Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetes 3,5 eves gyerekkel?

Temetes 3,5 eves gyerekkel?

Figyelt kérdés
Sajnos anyosom meghalt. Van egy 3,5 eves kislanyunk. Kedden lesz a temetese, szerintetek vigyük a lanyunkat vagy inkabb maradjon addig a masik mamanal? Meg nem nagyon erti, hogy Mi törtent es lehet, hogy a templomban vagy a temetesen csak nevetne... elegge eleven is, nem tud egy helyben megülni, masreszröl meg megis csak a nagymamaja. Van valaki, aki Volt mar ilyen helyzetben?
2018. febr. 24. 15:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
A gyereket nem vinném, de az nagyon fura, hogy anyukád nem megy.
2018. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tudja felfogni és nem képes nyugton ülni akkor ne vigyétek.
2018. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem vinném magammal. A másik nagymamára bíznám.

Egy 3,5 éves gyerek nem érti, nem is kell még értenie, így nem ott van a helye.

2018. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Alapesetbe vinném,vittem is,nálam ez nem volt kérdés.

Viszont abba a nagy mínuszba amiket mondanak...jobb neki a másik mamánál a melegbe (érdekes,hogy ő nem megy) mint kint a nagy hidegbe

2018. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem fogná fel, mi történik, és nem értené, miért szomorú és sír mindenki más. Ha még vele is beszélne valaki, és sajnálatát fejezné ki, a gyerekben ezer kérdés merülne fel, amire helyben azonnal kérne választ tőletek és nem hiszem, hogy mások előtt akarnád ezt megbeszélni vele sok percen át.


Ha később a sírjánál elmagyarázod, hogy a mama elment, de ott/bárhol emlékezhettek rá (vagy ami nektek megfelel), akkor az ő szintjén ez a helyére kerül. Én igy csinálnám az enyémmel.

2018. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Anyum jönne, de csak ö marad, aki tudna a lanyunkra vigyazni...
2018. febr. 24. 15:38
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem vinném. Nem értené, viszont megrémülne tőletek, ha sírtok. Iskoláskor előtt a mi családunkban nem láttam még gyereket temetésen, akkor is csak akkor, ha nagyon közeli családtagot temettünk.
2018. febr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem vinném magammal.
2018. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is anyum vigyáz a gyerekekre családi temetéseken, eddig minden alkalommal úgy vették a rokonok, mintha ő is ott lenne, mivel tudták, miért nem tud jönni, és koszorút küldetett velünk. Engem anno vittek temetésekre elég korán, én még nem vettem a sajátjaim, még úgy érzem, jobb várni vele kicsit (5-6 évesek). Az elmúlásról természetesen beszélünk és minden kérdésükre választ kapnak, nem tabu, csak a temetés marad ki, az emlék-misére már vittem őket, nem volt gond. Temetéssel ráérünk, elég hangosan gyászoló családom van.
2018. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Biztos, hogy nem vinnék egy ilyen kicsi gyereket temetésre. Engem sem vittek a szüleim, mikor ilyen idős voltam - nem is látom igazából értelmét, ha egyszer még nem is érti mi az halál.
2018. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!