Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fontos...

Szerintetek mennyire fontos manapság a keresztelő, ill. szokás- e még babáknál vagy ez már a XXI. században inkább a gyermek későbbi döntése lesz?

Figyelt kérdés
Ti hogyan látjátok ezt, mit gondoltok erről és keresztelnétek- e a gyereketeket a mai világban?

2018. jan. 16. 13:15
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
45%

Mivel keresztény vagyok, ezért igen, fontos. Ez a keresztény nevelés első lépése.

Még nincs gyerekem, viszont másfél éve keresztszülő vagyok és igyekszem jó keresztszülő lenni.

2018. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
81%
Meg vagyok keresztelve, mégsem vagyok vallásos, és pl ha a keresztapám szembe jönne velem az utcán meg sem ismerném, annyira nagyon sokat foglalkozott velem.....szóval ennyit ért kb... Nálunk pont most aktuális, van egy 5 hónapos fiam, de se a párom se én nem vagyunk vallásosak, így nem lesz templomi keresztelő. Majd ha a fiam elég nagy lesz hozzá hogy maga eldöntse, akkor minden probléma nélkül meg fogjuk keresztelni. Ha ő akarja. Saját tapasztalatból tudom mennyire rossz volt hogy csak azért mert még voltam keresztelve minden hittan órára be kellett járnom, arra külön tanulnom, majd elsőáldozás, arra szintén, pedig már akkor sem hittem ezekben a dolgokban és csak nyűg volt az egész. Ezért nem fogom a fiam előre belekenyszeriteni ebbe. Viszont lesz egy amolyan névadó, és jelképes keresztszulo kijelölés nálunk, mivel van egy bátyám és egy nővérem és ők szeretnének keresztszülők lenni, ezért jelképesen őket felkértük erre, amit majd megunneplunk egy éttermi ebéddel is. De semmi templom, pap, vizalá tartás stb... Csak jelképes.
2018. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, mit tud egy ilyen hozzátenni az ember életéhez. Ha valaki vallásos lesz és úgy dönt, hogy meg akar keresztelkedni, akkor megkeresztelkedik saját döntésből bármikor.

Az esetek szerintem 90%-ában megkeresztelik szerencsétlen babákat és később jó nagy ívből sz*rnak az egészbe. A keresztszülők, akiknek eredetileg az volna a feladatuk, hogy vallásos nevelést adjanak a gyereknek meg lényegében azzal letudják a fogadalmukat, hogy ünnepekkor adnak pénzt a gyereknek. Jobbik esetben, mert engem ünnepekkor is ugyanúgy lesz*rtak, mint egész évben.


Azt megértem, ha valaki nagyon vallásos és fontosnak tartja, bár én úgy gondolom, hogy érdemes erről megkérdezni az embert is, hogy egyáltalán szeretné-e. Engem megkereszteltek baba koromban, de később kikeresztelkedtem, mert gyűlölöm az Egyházat és nem akartam semmilyen módon közéjük tartozni. Anyám azt mondta, hogy jogosan érzek így és most már nem csinálna ilyet.


Azokról meg megvan a véleményem, akik nem gyakorolják a hitüket, nem járnak templomba, de azért a gyereket odaviszik megkeresztelni.

2018. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyunk vallásosak, így egyértelmű, hogy nem lesz megkeresztelve a gyerekünk. De még mindig sok szülő van, aki, bár nem gyakorolja a vallását, mégis vakon és gondolkodás nélkül megkeresztelteti a gyerekét - mert "így szokás". Pl. az én szüleim is ilyenek.
2018. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
70%

"most úgy állunk, hogy a párom református, tehát nem szeretne megkeresztelkedni, én pedig nem szeretnék egyházi esküvőt, és nem is várnám el tőle, hogy csak az esküvőnk miatt kereszteljék meg őt"


Ezt nem teljesen értem, hogy református, ha nincs megkeresztelve?


"Ismerek olyan párt, ahol a nő vallásos, a férfi meg nem, és nincs is megkeresztelve, és a gyereküket sem keresztelik meg addig, amíg az egyik szülő "pogány". A férfi viszont felnőtt fejjel hallani sem akar a keresztségről, nagy viták is vannak náluk emiatt. Ez mind elkerülhető lett volna, ha annak idején a szülei megkeresztelik."


Normális papot kellene keresni esetleg. Olyat, aki olvasta a Bibliában, hogy "engedjétek hozzám a kisgyerekeket". Különben meg azért nem fogom megkereszteltetni a gyerekemet, mert hátha felnőttként összeszed egy vallásos csajt meg egy hülye papot.

2018. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
85%

Azok, akik azt írják a keresztelés mennyire fontos meg a vallás, eljátsszák a nagy műmájert, remélem szüzességi fogadalmat is tettek, nincsen párjuk, vagy ha van, ő az első és utolsó, házasság után vesztik el a szüzességüket stb...szóval tartják az IGAZI keresztény szokásokat, nem pedig itt álszenteskednek!


Kicsit hasonlít a sztori arra, amikor a trafikot kirabolta egy cigány, hatalmas Mária Terézia fuksz volt a nyakán...ennyit a kereszténységről, egy kibebszott kva nagy képmutatás az egész!

2018. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
77%
@26 Mária Terézia? Köszönöm, jót nevettem.
2018. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége, pláne ha a 'keresztszülő' nem vallásos! Mi sem nagyon tartjuk a kapcsolatot a 'keresztszükeinkkel' - max illemből családi rendezvényen összefutunk ennyi
2018. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Vannak érdekes történetek, az biztos. :D Főleg a #18-as vitt nálam mindent a nagyszülős esettel, mikor már a pénzt is összemossák a keresztelkedéssel, kicsit gusztustalan...
2018. jan. 17. 15:11
 30/35 anonim ***** válasza:
77%

" @26 Mária Terézia? Köszönöm, jót nevettem."


Ebbe pont ez a poén! Hogy akik azt mondják mekkora keresztények ennyit se tudnak! Összekeverte Mária Teréziát Szűz Máriával a tolvaj, ezért a magyar királynő volt a hatalmas aranyozott fukszon, ami temérdek lopott pénzbe került, hogy megcsináltassa, ha eddig nem esett volna le! Jó pár éve történt.

2018. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!