Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban is elvárás már...

Más családban is elvárás már egy lánytól, hogy diplomája és utána jól fizető állása legyen?

Figyelt kérdés

Nálunk elvárás a családom részéről, de én ezt soknak érzem.

Nem elég, hogy dolgozzak valamit, amit szeretek.


Manapság más magyar családokban is ez a jellemző?



2018. jan. 14. 15:42
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Fodrász, vagy kozmetikus lennék.
2018. jan. 14. 18:32
 22/42 A kérdező kommentje:
22 vagyok, júliusban szerzek egy gazdasági diplomát, de gyenge egyetemen, gyenge szakon.
2018. jan. 14. 18:35
 23/42 A kérdező kommentje:

16 éves korom óta érzem ezt a nyomást a családom részéről, a kérdésemben azért írtam "lányt", arra a korosztályra vagyok elsősorban kíváncsi.


Diákmunkáztam egyetem alatt, de azt ami épp akadt, hol ruhaboltban, hol kávézóban.

2018. jan. 14. 18:38
 24/42 anonim ***** válasza:
75%

"azért írtam "lányt", arra a korosztályra vagyok elsősorban kíváncsi. "


Nem ezért kérdezték, hanem hogy miért teszel különbséget a lányok és fiúk között.

2018. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
59%

Mi a franckarika ez az "egyenjogúság" szlogen? Egyenjogúság egyelőre nincs és ahogy látom, nem is lesz. Amíg egy férfi többet keres, mint egy nő, addig biztosan nem.

Egyébként azért kell, hogy diplomád meg jól fizető állásod legyen, mert ha netalántán valaha arra vállalkozol, hogy szeretnél egy gyereket, nem biztos, hogy a párod végig melletted lesz, amíg a gyerek 18-20 éves nem lesz. Sajnos, sok hímegyed ebbe az egyenjogúság dumába burkolózik, ezért hagyja ott a feleségét 2-3 gyerekkel egy új nőért. És még azt mondják, hogy egy nő hogy gallyra tud vágni egy férfit, hogy azért lesz hajléktalan, stb., stb. Nem egynek mégis van kedve harmadik-negyedik családot is alapítani.

A mai férfiak csak dísznek vannak. Sem a feleségüket, sem a gyereküket nem ők tartják, katonának nem mennek el, sőt némelyikük mamahotellakó: sem dolgozni, sem házasodni nem akarnak. Na ezért az egyenjogúság! Anno a férfi tartotta el a nőt, most meg fordítva. Nos, ezért kell, diplomás, jól fizető állás. Akár lesz párod, akár nem, csak nyersz rajta, mert a tudásod és a látóköröd is bővül vele. Nem azért, mert a családod elvárja huszonvalahány éves korodban.

2018. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
89%

Anyám anno azt akarta, hogy doktoráljak le, de azért elfogadta, hogy nem tettem :)

A nem pont nem számít.

Nyilván sok családban ezt várják, másutt nem. Mivel ez a te életed, én igyekeznék nem foglalkozni vele a helyedbe, amennyire ezt persze meg tudod tenni.

2018. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Ketseg2017 ***** válasza:
60%
Miért baj az ha beléd nevelik a jó életet? :)
2018. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
50%

"Mi a franckarika ez az "egyenjogúság" szlogen?"


Aminek a jegyében egyenlő jogokat harcoltatok ki, de a kötelességeket már a hátatok közepére se kívánjátok, mondjuk kezdeményeznétek egy férfinél ti. De az egyenlő fizetés, kvóták, juttatások, az persze kell.

Mellesleg ha eddig a nők voltak az eltartottak, és az egyenjogúság jegyében férfiak is élnek ezzel a lehetőséggel, végképp nem értem, mit vagy kiakadva. Ha a nők megtehetik, akkor a férfiak is, erről (is) szól a dolog. Minden éremnek két oldala van.

2018. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
88%
Akkor egy nő megteheti azt is, hogy férfi nélkül élje le az életét. Gyereke a spermabankból is lehet. :D
2018. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
21%

Megteheti persze, nem is mondtam, hogy ez baj lenne. Én se keresek társat, meg barátnőt, szóval ugyanúgy nem fogom ezt a nőktől se elvárni, hogy mindenképp házasodjon vagy élettársi viszonyban legyen valakivel.

Annál is inkább, mert így tényleg kénytelen lesz munkát vállalni és dolgozni.

2018. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!