Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnek ebben a helyzetbe...

Mit tehetnek ebben a helyzetben kiskorúként?

Figyelt kérdés

A helyzet dióhéjban annyi, hogy itthon borzalmas a helyzet. Állandó balhé a testvéreim és a szüleim között. De nem olyan "normális" veszekedés. Hajnalban is megy az ordibálás. Tulajdonképpen éjjel kettőtől 5ig van egy szakasz, amikor viszonylag nyugodtan aludni tudok. Mindenki tudja a családban, hogy a helyzet tarthatatlan, megis lassan 10 éve megy. Elfaradtunk. Ugyan en sose vagyok benne a balhékban, mindig meghuzom magam a szobámban, és nem merek kijönni. Mégis, nagyon megvisel, és nem tudok rendesen tanulni, erőm alig van. Tulajdonképpen itthon csak fekszem az ágyban, és zenével próbálom elnyomni a hangzavart. De egyszerűen nem tudok így élni. Ez maga a pokol, nem tudom leírni másképp. Az öngyilkosság mindenki fejében megfordult mar itt, mert az örökös háborúskodásnak nem tudtunk véget vetni. Sokszor vannak rohamszerű kitörései a többieknek, remegnek, sikoltoznak, sírnak, rombolnak. De elvileg nincs semmi betegségük, csak egymásból már ezt váltják ki. Voltunk csaladterapian, pszichologusnal is voltak tobben, én is járok. Amikor egyszer az egyik testvérem pszichiatertől kapott gyógyszert, megpróbálta vele megölni magát azzal, hogy tuladakolta. Néha az ételt dobaljak, máskor tányérok törnek. Ha épp "csend"van, akkor mindig hallom, hogy valaki halkan sír. Vagy suttognak a szüleim arrol, hogy nem bírják tovább. Gyámügyhöz nem tudok menni, mert testileg nem bantalmaznak, de ez szerintem örök lelki seb lesz mindannyiunk számára. Másoktól se kapunk segítséget, sem barátok sem tanárok, sem senki. Nem hiszik el, ha elkezdünk beszélni a valóságról, mert kívülről átlagos csalad vagyunk. Legjobb iskolakba, és egyetemekre járunk, értelmiségi szülőkkel, kívülről csak azt látják, ha nevetünk. De a négy fal között senki sem tudja mi folyik. Habár, az iskolában sokat szivatnak, jobban szeretek ott lenni esküszöm, mint itthon. Már az egeszsegünk rovására is rámegy. Lelki terror, vagy én nem tudom. De képtelen vagyok tovább igy élni. Nem tudom, hogyan jöhetnénk ki belőle. Mert rengeteg embert felkerestünk, hogy segítsen megoldani a helyzetet. Mind hiába. Én sokat gondolkodtam azon, hogy ha nem az ablakon ugrok ki, vilagga megyek. Vagy elköltözök. De nincs hova. Egyetlen nagybátyám van, de ő alkoholista. Koleszba nem engednek a szüleim egyrészt, másrészt az iskola 40 percre van tőlünk.

A pszichológusom azt mondta, nem tud segiteni, de meghallgat mindig.

Reménytelennek érzem. Nem akarok így felnőni, nem akarom a szüleimet látni kipurcanni, nem akarom a testvéreimet latni, ahogy elvesznek. Minden éjjel imádkozom, hátha Isten megszán minket. Én tudom, hogy valahol mind jó emberek vagyunk, de nem tudunk egy fedél alatt élni. Mintha el lennenk atkozva. Mit tudnék tenni? Nem bírjuk. Fel akarom adni.



2018. febr. 2. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Kiskorúként is fordulhatsz a gyámhivatalhoz.

Persze ha nincs olyan rokonod, aki vállalna, akkor állami gondozott leszel.

Mert ugye lesz egy vizsgálódás, aminek a végén (ez a célod) kiemelnek a családból.

2018. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
33%
A vérszerinti családod? Általában milyen okból kezdődnek a veszekedések?
2018. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Hogy lettetek ilyen debilek? Felvetett a pénz és nem volt jobb elfoglaltság?

Kellett volna néha nevelni a gyerekeket, gondolom el vagytok kanászodva, attól zizeg mindenki.

2018. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1,


A jómódú gyereket kiemelik a családból mert sok a veszekedés és állami gondozott lesz? Ne viccelj már!

2018. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt most el kellne higgyem? Mindenki idegbeteg, és mégsem válnak a szülők?
2018. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most nézem, és pontatlanul fogalmaztam, bocsánat.

A szüleim annak ellenére, hogy pocsék a helyzet, szeretik egymást. És az egyik testvérem, habár nem lett diagnosztizalva, de valószínűleg neki mégis van valami mentális zavara, a pszichologusom szerint is. Viszont nem hajlando orvoshoz menni, és ebből mindig nagy veszekedés van. Mármint. Najo, ez a helyzet nehéz. Anyaék nem tudják kötelezni, mert mar nagykorú, és elköltözni nem hajlandó, anyának nincs szíve kitenni egyrészt, másrészt félünk, mert nagyon bosszuallo, és benne van a pakliban, hogy ránk gyújtja a házat. És ezzel szerintem nem túlzok.

A pénz nem vet fel, bar átlagosan élünk.

Lehet debilek vagyunk mind, lehet nem, lehet egy nyávogós tinipic** vagyok, aki nem birja a csaladi viszályt, és emiatt hisztizik gyakorin, lehet hazugságnak tűnik amit mondok. De én tényleg tudom, hogy ezt igy nem birom, sem én sem a szüleim, sem a tesóim. De igazából mindegy, sajnalom,ha valakiben felhaborodást keltettem. Majd ha 18 leszek, úgyis csak pár ev, elköltözöm. A többieken nem tudok segíteni.

2018. febr. 2. 18:04
 7/9 anonim ***** válasza:

"benne van a pakliban, hogy ránk gyújtja a házat. És ezzel szerintem nem túlzok. "

Például ez egy olyan mómentum, hogy amikor erre utaló jelenet, mondat, viselkedés elhangzik, fel kell írni egy papírra, naplót kell vezetni erről. Aztán egyszer csak felolvasni szakembernek, vagy akár kritikus helyzetben felhívni a mentőket és az előzményekről is beszámolni. Ha valaki veszélyesen viselkedik, ki kell hívni a mentőket, hiszen laikusok vagytok, nem tudjátok megítélni, hogy rátok mennyire veszélyes egy ilyen helyzet.

A NaNe vonalát is felhívhatod 18-22-ig.

2018. febr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm. Akkor legközelebb felhívom őket. Bár félek,bevallom. Mert már megszoktam úgymond, hogy erről csak mi tudunk. És azzal, ha felhívom a mentőket mondjuk, már bizonyos értelemben, nyilvánosságra kerül az ami otthon folyik. És kicsit tartok a következményektől, ami tudom őrültség, mert az normális ilyenkor, ha segítséget hívok.
2018. febr. 2. 18:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Apád mamlasz? Miért nem b@$$za ki a renitens testvért főleg ha már nagykorú? Anyud meg miért is sajnálja? Itt az ő kezükben van a kulcs, csak nem akarják használni!
2018. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!