Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennek utána járni?

Hogy lehet ennek utána járni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy az egyik ismerősömet úgy fogadták örökbe pár hónapos korába. És ahogy nőtt fel és idősödött a szülei elmondták neki , hogy őt úgy fogadták örökbe és az anyja az olyan hogy semmi képpen nem akarja neki elmondani , hogy ki a vérszerinti anyja az apukája elmondaná neki de az anyukája olyan szemét ezzel kapcsolatban hogy az apjának is azt mondta hogy ne mondja meg hogy ki a vérszerinti anyukája meg apukája de viszont az ismerősömet nagyon érdekli hogy kik a vérszerinti szülei és meg is akarja találni őket annyit tudunk hogy sopronba született és ott volt otthonba és hogy hogyan lehet utána járni olyan dolgoknak hogy melyik kórházba született kik a vérszerinti szülei és mégis hova meg kikhez tartozik ? És én megígértem neki , hogy segítek neki megtalálni a szüleit . Előre is köszönöm a válaszokat

2018. jan. 27. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Örökbefogadásnál én úgy tudom, hogy nem mondják el az igazi szülők adatait. Legalább is én így tudom. Kétlem, hogy az édesapja a srácnak tudná.

Ha meg ismerik is őket, akkor lehet olyant tudnak róluk, ami miatt eleve nem is akarják, hogy megismerje őket, mert nem akarnák, hogy csalódjon.

Ahol valaki lemondott a gyerekéről, ott nagy százalékban gondok vannak. Kevés az olyan ember, aki normális okból mondott le a gyerekéről.

2018. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha csak azért adták be mert amikor megszülte s gyereket akkor nem volt arra.pénze hogy fent tartsa és ezért adta be..?
2018. jan. 27. 12:40
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Akkor ne szülje meg. Tudom, vannak akik a szentlélek szerepében tetszelegnek, hogy ők "nem ölnek", de undorító hogy azért szül hogy eldobja a gyerekét. Amúgy meg szegénység miatt senkitől sem veszik el a gyerekét. Vannak támogatások, segélyek, az nem tudja megtartani anyagi okokból a gyerekét aki NEM AKARJA.
2018. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem beadta, hanem örökbe adta, teljesen mindegy miért, egy életre lemondott a gyerekéről. Az anyukája pedig nem olyan szemét, hanem valószínűleg tud valamit és ezáltal védi a gyerekét, vagy esetleg lehet, hogy a szülő anya nem akarja, hogy felkeresse őt a gyerek.
2018. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az örökbefogadás általában titkos, az örökbefogadó szülők nem tudják, hogy kik a vérszerinti szülők és fordítva.

Viszont:

Az örökbefogadott gyermek 14. életévének betöltése után kérhet információt a gyámhivataltól vér szerinti szüleiről. A kapcsolat felvételének feltétele a vér szerinti szülő és az örökbefogadó szülő beleegyezése.


18 éves kor felett a gyermek az örökbefogadó engedélye nélkül kérheti a kapcsolat felvételét vér szerinti szüleivel. A vér szerinti szülőnek joga van elzárkózni a kapcsolat felvételétől, aktuális adatainak kiadásától.

2018. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Neked ehhez semmi közöd.


Egyébként megtanulhatnál írni!

2018. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"És ha csak azért adták be mert amikor megszülte s gyereket akkor nem volt arra.pénze hogy fent tartsa és ezért adta be..?"

Akkor nem lemondott volna róla születésekor, hanem úgy adta volna állami gondozásba, hogy nem mond le róla, nem örökbe fogadható, csak nevelőszülőkhöz adható és látogatta volna.

Ha nyílt örökbe fogadás volt és a szülei tudják, hogy ki a vér szerinti anyja, akkor a vér szerinti anyja is tudja, hogy hol van a gyereke és ha kíváncsi lett volna rá, felkereste volna.

(Amúgy a kommentedből gondolom, te vagy az örökbe fogadott és nem egy ismerősödről van szó és messze vagy még a 18. évedtől)

2018. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Lehet a szüleid alpári cigányok és az örökbefogadó anyukád azon a véleményen van, hogy a véred már így is jobban előjött., mint kellett volna
2018. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Itt rohadtul nem rólam lenne szó de persze az ilyen nyomorék g***ciknek mindig igazuk van és mindig is így volt
2018. jan. 27. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!