Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagálnátok, ha...

Ti hogyan reagálnátok, ha apátok beleszólna az iskolai életetekbe úgy, hogy egy fityinget se tett bele?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt volt egy vitám apámmal. Azóta is nagyon haragszom rá, mert elpazaroltam a pénzem és az időm miatt, pedig már dolgozhattam volna.


Volt egy iskolám (addigra már volt 2 szakmám, szóval nem csupasz valaggal voltam érettségivel), amit félévkor abba akartam hagyni, mert a számvitel nagyon nem ment. Egy kínszenvedés volt. Mikor bejelentettem, teljesen kikelt magából, mintha ő fizette volna, mintha bármi köze volna hozzá, hogy mégis mit képzelek, ne merjem abbahagyni, stb. Csúnyán összerúgtuk a port. Végül a béke érdekében rossz szájízzel, nagy nehezen befejeztem a sulit. Puskázással, kettesre meglett a számvitel is.


Múltkor felmerül nála, hogy milyen jó, hogy akkor nem fejeztem be azt a sulit, hiszen milyen jól jártam, el tudtam helyezkedni vele az életben. Anyámmal ketten egy pillanatra összenéztünk, mély csend, mire anyám is és én is közöltük vele, hogy soha egy napot se dolgoztam az adott szakmában. Hozzá teszem, hogy nem is fogok, ilyen keserű érzések után nem is tudnék, jelenleg amúgy is van egy remek állásom, eszem ágában sincs otthagyni. Mire apámon volt a sor, hogy ledöbbenjen. Ő tényleg azt hitte, hogy nekem az a kidobott pénz visszajött valahogy.


Mielőtt bárki elkezdni, hogy tanulásra nincs kidobott pénz, ez esetben van, mert már elavult a tudásom az 5-6 év alatt. Újra kellene kezdenem a sulit, mert azóta annyi minden változott.


Mit szólnátok ahhoz, ha egy rokonotok beleugatna abba, hogy milyen iskolát végezzetek el a saját pénzeteken?



2018. jan. 28. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy írod eltelt 5-6 év. Lépj túl rajta. A te kezedben volt a döntés, úgy döntöttél befejezed, ez nem apád hibája. Nem is hiba ez igazából. A pénzügyi ismeretek sosem fölöslegesek. Még ha nem is tökéletesen aktuális a tudásod, ha már van valami alap fogalmad a gazdaságról, sok helyzet van amiben könnyebben boldogulsz.
2018. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
Egy: az apád nem "egy rokon" Másrészt: csak annak lehet dirigálni aki hagyja. A te hibád, minek hagytad?
2018. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
A másodiknak igaza van, miért hagytad? Fegyvert nem fogott a fejedhez, ráadásul ha 6 év után is ezen vergődni tudsz, ott nálad van a baj. Magadra haragudj, mert hagytad.
2018. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-es. mint írtam, a családi béke miatt mentem bele


3-as. nem vergődök ezen, csak eszembe jutott és érdekesnek találtam, kíváncsi voltam, hogy másnak is van-e tapasztalata ilyen téren, ill. ki hogyan reagálta le.

válaszod irreleváns a témában.

2018. jan. 28. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!