Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek a rokonoknak és...

Ti engednétek a rokonoknak és elkezdenétek a jogsit?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nagyon szétszórt vagyok. Ha ideges vagyok és egy idegen beszél velem, akkor látom, hogy mozog a szája, de nem hallom. 5x buktam meg a nyelvvizsga szóbelin, mire eljutottam a "letojom" hangulathoz és átmentem.

Hajlamos vagyok elbambulni, nekimenni dolgoknak így. Például már évek óta nem bicikliztem, mert képtelen vagyok hosszútávon, viszonylag monoton cselekvés közben koncentrálni még az útra sem és nekiütköztem dolgoknak. 12 évesen hagytam abba, addig majdnem 2 hetente kellett javítani valamit a "balesetek" miatt. Ezt kocsival, a többi autóssal én nem merném eljátszani.

Ha leül mellém valaki, akkor csak leszállásnál döbbenek rá, hogy eredetileg nem ő volt az, valamikor leszállt és más ült le a helyére.

Egy emberi katasztrófa vagyok. Ha most valaki elmondana 5 információt és át kéne mennem a másik szobába, akkor max hármat tudnék felidézni.

De a családból ezt senki se érti meg. Az utakon biztos szereznék annyi rutint, hogy az "álmodozásom" ne legyen probléma, de nekem ez kb a "bicikli" probléma lenne. Csak itt nem az lenne a legnagyobb baj, hogy széttörném pár csontom.

Mindig ezzel zaklatnak, hogy mikor lesz már jogsim és kocsim. Ők ismernek egy nagyon jó autós iskolát blablabla.

Ti megpróbálnátok letenni a jogsit? Már azt is eltervezték, hogy megkapom az egyik autójukat, amint letettem.


2018. febr. 22. 22:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem úgy néz ki, hogy neked ez való, persze lehet, hogy tévedek. De ha nem MUSZÁJ neked a jogsi, inkább ne.
2018. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Még valami. Én nem "engednék a rokonoknak". Mérlegelnék s én magam döntenék az életem fontos dolgairól, legyen az jogsi, karrier vagy gyermekvállalás...
2018. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha ennyire nem bízol magadba,és ekkora önbizalomhiányod van,akkor inkább ne tedd!
2018. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
A helyedben semmiképpen sem. Ha tudod magadról, hogy nem tudsz úgy koncentrálni, akkor ne csináld meg a jogsit. Amikor autóba ülsz nem csak saját magadat veszélyezteted, hanem a többi embert is az utcán.
2018. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Semmiképp nem! Te ismered magad és még ha meg is tudnád szerezni a jogositványt, utána egyedül ülni az autóban kész életveszély lenne számodra. Túl bizonytalan vagy!
2018. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Én is pont ilyen vagyok és én sem szeretnék emiatt jogsit. Igaz engem nem piszkálnak vele, de egy időben téma volt és akkor belegondoltam, hogy mennyire nem nekem való ez a dolog.


(Még kisebb koromban apum magyarázta a vezetést és mivel földúton, falu szélén lakunk hagyta, hogy kipróbáljam. Hát, maradjunk annyiban, hogy ha a szomszédnak lett volna kerítése, már nem lenne...)

2018. febr. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
A családod nem akarja észrevenni,de nem a baleset okozásnál kéne felébredniuk. Nem mindenki valo a közutakra csak manapság pénzért is adnak jogsit,meg van az eredménye. Meg annak is h sok helyen apuci alá tolja a sok tini alá a járgányt csak azt ész már nem teszi mellé. Miért eröltetik? Amugy megprobálni meg lehet,de talán a figyelmedet kéne gyakorolni,mert saz h ot dolgot nem tudsz megjegyezni nem kis probléma,és hosszutávon ez több problémát fog hozni,ezt kéne a családodnak belátni és talán gyerekként kelett volna erre odafigyelni,te se itt tartanál lehet ha időben kezelik fejlesztik stb.. Pszichologus,v trening stb inkább a jogsi előtt.
2018. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem engednék a rokonok rábeszélésének, nyomásának.


Ha ilyen lenne az összpontosító képességem, amit leírtál, akkor azt érezném a felelősségteljes döntésnek a magam részéről, hogy nem közlekedem autóval, magamat és másokat veszélyeztetve.


(Sajnos az is követhet el hibát az utakon figyelmetlenségből, aki alapvetően összeszedett, de legalább sokkal kisebb eséllyel, mint aki alapból hajlamos a szétszórtságra, figyelmetlenségre.)


A rokonoknak meg udvariasan, de határozottan megmondanám, hogy azokban a kérdésekben, amikért a későbbiekben én viselem a jogi és erkölcsi felelősség terhét, nekem kell meghoznom a döntést, a saját józan eszemre és lelkiismeretemre hallgatva, nem pedig nekik.


(Szerintem más kérdésekben is fontos, hogy megtanuljuk kezelni mások érzelmi manipulációit, játszmáit, és képesek legyünk meghúzni a saját határainkat.)

2018. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

Én 43 éves koromig hasonló okok miatt nem tettem le a jogsit. Mindig is álmodozó, bambulós ember voltam. Ráadásul halláskárosodásom is van. Sokszor volt, hogy annyira elmerültem a gondolataimban, hogy azt sem vettem észre, hogy már rég le kellett volna szállnom a buszról.

De végül úgy döntöttem, hogy mégiscsak kell a jogsi. Az oktatónak mondtam, hogy rosszul hallok, és az idegesség miatt sokszor 3-4x is el kell mondani mit akar, mert nem hallom meg. Az oktató végig hangosan beszélt, így a szokásos szórakozottságom nem jött elő, mert rá figyeltem. De nagyon nem tetszett, hogy az oktató végig ordibált, hogy pocsék vagyok stb. A végén mondta, hogy ez nem személyes, minden diákjával ordít ne vegyem magamra (mert egyik nap elegem lett belőle, félre álltam, és közöltem vele, hogy ha ennyire pocsék vagyok, akkor ne raboljuk egymás idejét, akkor nem fizetek tovább) Nos elsőre sikerült minden vizsgám.

1 éve van jogsim, és jó ha 1 év alatt vezettem vagy 20 órát. Egyszerűen nem érdekel, talán az oktat miatt, de teljesen kiölte belőlem a vezetés élvezetét. Az is bennem van, hogy még így is, hogy van jogsim, és nagy ritkán vezetek mindig elrontom az utat. Vagy rossz helyre fordulok be, vagy nem oda megyek ahová kéne stb...Szerintem aki szórakozott, bambulós, szétszórt, az kocsivezetés közben is az lesz..

Vannak akiknek nem való a vezetés.

2018. febr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

A helyedben a biciklivel próbálkoznék megint először (nem most, ráér tavaszig :D). Kijelölt bicikliúton, nem autók között, és lehetőleg nem is nagyon gyalogosok között. Ha ugyanez a koncentrálás probléma felmerül, akkor egyértelmű, hogy a vezetés se való neked. Ha meg azzal boldogulsz, szerzel egy kis magabiztosságot, nekifuthatsz a vezetésnek is, már ha valóban akarod. Ha meg nem, akkor meg nem kell erőltetni, csomó ember meg tudja szervezni az életét kocsi nélkül is.

(Amúgy vérképed, vérnyomásod rendben van? Mert az egy dolog hogy álmodozó típus vagy, de lehet a háttérben valamilyen nyomelem, vitaminhiány, alacsony vérnyomás, amin lehet segíteni.)

2018. febr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!