Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerek az nagy felelősség?

Egy gyerek az nagy felelősség?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Ringattam a kezemben a kisbabát, nagyon jó érzés volt. Az a baba illat nagyon kellemes érzés volt. Kell aggódni az végett ha teherbe esik a barátnőm? Jelenleg nincs senkim, de azer kell azért felkészülni arra is, ha megtörténik az, hogy teherbe esik a lány.


Mit csinálnátok? Arra is kell gondolni ha anyagilag nem lenne annyi pénzünk a dolgokra de véletlenül teherbe esne a lány. Mert megtörténhet. Kell ezért félni - aggódni?


2018. jan. 17. 21:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Mi ez a kérdés?


Ha felelősségteljesen védekeztek 99,9%, hogy nem fog teherbe esni.

Ha meg mégis, akkor elmész szépen dolgozni etc. és megteremted a gyermekednek a megfelelő környezetet.

2018. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Atya.Úr.Isten.

Remélem ez csak valami esti provokatív kérdés. Ha nem, akkor eredj kérdezd meg erről apádat, hátha helyre rak, ha már eddig nem tette meg.

2018. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

Csak annyira kell aggódni, amennyire szeretnél vagy nem szeretnél anyagilag felelős lenni 2 évtizedig a gyerekért.

Ha nem szeretnél, akkor bölcsebb védekezni.

2018. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy is! Ha jó az illata, akkor tuti jó apa lennél. Anyagilag nem nagy cucc, havi 500-800forintból megvan, egy három kilós újszülött szerinted mennyit eszik?
2018. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
Egy két zsemle elég neki naponta.
2018. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségnek felelősség, de van, akit ez nyomaszt, mást meg nem.
2018. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

Kell hát. Akkor legyen gyereked, ha anyagilag és lelkileg is tudod vállalni. A gyerekvállalás nem abból áll, hogy jaj de cuki meg vásárolgatok cuki baba cuccokat. Sok pénz, akkor is ha nem mindenből a legdrágábbat veszi az ember, de szellemileg még több. Nem csak a baba illat van meg ringatás.

Ott az éjszakázás, a nehéz döntések, a hisztik, rengeteg dolog. 19 évesen pedig nagyon korai. Mondom ezt úgy hogy 21 éves voltam mikor gyerekem született.

Akármennyire csúnyán hangzik, a nőnek kell leginkább átgondolni, hogy tényleg akar e gyereket, akkor is ha egyedül kell felnevelnie. A pasik (kisfiúk) már elég hamar lelépnek. Nem mondok példát, szerintem mindenki ismer ilyet.

2018. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

Havi 500-800 Ft 😂😂😂😂

A 3 kg-s újszülöttnek csak a kaja volt 20 ezer Ft havi szinten. És meg ott a pelenka. A többit hagyjuk is, először ezt emészd meg..

2018. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Unikornispata ***** válasza:
82%
Ha megvan a kellő érettség,és anyagi háttér,akkor szerintem meg lehet azt csinálni,hogy egy pár ababhagyja a védekezést,és úgy határoz,hogy ha rögtön(persze,amikor már a tabletta kiürült,és nem hathat a picire károsan) megfogan a baba akkor is oké,meg ha később jön,akkor is oké.Mivel egyrészt nincs barátnőd,ez neked nem aktuális.Kettőtök döntése lesz ez.Viszont,sajnos igen si fontos a pénz ebben a kérdésben.Nem azt mondom,hogy milliomosok vállaljanak gyereket,de sok költséggel jár a dolog,igaz hatalmas öröm lehet-de sok elmondással járhat és még nagyobb felelősséggel is persze.Én néhány év múlvára tervezem a babát,de már szoktunk beszélgetni róla a barátommal.Szóval a pénzt illetően annyit szerettem volna mondani,hogy fontos,hogy egészségesen növekedjen,és az alapvető szükségleteit meg tudjátok engedni magatoknak anyagilag.
2018. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

Èrdemes megnézni a szüleidet hogy néznek ki , azóta mióta megszülettél . Azóta csak a számlákat fizetik es arra koncentrálnak h neked elöteremtsék ( ha még otthon laksz)

Minimum egy évtizedig nem ferfi es nö voltak hanem szulök

Nem néztek ki mindig igy

Ezek alapján döntsd el hogy kell e aggódni

2018. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!