Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Döntésképtelen...

Mit csináljak? Döntésképtelen vagyok. (Lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nevelőapám mocskosul viselkedik édesanyámmal. Eltiporja, üvöltözik vele, lehordja mindennek, teljesen meg van őrülve. Kiderült, hogy van egy nője, titokban többször találkozgat vele, facebookon írogat neki. De erről még csak én tudok. Anyukám teljesen ki van készülve, hogy ez a khm... (nem enged csúnya szót írni) miért ilyen aljas vele, pedig nem ezt érdemli, mert szeretetteljes családanya, amiben csak tud segít, minden meg akar adni nekünk. Viszont emiatt a nyomorult miatt ki van merülve. Nem tudom hogy tudna anya hármunkat (magát, engem és a kishúgomat) fenntartani, mert elég sok a kiadásunk (hitelek). Szerintetek mit csináljak? Nem akarom anyának elmondani, mert ha beleőrül (mert szereti ezt a mocskot), félek hogy ne adj’Isten valami baja lesz, mert akkor én öngyilkos leszek az biztos. Elmondjam valakinek?

17/L



2018. febr. 5. 08:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Apukádnak mondd el. Vagy a nagyszüleidnek. Vagy közelebbi rokonnak.
2018. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%

Zsarold meg nevelőapád, hogy tudsz a nőjéről, szóval vagy viselkedik mostantól, vagy elmondod muterodnak és akkor felisút, leisút Ezzel párhuzamosan kezdj el szervezni egy pasit anyukádnak (természetesen szigorúan a háta mögött) ...aztán ha megvan a pali, akkor össze kell hozni egy véletlenszerű találkozót. Pl. valamelyik szingli tanárod lehetne az ideális jelölt, mert akkor valamilyen ürüggyel behivathatná anyukád a suliba és nyugodtan beszélgethetnének ;)

Na azt hiszem leírtam valamelyik Holywoodi tinifilm forgatókönyvét, de mindenesetre ha tényleg ennyire segíteni szeretnél anyukádnak (na meg persze javítani a családi helyzeteteken), akkor talán megér egy próbát. Sok szerencsét :)

2018. febr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Gondoltam ezekre én is, de ha elmondanám ennek hogy tudok mindenről, akkor itt hagyna rögtön minket. Így is megszakad a szívem anyáért, azzal meg csak ártanék neki. :( viszont nem lehet tűrni a végtelenségig, ez már bőven átlépte a határt. 3-an jól meglennék, csak ugye minden a pénzen múlik, én pedig nem szeretném otthagyni az iskolát, ráadásul egyetemre készülök
2018. febr. 5. 09:16
 4/21 anonim ***** válasza:
40%
Az új életet ki lehet alakítani a nevelőapád nélkül is-viszont a zsarolás súlyos bűncselekmény. És komolyan azt akarod hogy EZ tovább gyilkolja anyukád lelkét a pénzért cserébe?
2018. febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%
#4: ha azért zsarolsz meg valakit, hogy pénzt szedj ki belőle, az bűncselekmény. Ha csak azért, hogy rendesen viselkedjen, az nem :)
2018. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Isten ments hogy tovább akarom, így is eleget kapott már szegény anyukám. De egyszerűen nem tudnánk meglenni olyan kevés pénzből, mert mire kifizetnénk a rezsit meg a hiteleket, és még a többi kis apróságot (iskolában kajacsekk, vagy ha kell bevinni pénzt stb), akkor ajjaj..
2018. febr. 5. 09:25
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Mindenesetre ha ennyire tarthatatlan a helyzet én helyedben elhajtanám azt a fickót onnan, aztán max. elhalasztanám egy évvel az egyetemet és elmennék dolgozni azalatt az egy év alatt, hogy segíteni tudjak a családomnak. Nekem ennyit megérne, hogy megszabaduljak egy ilyen féregtől. Azalatt az egy év alatt meg megpróbálnék tényleg akkor egy rendes pasit beújítani muteromnak.
2018. febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Dehogynem. a zsarolás az zsarolás. Tök mindegy az indok. A törvény előtt nem számít hogy azért lopok hogy elbulizzam, vagy azért lopok hogy odaadjam egy gyermekotthonnak. Károkozás egyenlő bűncselekmény. Másoktól pénzt kizsarolni-mert ez erről szól, nem a viselkedéséről- bűncselekmény. A kérdező maga mondta hogy csak a pénzéért akarja a faszit ott tartani annak ellenére hogy az lelkileg kicsinálja az anyját Adósság, meg nem akarja otthagyni a sulit, sőt jó lenne ha az egyetemet is fizetné a pasas. Amúgy meg kicsi józan ész: szerintetek mikor fordulna erőszakba a kikényszerített "jó" viselkedés?
2018. febr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis hiába mondanád el neki, az ilyen jellegű nők mindent megbocsátanak. Lehet, hogy tud is róla vagy legalábbis sejti, ezt a nők többnyire megérzik. Plusz az ilyen nők sosem akarnak megállni a saját lábukon, még akkor sem, amikor pedig képesek lennének rá.
2018. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont, hogy anya nem az a fajta, aki például nem megy dolgozni emiatt, vagy valami. Ő pont, hogy küzd egyfolytában. Csak sajnos még mindig szereti ezt a férget...
2018. febr. 5. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!