Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Más családban is elvárás már egy lánytól, hogy diplomája és utána jól fizető állása legyen?

Nálunk elvárás a családom részéről, de én ezt soknak érzem.

Nem elég, hogy dolgozzak valamit, amit szeretek.

Manapság más magyar családokban is ez a jellemző?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizetés, lány, , diploma, karrier, család

2018. jan. 14. 15:42  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4 5
Anyám elvárta tőlem a diplomát, már kisiskolás koromban előrevetítette, hogy tovább kell majd tanulnom. Nem vagyok egy szolgalelkű típusú ember, de elfogadtam ezt, meg a munkámhoz kellett is a diploma. Ha nem akartam volna ilyen pályát választani, akkor azért zokon esett volna a kényszerítés.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 41/42Időpont 2018. jan. 15. 08:08 Privát üzenet
Az elvárás nem megfelelő szó erre, de alapból úgy neveltek, hogy alap legyen számomra az, hogy egyetemet végezzek. Ők is diplomásak, szóval jó példával jártak előttem. Őszintén, kb. 12-13 éves koromig eszembe sem jutott az, hogy nem mindenkinek alap dolog egyetemre járni.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 42/42Időpont 2018. jan. 15. 18:16 Privát üzenet
1 2 3 4 5

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy lány középsuli alatt nem jött össze senkivel, akkor utána hol remél kapcsolatot?
Mit szoktatok, mit lehet csinálni, mikor egy lány, aki tetszik több hónapnyi levelezés után elutasít titeket azonkívül, hogy rettentően rosszul érzitek magatokat utána?
Ha kiderülne, hogy a barátnőd korábban nagy ribi volt, akkor utána ugyanolyan hűséges lenné hozzá?
Jövőre a Rendőrtiszti fősulira szeretnék menni. Mik a tapasztalatok, vélemények? Milyen a bejutás? Utána is nehéz? Fizikailag? Vagy tanulás szempontjából? Minden szaknál más a...
Jövőre a Rendőrtiszti fősulira szeretnék menni. Mik a tapasztalatok, vélemények? Milyen a bejutás? Utána is nehéz? Fizikailag? Vagy tanulás szempontjából? Minden szaknál más a...
Hogyan vészeljem át apám maximalistaságát? Mit tegyek, hogy megnyugodjak? Ma rosszul mentem a versenyemen (lovaglas) es utana meg is nyugodott apa a rossz eredmeny ellenere....

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!