Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartási szerződés érvényes...

Eltartási szerződés érvényes közjegyzői hitelesítés nélkül?

Figyelt kérdés
Ügyvédnél készült kb 5 éve, valahogy megfeledkeztünk róla. Minden gyerekünk kapott lakást, páromé és az enyémek is. Ha egyikünk meghal, a gyerekei ne tudják kitúrni a még élőt. Csak ennyi volt a cél, igazából nincs jelentőssége. Köszönöm.
2018. jan. 27. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvèd ellenjegyezte, tehát èrvènyes a szerződés.
2018. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért gondolod hogy kellene hozzá közjegyző? Az ügyvéd előtt írtátok alá, más nem kell. Amúgy nálunk is ez van azért vagyok képben.
2018. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Annak idején az ügyvéd felvetette, hogy ellen kéne jegyezni, csak már elfelejtettem hogy ez kötelező-vagy csak javasolt.
2018. jan. 27. 19:52
 4/6 A kérdező kommentje:

jaaa, és nem vagyunk házasok. egyedül vettem a házat,egyedüli tulajdonos vagyok. amikor párom saját lakását egyik lányának odaadta akkor költözött hozzám. nem kevés pénzt is belefektetett a felújításba(én is), ezért is gondoltuk hogy be kéne egymást biztosítani halál esetére. ki tudja miként fognak a gyerekek viselkedni ilyenkor. (nem közös gyerekek, előző kapcsolatból valók)

és van még egy unoka, őt nevelgetjük közösen-őt is el kéne indítani a nagybetűsbe, ezért nem szeretnénk ha bárki is bekavarna(kötelesrész, ingóságok.stb)

2018. jan. 27. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd nyilvánvalóan ellenjegyezte, az elèg. 1. vagyok.
2018. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, kosy
2018. jan. 27. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!