Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Nem látom a...

Hogyan tovább? Nem látom a kiutat.

Figyelt kérdés
Elsőre talán úgy tűnhet, hogy ez csak egy hiszti, de tényleg nem tudom mit csináljak. Röviden a történetem lényege: 3 éve érettségi után külföldre mentem, szerettem is de végül hazajöttem, mert a megkeresett pénzt feléltem, hiába akartam spórolni nem ment. Na most 25 évesen az anyukámmal, a párjával és az ő gonosz, szenilis anyjával élek egy panelban. ( pont ezért mentem ki külföldre ) Nekem jutott persze a legkisebb félszoba, ahol nem férek el, és mellette semmilyen magánéletem nincs. Munkát folyamatosan keresek persze, de mivel jelenleg csak egy érettségim van, nem sok választék van, persze tervben van a továbbtanulás csak először munka legyen. A problémám az hogy itthon megbolondulok. A ''mama'' egész nap ordibál, a beteg kutyájával kiabál, meztelenül rohangál, minden róla szól. Én kérdeztem a szülőket, hogy ők ezt hogy bírják, válasz meg kell szokni. Hiába szeretnék elköltözni, itt nálunk annyi egy albérlet mint maga a fizetés. Tudom, hogy vannak ilyen társ bérlők is, így éltem külföldön is, de itthon egyedül szeretnek végre lenni, nyugalomban. Bárki akinek van valamilyen ötlete, szívesen fogadom, mert én tényleg nem tudom merre, hogyan tovább..

2018. jan. 25. 09:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem mész vissza külföldre?

Ezt te cseszted el, hogy a pénzt elszórtad

2018. jan. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Ez van, nem kellett volna elbxni hülyeségekre a pénzedet.

Nem tudlak sajnálni, aki 20+ éves felnőttként elherdálja a megkeresett pénzt, az így járt.


21 évesen költöztem el egy kis szobácskába - nem egy teljes albi, egy darab szoba!. Sokáig éltem hó végén párizsis zsemlén, de inkább ez, minthogy megőrüljek az idióta családomtól.


Nem hiszem el, hogy nem tudsz elköltözni, akkor még nem elég szar neked.

Sokan 19-20 évesen lelépnek, csak legyen nyugodt életük végre...

2018. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is érettségim van, 35 vagyok, mégsem vagyok munkanélküli és jól keresek.

Külföldön milyen munkád volt?

2018. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
98%
Szerintem külföldben kellene újra gondolkodnod.Egy ilyen idős ember gondozása akkor is óriási teher, ha a saját nagymamádról lenne szó. De akkor van egy erős érzelmi kötődés, ami miatt ragaszkodsz hozzá, itt viszont nincs ilyen .Szerintem ez most nem a te pályád, ne várd meg, amíg totál kiborulsz!
2018. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

Sok munkahelyen van munkásszálló, vagy albérlet támogatás. Abban a gyárban is ahol én dolgozom. Miért nem mész el egy gyárba átmenetileg? Azokba mindig van felvétel, én vendéglátásból "menekültem" ide, és szeretem.

Itt is annyi egy albi ára mint egy fizu (Sopron), mert az osztrák fizetésekhez vannak igazítva az árak, viszont, ha szemfüles vagy, találhatsz olcsóbban, a garzonok ára például annyira nem szokott durva lenni.

Vagy tényleg menj vissza külföldre, a mai világban nem éri meg itt dekkolni. Ha lehetőségem lenne/lesz én is dobbantok abban a pillanatban.

2018. jan. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%
Én még nem találkoztam olyan emberrel aki tényleg akart dolgozni de ne tudott volna. A többi csak hiszti.
2018. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
Most milyen tanácst vársz? Egy varázsigét, ráolvasást vagy egy aranyhalat 3 kívánsággal? Bizony el KELL menni dolgozni ilyen egyszerű! Pl. a BKV vesz fel sofőröket szállást is adnak meg 400K-t is el lehet érni. Nem baj ha nincs jogsid megcsinálhatod náluk mert fizetik. De ez csak egy...most kezdjük el sorolni a lehetőségeket? Gugli gyerekem GUGLI.
2018. jan. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%

Nem váloatni kell, hanem elkezdeni dolgozni, akár egy gyárban vagy tamarítóként vagy bármi. Szobá bérelni, ha lehet albérlet támogatást igényelni.

Amíg otthon sirsz a kis szobádban addig nem fog történni semmi.

2018. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%

Aki nem talál munkát az nem is akar!

En gyerekkel lakom egyedül, nekem is érettségim van, mégis megfogom a munkát.

N25

2018. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%

7es

Autó jogsi kB 150ezer. Azt nem fizeti a BKV! Gondolom arra sincs pénze.

N25

2018. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!