Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy eljegyzést...

Hogyan lehet egy eljegyzést "rendesen" bejelenteni?

Figyelt kérdés
A helyzet annyival van súlyosbítva, hogy a kedves párom külföldi. Sajnos elég messze laknak a szülei Magyarországtól, de már egyszer sikerült találkoznom velük. Ők még talán egyszer megengedhetnek maguknak egy ilyen utat-mondjuk akkor meg a nagymama marad ki-, de az én családom semmiképp. Anyagilag is jobban járnánk, ha itt lenne az esküvő is. A lényeg a lényeg, ilyen esetben mi lehet a kompromisszum? Szeretném, ha a szüleink ismernék egymást, de a skype és hasonlók szerintem eléggé béna megoldások. Mi örülünk, ha a ceremóniát és a papírmunkát ki tudjuk fizetni, nem hinném, hogy tudunk segíteni a szüleinknek.

2018. jan. 15. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell az eljegyzésen túlbonyolítani? Legközelebb amikor találkoztok a szüleiddel, akkor felemeled a kezed az eljegyzési gyűrűddel, örültök és kész. Párod meg egyszerűen elmondja a szüleinek hasonló alkalommal.
2018. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igy van, az eljegyzest nem kell tulspilazni. A skype meg hiaba bena szerinted, sok opciotok nincs, ugyhogy vszinu ez marad :)

Az eskuvot en Mo-n tartanam, de csak egy polgari szukkoru formaban, ahol csak a legkozelebbi ismeroseid vannak jelen. Aztan az o hazajaban is tartanek egy kis osszejovetelt, mondjuk egy vacsorat.

2018. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Az eljegyzés az nektek fontos, nem a családodnak. Az eljegyzést nem kell nagydobra verni. Ha találkoztok a szülőkkel, megmondjátok, hogy eljegyeztétek egymást. Ennyi.

A szülőknek meg nem kell feltétlenül ismerniük egymást, hiszen jó esetben csak a lagziban fognak találkozni. Nem szokás a szülők barátsága.

2018. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is próbáltam erőltetni, hogy már pedig az én szüleim és a párom szülei ismerjék meg egymást, barátkozzanak.

Aztán kiderült,hogy ők ezt nem nagyon akarják, teljesen eltérő személyiségűek, nem kellett erőltetni a dolgot.

Szerintem az sem gáz, ha az esküvőn találkoznak először.

De az esküvő is rajtatok múlik. Szerintem anyagilag talán úgy a legjobb, ha mindkét országban megtartjátok szűk körben.

Ha nem, hanem az egyik családnak át kell repülni a másik országba, azt nektek illene állni , vagy legalább a szállást az esküvő előtt és után.

Szóval lehet olcsóbb, ha inkább csak ti utaztok és mindkét országban megtartjátok.

2018. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

"jó esetben csak a lagziban fognak találkozni. Nem szokás a szülők barátsága."


Hol?

2018. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Én azt hittem, csak amcsi filmekben, de újabban itt Magyarországon sem:(

Nálunk konkrétan a lányomék nem akarják, hogy találkozzon a két szülőpár. Majd az esküvőn. Nekem jó...

2018. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű pl össze egyeztettek egy időpontot mindkettőtök szüleivel egy étteremben és hajrá mi így csináltuk és be jött :-)
2018. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs előző vagyok most olvastam az egészet amit írtál, szerintem ha ti álltok jobban akkor a barátnődet és a szüleit és testvérét ha van neki,hozzátok ide magyarban őket,étteremben te szüleid és testvéredet hívd meg ennyi elég, mi így csináltuk nem kell ehhez meghívni az egész családot, régen így volt de változnak az idők majd a rokonoknak le videózzátok,nem kell ilyenért aggódani csak nyugi, mi sem vagyunk gazdagok ezért mi se hívtuk meg csak a szülőket és testvéreket.
2018. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzet volt nálunk. Férjem amerikai, Izraelben élünk. Az ő szülei soha nem utaznak külföldre, igazából a városukat sem hagyják el soha, szóval az ő részvételükre nem számítottunk. A legtöbb barátunk izraeli, ezért itt tartottuk az esküvőt. Az én családomból 3 embernek + a legjobb barátnőmnek tudtam fizetni az utat, meg barátoknál szállásoltuk el őket, mivel máshogy nem tudtak volna eljönni. Rajtuk kívül többen is jöttek a családból saját pénzen. Szerencsére a wizzairnél fillérekért vannak repülőjegyek és télen a szállás is olcsóbb volt. A férjem családjából senki nem jött, velük még nem is találkoztam, csak skype-on beszéltem. A bejelentést nem bonyolítottuk túl, egyszerűen megírtuk Facebookon, illetve telefonáltunk.
2018. jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!