Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mennyi a kiadásotok...

Nektek mennyi a kiadásotok egy hónapban? Szoktatok a pénz (vagy inkább annak hiánya) miatt vitatkozni a családotokkal?

Figyelt kérdés

Nem akarok senki pénztárcájában kutakodni,csak kiváncsi vagyok.

Nekünk össz. 125 ezer körül van a fix kiadásunk (bérlet,telefonszámla,lakbér,rezsi,net). A többi kajára és egyebekre megy, nem nagyon tudunk félretenni.


2018. febr. 8. 13:13
1 2
 1/19 10 deka farhát ***** válasza:
76%
Nem szoktunk.
2018. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Pozitív a mérleg, azaz tudunk félre tenni, jövőre költözünk a saját lakásba. 2en vágyunk, mindketten dolgozunk és nem minimálbért keresünk.
2018. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 170 e kerül van a kiadás, bár ebben albi ár is benne van, de hamarosan ezt lecserélem lakáshitelre, ami kevesebb lesz.

Hiány nincs, úgyhogy nincs vita. :)

2018. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Olyan 200-250/hó.Valahogy mindig sikerül előteremteni a kellő mennyiségű lóvét. Pénzen még nem vitatkoztunk.
2018. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Számlák: 30 körül

Lakástak: 20

Sportolás: 30 (2 kondibérlet)

Ételre sok megy el, de azon nem is spórolunk

kb 100-at teszünk el havonta

2018. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

egyedul lakom sajat lakasban, a rezsi kb. 30e forint futessel, arammal, vizzel, internettel, kabel TV-vel mindenestul.


elelmiszerre alig koltok mert az egyszeru lisztes elelmiszeren kivul (peksutemeny, kifli, keksz) szinte mindenre allergias vagyok, havonta kb 20e forint


autoval kozlekedek es nem sokat, mivel viszonylag messze lakom a belvarostol ez havi kb 20e forint


hobbim nincs, szorakozni nem jarok, tehat maximum 90e havonta

2018. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
A családunk összbevétele olyan 1.3 millió havonta, a fix kiadások nagyjából 200-ból megvannak, plusz kaja, a többi mikor mire, nincs közös kassza, de ha bárkinek kell bármire, akkor összedobjuk, nem nagy kaland. Régen sok volt a pénz miatti keserűség és feszültség, de most már kényelmesen kijövünk.
2018. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%
Minden kiadást felírunk egy Excel táblában, ami összesíti az adatokat és kördiagramon ábrázolja is. Ez alapján a havi kiadásunk elég változó kb. 300-400 ezer szokott lenni, mindennel együtt. Szerencsére félre is tudunk tenni. Nem szoktunk vitatkozni, mert megbeszéljük a kiadásokat.
2018. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%
Kb. 400-500 ezer kiadásunk szokott lenni, és van, amikor a bevétel kevesebb, olyankor szoktunk veszekedni.
2018. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Mélynyomor és nagyfokú családi béke (annak ellenére, hogy totál tehetünk róla, viszont mindketten bénák vagyunk, nem vethetünk a másik szemére sokat). Maximálisan OK minden a béke és szeretet témájában, szerintem el vagyok kényeztetve, sosem kapom meg, hogy ne akarjak néha apró luxusételeket venni. Igaz, anélkül végképp elsüllyednénk lelkileg és én se szólok be az övéire, nem mintha lenne rá erkölcsi alapom.


Úgyhogy mi valahogy nem veszekszünk anyagiakon soha. Akkor se, ha van pénz, akkor se, ha nagyon nincs. Igaz, még sosem éheztünk, sőt az étrendünket sem kellett megváltoztatnunk (nem is tennénk, az egészség fontos s abba nekünk nem fér bele pl. a répacukor).

Persze fontos, hogy ugyanazt tartjuk fontosnak, egyformán vagyunk takarékosak és igényesek. Ha az egyikünk szerint valami kell, a másik helyesli vagy minimum elfogadja.

2018. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!