Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban is elvárás már...

Más családban is elvárás már egy lánytól, hogy diplomája és utána jól fizető állása legyen?

Figyelt kérdés

Nálunk elvárás a családom részéről, de én ezt soknak érzem.

Nem elég, hogy dolgozzak valamit, amit szeretek.


Manapság más magyar családokban is ez a jellemző?



2018. jan. 14. 15:42
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
50%
Értem. Szóval dilomával a zsebedben akarsz valami NEM diplomás állást. Akkor felesleges volt lediplomázni...
2018. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
69%

Nem "manapság és csak magyar családokban" hanem bármikor, és a világ bármely részén,

egy normális családban elvárás a szülők részéről,

hogy a gyerek úgy nőjön fel,

hogy

1.ÉRTSEN valamihez, tanuljon, gyakoroljon azon a területen, amit szeret is, hogy szeresse a munkáját (ezért sokat tesznek, nevelik, taníttatják, külön is)


és él a vágy a szülőkben, hogy a felnövő gyerek találjon is olyan munkát/munkahelyet, ahol azt végezheti, amit szeret, és a szakértelmét hasznosítani tudja, és ezért normális fizetés is kap.

2018. jan. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
81%
Normális család azt szeretné, ha egy - egészséges, nem fogyatékos - fiatal, legyen akár férfi akár nő, olyan helyzetben lenne, hogy bármi is történik (mert bármi történhet!), meg tudjon állni a lábán. Ehhez az esetek többségében egy jól fizető állás szükséges (hogy diploma mindenáron kell-e, azt kétségbe vonnám, de szaktudás az feltétlenül).
2018. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egész reális elvárás a részükről ha te meg azt várod tőlük, hogy 18 éves korod után is etessenek, öltöztessenek és náluk lakhass.


Ha ezeket nem igényled és elköltözöl, akkor nyilván semmi közük hozzá. De azért akkor is javaslom a diplomát / rendes szakképzést.

2018. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
51%

Itt a gond,az elvárás szó-n van!

Mert a mérgező szülök,mindig a legjobbat akarják,csak közben elfelejtetődik,hogy a gyerek mit is szeretne,mi az ami érdekli,amit szívesen csinálna! Ez társadalmilag a normális sajnos!

Mert amit a gyerek szeretne,és ellentétes a nézeteikkel,vagy ciki a társdalom szemébe,rögtön le alázzák a gyereket,és kényszeritik bele ami szerintük a legjobb lenne,mind anyagilag,mind az elvárásoknak!

Sajnos ilyen világ volt,van,és ahogy látom lesz is, de remélem nem!

2018. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
42%
Tudod egy normális családban nem tesznek különbséget lány és fiú közt. Persze hogy elvárás. Vagy neked elég havi 120 valami sz.r munkával meg egy pasi kitart aztán majd mikor jól otthagy mert nő vagy és nyilván elhasználódsz akkor majd mi lesz? Vicces kérdés.. Üdv : egy karrierista feminista nő.
2018. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk csak a bátyámmal szemben volt ilyen elvárás.

Nálam (mint nő), csak annyi, hogy legyen meg az érettségeim vagy egy szakmám és házasodjak meg gyorsan, 20 éves koromban meg szüljek gyereket.

Ehhez képest én egyetemre mentem és 23 évesen se házasság, se gyerekem, amitől szerintük tönkretettem az életemet, mert már rég meg kellett volna születnie az első unokának! Mert tőlem ugye minimum 5-6 gyereket szeretnének... Nem is vagyok jóban velük.

2018. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim válasza:
98%
Mivel szeretnél foglalkozni?
2018. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
98%
A csaladunkban mindenki diplomas, nagyszulok-dedszulok-ukszulok mind szinte jogi palyan haladtak. Anyummal elbeszeltem errol a temarol, es o mondta, hogy nem varja el tolem ezeket. Ugy tanuljak, hogy majd kesobb ne kelljen szenvednem a gyarban napi 12 orakat es legyen egy szep csaladom.
2018. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
88%

Nincs olyan, hogy bárki elvárja, szerezz diplomát és dolgozz, mint XY. Azt csináld, amit szeretsz, máskülönben nem lesz kitartásod. Ne foglalkozz más véleményével ezzel kapcsolatban.

Amúgy hány éves vagy, ha megkérdezhetem?

2018. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!