, mert még sose voltak első tulajdonosok kocsinál. Most kertes házat szeretnének, de ahhoz "csak" 10 millió kéne, mert akkor hajlandóak eladni a lakásukat.

Nem keresnek rosszul (igen, én tudom ők mennyit keresnek), csak képtelenek spórolni, én meg nem szeretném a lakásfelújításra gyűjtögetett pénzem egy autóra költeni, ami igazából felesleges, mert van 2 jól működő kocsijuk.

Amikor kórházba került az apám (magánvállalkozó, ő keresi a legtöbbet), akkor automatikusan mi fizettük ki a rezsit, gyógyszereket és az ételt is.

2018. jan. 6. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!