Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fontos...

Szerintetek mennyire fontos manapság a keresztelő, ill. szokás- e még babáknál vagy ez már a XXI. században inkább a gyermek későbbi döntése lesz?

Figyelt kérdés
Ti hogyan látjátok ezt, mit gondoltok erről és keresztelnétek- e a gyereketeket a mai világban?

2018. jan. 16. 13:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%

Nem keresztelném, nem fontos, szerintem.

Meg vagyok keresztelve, kb 2* láttam a keresztszüleimet, nem gondolom, hogy ez szükséges volt, max divat.

2018. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
38%

Igen. Nekem fontos.

Bár én sem csecsemőként lettem megkeresztelve, hanem már iskolás voltam. Nem is kereszteltek meg automatikusan, hanem hittanra kellett járni. Akkor úgy gondoltam, hogy jobb lett volna, ha csecsemőként megkeresztelnek, de aztán megszerettem a hittan meg az ottani társaságot, és így legalább emlékszem a keresztelőmre :)

Szerintem ez egy kulturális kérdés inkább, nem is annyira vallási. Miért akarna majd az én gyerekem később felnőttként muszlim lenni vagy hindu?? Mi nem abban a kultúrában élünk. És ettől még nyugodtan olvashat bármelyikről, ami érdekli.

2018. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
78%
Nekem fontos. De ez annyira beállítottság kérdése, nem mondanám rá, hogy divat vagy nem divat. Vallásos vagy, vagy sem? Ha egyáltalán nem, akkor felesleges. Ha igen, akkor meg fel sem merül benned, hogy ezt megkérdőjelezd.
2018. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%
A vallásos embernek egyértelműen fontos, a többi meg amugybis csak divatból csinálja.
2018. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
46%
Nekunk fontos, artani biztos nem artunk vele, nem vagyunk bigott vallasosak, igy a gyereknek csak alap lesz, ha nem szeretne, nem lesz kenyszeritve hittanra.
2018. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk nem az. Ha vallásosan szeretnénk felnevelni (vagy egyáltalán mi vallásosak lennénk) akkor természetesen fontos lenne. De akkor templomi esküvőnk is lett volna, járnánk templomba, stb. Csak azért megkeresztelni a gyereket “mert az kell” feleslegesnek tartom...
2018. jan. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
79%
Engem megkereszteltek, amikor még baba voltam. Utána viszont nem neveltek vallásos szellemben a szüleim, soha nem mentünk templomba stb. Amikor valamilyen családi esemény van, amikor templomba kell menni (esküvő, vagy épp keresztelő), engem igazából a hideg kiráz az egésztől. Tiszteletben tartom és elfogadom, ha valaki vallásos, ez a része szerintem tök evidens. Viszont én nem érzem magamban azt a "késztetést", hogy szeretnék is bármit a vallás világából. Megkérdeztem anyukámat, hogy miért lettem megkeresztelve, annyi volt a válasz, hogy ők is meg lettek a tesójával, és hogy majd az esküvőmkor ne legyen gond, ne kelljen megkeresztelkednem. Na, most úgy állunk, hogy a párom református, tehát nem szeretne megkeresztelkedni, én pedig nem szeretnék egyházi esküvőt, és nem is várnám el tőle, hogy csak az esküvőnk miatt kereszteljék meg őt, ha ő nem érzi azt, hogy ezt szeretné. Igazából arról, hogy a gyerekünkkel mi lesz ilyen értelemben, még nem beszéltünk, de most felmerült bennem, hogy lehet, inkább meghagynám neki ezt a döntéslehetőséget későbbre. Ha olyan impulzusok/élmények érik majd őt, biztos, hogy vallásos lesz, amit persze elfogadunk majd, de nem szeretnénk ráerőltetni a kereszteltséget sem túl fiatalon, anélkül, hogy tudná, miben lett része.
2018. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:
80%
Én eleve a kérdést sem értem. Nem egyértelmű? Ha vallásos vagy, és fontosnak érzed, akkor csináld, ha nem vagy vallásos, akkor nem kell. Ennyi. Egyszerű mint az egyszeregy. Ezt csak te döntöd el mennyire fontos neked.
2018. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
54%
Hátrány semmiképp nem éri a babát azzal, ha megkeresztelik, ez még semmire sem kötelezi később. A szülők döntése, hogy fontos-e nekik, a kirakatból keresztelést, templomi esküvőt én sem tartom helyesnek - nem a gyerek, hanem a valóban hivők szempontjából. A vallási szertartások nem divatkellékek.
2018. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
47%
Nekem fontos! Egy hónaposan kereszteltettük meg a gyermekünket. Nem ülök minden vasárnap a templomba, de ha megyek akkor azért megyek, mert szeretnék. Hiszek Istenben, azt se mondom, hogy minden nap, de szoktam imádkozni. Fel sem merült bennünk, hogy ne kereszteltessük meg. Gyerekként minden vasárnap mentem gyerek Isten tiszteletre és ünnepeken szerepeltem a templomba (önmagagamtól és nem a szüleim kényszerítettek), jártam hittan órára és minden évben mentem hittan táborba. Nagyon rendes tiszteletesünk van, a szüleimtől fiatalabb, érti a gyerekek nyelvét. Kizárólag őt akartuk házasságkötéskor és keresztelőkor is. Nem fogom erőltetni a fiamnak a vallást, de ha úgy adódik szetetném ha nála konfirmálna.
2018. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!