Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám még egy tesót akar...

Anyukám még egy tesót akar nekem de én féltékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Anyukám arra gondolt,hogy szülni akar még egy babát de én nem nagyon akarom,hogy még egy tesóm legyen. Kicsit féltékeny vagyok mert én édesanyámat nagyon szeretem,nagyon szeretjük egymást. De ha jön egy tesóm akkor már nem fog rám reagálni meg csak ő vele lesz elfoglalva. Ti nem voltatok féltékenyek és elfogadtátok?

2018. febr. 3. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Hány éves vagy?

A szüleid együtt vannak?

2018. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Tegyük tisztába a dolgot: nem neked akar egy tesót adni, hanem ő szeretne még egy kisbabát.


Semmi beleszólásod nincs a dologba, próbálj meg barátkozni a dologgal.

2018. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Sokszor sajnos úgy van hogy az anyukák a kisebb gyereket szeretik jobban, persze ez nem mindig van így.

De ennek ellenére jó ha valakinek van testvére. Az én testvérem két évvel fiatalabb nálam és tiszta jól el tudunk lenni eggyüt. Sokszor szoktunk beszélgetni, videót nézni eggyüt. Emellett adunk egymásnak tanácsokat.

Hidd el idővel majd megszereted a testvért és örülni fogsz neki.

2018. febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Kénytelen vagy elfogadni. Annyit tehetsz, hogy többször is elmondod, hogy nem szeretnéd, hogy emiatt téged mellőzzön, mert ettől még te is a szeretett és szerető gyereke maradsz.
2018. febr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Még jó hogy a szülő nem köteles kikérni a gyereke engedélyét hogy szülhessen. Én nem voltam féltékeny, izgatottan vártam hogy meglegyen a kisöcsém. Igaz, nagyon kishúgot szerettem volna, de nem baj hogy igy alakult. Nagyon jól megvagyunk a tesómmal :) A lényeg hogy ne maradj ki semmiből ha meglesz a kistesó, sokkal erősebben fogtok egymáshoz kötődni


A nővéremnek már saját gyerekei vannak, a középső fiú még az orvosi vizsgálatokra is ment az anyjával. És képzeld, olyan volt amikor megszületett a kicsi, mintha megismerné a bátyja hangját. Máris szereti az ő nagy tesóját. Azt mondják, a gyerekek hallanak az anyjuk hasában is. Nem tudom hogy igaz-e, de a középső fiú már akkor beszélt a legkisebbhez mielőtt megszületett volna. Most meg ha csak meghallja a kicsi a hangját, annyira vigyorog hogy majd fülig ér a szája :)

2018. febr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem töled függ hogy hogy lesz e tesod vagy nem és ez esetben jobb ha nem szolsz bele .
2018. febr. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Fura is lenne ahol több gyerek van hogy igy álljanak hozzá.

Ha lenne egy kis tesód , te is jobban el foglalnád magad nem a saját hülyeségeddel foglalkoznál. Meg te is szeretnéd őt, anyád mégse lenne féltékeny rád.

A testvér az ilyen gyerekekre van jó hatással, egy kicsit másra is figyelnének, nem mindig csak a saját önző énje lenne a lényeg.

2018. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
"De ha jön egy tesóm akkor már nem fog rám reagálni meg csak ő vele lesz elfoglalva." Ez nem igy működik.
2018. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

ó, és hipcohonter már nem vagy?

Egy életre megjegyeztem azt a kérdésed :D

2018. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
39%

Sajnos neked ebbe nincs beleszólásod. Amúgy megértelek, nekem egész gyerekkoromban az volt a rémálmom hogy anyám egyszercsak bejelenti hogy terhes aztán hallgathatok egy üvöltő gyereket akit mindenki elvárja majd hogy tutujgassam, holott a hátam közepére sem kívántam. Hálistennek nem történt meg.

Úgyhogy ez van, ha anyukád gyereket akar (és össze is jön) akkor gyerek lesz. Max kikötheted hogy nem akarsz vele foglalkozni ha nem érdekel. Ezt azért tartom fontosnak mert szemétségnek érzem ha valaki tudja hogy a gyereke nem akar tesót de amikor megvan a tesó, akkor kötelező jelleggel szeretnie kell meg vigyázni kell rá stb. Oké hogy a tesót nem választhatja meg de azt igen hogy mennyire akar részt venni a vele való foglalkozásban. Arról is beszélj neki szerintem, hogy úgy érzed hogy mellőzve leszel a kicsi mellett.

2018. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!