Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a kényes...

Hogyan kezeljem ezt a kényes helyzetet hogy anyám se és a párom se legyen megsértve?

Figyelt kérdés

A barátommal elég friss a kapcsolatunk de már mindketten ismerjük a másik szüleit.

Nagyon rendes srác, gyorsan vág az esze, intelligens. Az egyetlen komolyabb hibája, hogy gyakran vét illembeli hibákat. Nekem ez nem volt probléma, hamar túlléptem rajta és sosem szóltam miatta, viszont anyám mondta nekem, hogy nem tetszik neki a srácban ez a viselkedés.

Mikor náluk voltam realizáltam, hogy a szülei nevelték így és nem igazán az ő hibája de nem tudom hogy mondjak-e neki valamit, vagy mit kezdjek ezzel?


Gondoltam arra, hogy megpróbálom finoman közölni, hogy míg nálunk van figyeljen a formalitásokra de nem akarom, hogy kellemetlenül érezze magát.

18/l



2018. jan. 16. 06:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%
Mik ezek az illembeli hibák konkrétan?
2018. jan. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

1. Milyen hibákról van szó? Mert nem mindegy, hogy apró formaság, vagy komoly viselkedési probléma. Az ugyanis teljesen érthetö, ha azsüleidnek nem tetszik a bunkó viselkedés.


2. Ha tényleg problémás, akkor a barátodat kell figyelmeztetni, de nem arra, hogy NÁLATOK, hanem hogy MINDENHOl normálisan viselkedjen.


3. Az, hogy a szülei így nevelték, nem mentség, mert már nem egyerek. Vegyen egy könyvet vagy keressen a neten olyan oldalt, ahonna megtanulhatja az alapvetö viselkedési normákat!

2018. jan. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Pl nem kérdezi meg hogy levegye-e a cipőt mikor bejön, nem várja meg míg megkínálja anyám a kajából, hanem ő kér, kinyitja a hűtőt és ehhez hasonló dolgok.

Amíg nem láttam a szüleit nem tudtam honnan jön ez neki de ők is ilyenek. Elvárják, hogy én szolgáljam ki magam mikor ott vagyok, meg ne szégyenlősködjek. Ez így oké, csak engem megint másképp neveltek.

Szóval nem tudom mit mondjak és hogyan.

2018. jan. 16. 07:34
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Ez érdekes .Nálunk is a családban mindenki így áll hozzá, ha már a családhoz tartozik valaki által az illető szolgálja ki magát de ha nagyon új a dolog mégis tudjuk mi a norma . Nem hinném ,hogy ez lett neki tanitva . Az elején kellett volna elmondanod neki mielött haza vitted ,hogy nálatok mi az elfogadott..
2018. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%
Én egyszerűbben fogalmaznék a "illembeli hibák"-nál. BUNKÓ.
2018. jan. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
32%
A cipőt levetetni illetlenség. Ha sokat van nálatok, akkor legyen neki nálatok egy papucsa. A többi viszont bunkóság.
2018. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

"nem várja meg míg megkínálja anyám a kajából, hanem ő kér, kinyitja a hűtőt"


Na, ha nálam ilyet csinálna bárki is, aki nem családtag - és egy "friss kapcsolat" esetén a barátod egész biztos nem az -, akkor többet nem tehetné be hozzánk a lábát!


Ez NEM illembeli hiba, hanem egyszerüen bunkóság, idegen helyen, vendégként kaját KÉRNI, de föleg benyulkálni a hütöbe és kiszolgálni magát.


De gondolom, nem CSAK ennyi a probléma vele, szóval mondd el neki, hogy hogy szokás viselkedni vendégségben, és mi az elvárható egy normális embertöl.


Ne FINOMAN akarj neki szólni - mert azt úgysem fogja felfogni -, hanem nyíltan közöld vele, hogy a bunkóságot nem igazán fogadja el senki, sürgösen nézzen utána, mit hogy szokás (nem csak ILLIK, hanem KELL!) csinálni, mert így nem vehetö emberszámba - jogosan!

2018. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Még egy csaj ,aki a bunkokra bukik. Neked aztán van ízlésed...
2018. jan. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Azt, hogy mit illik vagy nem a többségi környezet elvárása határozza meg.


Itt is volt olyan hozzászóló, aki azt mondta, hogy náluk ez lenne a természetes, míg mások az ilyet bunkónak tartják.

Ahogy nálatok ez nem természetes és illetlennek tartod, úgy az ő szüleinél pedig ez a természetes, és lehet, hogy azt tartják illetlennek, hogyha nem szolgálod ki megad ("micsoda bunkó, arra vár, hogy kínáljuk").


Feltétlen beszéld meg az nézetek ütközését a barátoddal, mert ha ez neked nem jó, akkor ara rámehet a kapcsolatotok. És igen, egyik korábbi hozzászóló is jelezte, hogy ne arra vedd rá, hogy amíg NÁLATOK van, hanem arra, hogy MINDIG úgy viselkedjen (már amennyiben tényleg zavar - mert a megoldás lehetne az is, hogy megérted, az is egy normális viselkedés ahogy most ő viselkedik, mégha te nem is ezt szoktad meg).

2018. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
61%

"Nagyon rendes srác, gyorsan vág az esze, intelligens."


Keress rá az "intelligencia" szóra (tudod, a Google a barátod). Amint megtudod, hogy mit jelent, nem fogod a bunkó pasidra használni. Mert az, sötét bunkó. Azt se hiszem, hogy gyorsan vág az esze, mert akkor lenne hozzá elég sütnivalója, hogy utánanézzen dolgoknak.


Jó mentség, hogy így nevelték. Még mindig az anyja csöcsét szopja, vagy mi? Ennyi idősen illene már önálló gondolatoknak is lenni a buksiban.


Egyébként az, hogy te túlléptél a problémán, elég szomorú. Mert akkor téged nem zavar az, hogy a padlót/szőnyeget összejárkálja mocskos cipővel, hiszen nyilván anyukád takarítja, te a kezedbe nem vennéd a porszívót. Gondolom a hűtő feltöltéséhez sem járultál még hozzá, ami ennyi idősen még nem probléma, de azt ugyancsak illene tudni, hogy anyádéknak az is pénzbe kerül. Nem csak úgy ott terem a hűtőben, amit az a paraszt ki tud zabálni.


Kezet csókolhatsz az anyukádnak, hogy ilyen türelmesen áll hozzá.

2018. jan. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!