Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet egy házasság külön...

Működhet egy házasság külön kasszán? Egy közös gyerek van.

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Ez nagyon sok mindentől függ.

Én nem vagyok a külön kassza híve, sőt igazán nem is értem, hogyan lehet külön kasszán élni, de hallottam már olyanról akinél működik.

2018. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Hogy gondoltátok kivitelezni? Minden gyerekre költött forintról elszámoltok és havonta órákat töltötök azzal, hogy mindent egyenlően fizessetek?

Vagy van egy közös számlátok, amiről a közös dolgokat fizetitek, a többivel pedig mindenki maga gazdálkodik?

2018. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

A külön kassza eléggé megosztó dolog, föleg, ha nem értelmes módon lesz megállapítva.


A közös életet megfelelöen kell finanszírozni és föleg ha gyereket vállalnak, akkor igen sok esetben probléma. Ha ugyanis ez alatt azt értik, hogy mindenki csak a saját jövedelmét használhatja, akkor egy nö, aki otthon van a gyerekkel, gyakorlatilag pénz nélkül marad, és koldulhat a másiktól.

2018. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Legegyszerűbben ugy latom, hogy egy honap ki van szamolva, hogy X forint kell +- valami azt felesre összedobjak es ami marad az meg az egyene aki megkereste, ilyenkor a gyerekeket előszeretettel kuldik a masikhoz ha penzre van szuksege :-P
2018. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Mi külön kasszán élünk 2 gyerek és 11 év együttélés után is.


Ez csak akkor tud létezni ha mindkét fél vagy minimum egyik félnek magas a fizetése és a havi kiadásokból még igen csak sok marad...


Nálunk ez az elejétöl így volt komoly keresettel rendelkeztünk, így mikor össze költöztünk akkor csináltattunk egy közös bankszámlát. Vagy is külön bankszálája van mindegyikönknek, de a közös életünk költségeit a közös számláról fizettük. Ide ugyan annyit utaltunk mindketten minden hónapban, és innen fizettük a lakás, rezsi, autók, étkezés bevásárlása költségeket. De egy cipö vagy egy kabát megvételét mindenki saját költségböl csinálta. Nagyobb értékek mint mosógép ha nem fért ki a közös számlából akkor egyikönk bevállalta, majd köv dolgot a másik vette.


Megszületett mindkét gyermekünk addig elég magas juttatást (mint gyes) kaptam ez volt az én fizetésem, a családipótlék a közös számlára ment, és férjem tett fel nagyobb összeget.


Miután a gyerekek ovisak lettek elkezdtem dolgozni amiböl egy kis pénzt keresek. A férjem fizet mindent a lakás, család, autokat, nyaralás... de magamra vagy ajándékokat én veszek. Nekem telejsen mindegy a férjem mire költ, mennyit és mikor, ezeket nem is igazán látom, és nem is érdekel. Ès öt sem érdekli, hogy a cipöm éppen mennyibe került...


De akik egyik napra a másikra élnek, és egyedül még a lakást, házat sem tudják fenttartani, azoknál lehetetlen a külön kassza.

2018. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%
Külön kassza. Alap. Közös lónak túrós a háta,meg pl a saját fizumból nem fogok másnnak könyörögni h adjon belőle.. Sok férj a feleség fizujával is rendelkezik stb aztán utána úgy kell könyörögni azért amiért megdolgozik,mondjuk az ilyen kapcsolatok alapban problémásak..
2018. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha nincs házassági vagyonjogi szerződés, akkor jogilag akkor is minden közös amivel a házasság alatt gyarapodnak (kivéve azt, amit örökölnek), ha külön kasszáznak. Működhet, de stratégiai jelentősége nincs, aprópénzes ügyekben meg felesleges a bizalmat ezzel gyengíteni.
2018. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk a külön kassza jól működik már 17 éve, gyerekünk is van. Közös bankszámlánk nincsen, csak egy füzet, amibe beirjuk, hogy ki mennyit költött a gyerekre, rezsire, közös kiadásokra. Hó végén összeadjuk, elszámolunk. Sosem volt még gond. Nagy előnye, hogy nincs vitatkozás, ha ő terepjárót akar venni, vagy én nercbundát.
2018. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
Miért vagyok nullás,akkor adjátok le fizutokat pénzeteket a ház urának ha ennyi eszetek van pasi meg gyűjti a titkos számlára a menekülö pénzt ha az új nőhöz kell menni.. A közös kassza se ér semmit,semmitől se véd,semmivel se ad többet,sőt. Kitesznek egyszál neszeszerrel pénz nélkül..
2018. febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Hát, házasságban, gyerekkel, én a közös kasszát tartanám normálisabbnak.
2018. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!