Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
A barátnőm nagyon távol van tőlem. Ennek költözés az oka. De szeretjük egymást és megbeszéltük, hogy havonta 1x találkozunk. A gond az hogy a szüleim nem engednek 1 hónapban egyszer, pedig 18 éves vagyok (a napokban lesz születésnapom). Én nem mondom hogy nekem ezért minden szabad, de nagyon hiányzik és jó lenne látni. Nem tudom mit tegyek. Minden nap csak itthon veszekednek és egyre durvább köztük a helyzet, én ezért nem szeretek itthon lenni. Ha elszöknék érnék vele valamit? Tényleg tanácstalan vagyok rengetegszer beszéltem már velük, hogy én szeretném látni. Ők azt mondják majd iskolai szünetekben menjek, most ne. De az meg ritkán van. Remélem tud valaki segíteni. Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2018. jan. 31. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
18 évesen akkor és oda mész ahova akarsz,akit 18 évesen korlátoznak a szabad mozgásban,azt később is fogják,felnőtt embert nem zárhatnak be és szabályozhatják mikor hova kihez megy. Nekik szar csak üvöltenek egymással persze h nem akarják h te kiszabadulj ebből.. 18 évesen nem szöksz,felnőtt vagy.
2018. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Mégis hova költözött? Mert ha több 100 km-re akkor tényleg szünetekben menj.
2018. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Mikor engem tiltottak a szerelmemtől én mindent bevetettem, hogy vele legyek. Ne szökj meg, ezzel csak még rosszabb lenne a helyzet de feladni se szabad. A lány nem mehet hozzátok? Vagy őt se engedik? Nehéz eset ez így de tégy meg érte akkor mindent, ha valóban így érzel.
2018. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, tegyük most félre a szerelmet meg a családot és vegyük elő a józan észt. Jó eséllyel az érettségi évében vagy, néhány hónappal a vizsgák előtt, amire készülnöd kellene.

Ha most elcseszed ezt az időszakot, a teljes későbbi életed tönkre teheted, ezért kérlek, gondolkodj józanul, gondolj arra, hogy ha a saját jövőd elcseszed, akkor a barátnődnek sem tudod megadni, amit szeretnél, és bírjátok ki valahogy legalább nyárig a szüneteket.

2018. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Én 4-essel nem értek eggyet. 3 éve, az érettségi évében pont ilyenkor (január végén) jöttem össze a barátommal (vagyis mostmár exem de mindegy). 120 km-re lakott tőlem. Én vidék, ő Pest. Akkor töltöttem a 18. szülinapomat. Februárban hetente 1-szer taliztunk úgy, hogy ő jött hozzám, márciusban bejelentettem a szüleimnek hogy én is feljárok majd hozzá Pestre. Mindenkinek leesett az álla, mert világéletemben otthon ülős, ki nem mozdulós, buszon nem utazós lany voltam. De érte mégis megtettem. Március-áprilisban is hetenként taliztunk, hol ő jött 1-2 napra (akár hétköznap), hol én mentem fel hétvégére hozzá. Aztán vége lett az írásbeliknek, jött a "szünet" szöbeliig, azalatt a kb 2 hónap alatt kb a fele időt nála töltöttem. És mi lett? Ugyanolyan lett az érettségim mint 12 éven át a tanulmányi eredményem. Vagyis nagyon jó, 4.2-es átlag. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy attól hogy valaki érettségire készül, még nyugodtan élheti az életét, nem kell mindent suttba vágni az miatt.


Kérdező, neked válaszolva: ha menni akarsz a lànyhoz, akkor menj. Ne a szüleid mondjáj meg hogy mit tehetsz és mit nem.

2018. jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha a szüleid tartanak el, akkor hozzájuk kell alkalmazkodnod! Csak nagykorú vagy, de még nem felnőtt. Majd akkor leszel felnőtt, ha eltartod magadat a szüleid nélkül. Most első a tanulás, a barátnő majd a szünetben, vayg egy többnapos hétvégén.
2018. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

11. osztályos vagyok.

Tisztában vagyok vele hogy nem lettem felnőtt, de szerintem azért megengedhetnék. Sosem voltam tiszteletlen velük attól függetlenül, hogy én sajnos úgy nőttem fel hogy veszekedtek és sok rossz történt.. ezért sem bántom őket, de nekik akkor lehetett nem értem nekem miért nem. Ők is ennyi idősen a szüleiknél éltek.

2018. jan. 31. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:
A tiltás szólhat annak is,hogy a szüleid nem akarnak kettesben maradni.Ha anyukáddal is jó a kapcsolatod akkor vele is elmehetnél vásárolni,netán ha össze lehetne hozni a szüleidet akkor kirándulás,színház vagy meghívni azokat az embereket /melegszendvics/ akikkel a szüleid el tudnak beszélgetni.Az anyukáddal folytatott közös programok alatt elmondhatod,hogy a korkülönbség miatt vele nem tudsz úgy beszélgetni mint a barátnőddel.Ha anyagi okok miatt dúl a vita a felmenőid között nagy szükségük lenne a kikapcsolódásra!
2018. febr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!