Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mai világban mikor házasodnak...

Mai világban mikor házasodnak az emberek?

Figyelt kérdés

Szüleim korában már 20-23 év között megházasodtak (szüleimből kiindulva), most viszont nem ritka a 35 év feletti házasodás. Miért van ez? Ez is a rohanó világ okozta dolgok miatt van?


25 éves vagyok, jelenleg nincs barátnőm, és talán hülyeség, de kicsit aggódom, hogy mi van ha én is 30 évesen fogok megházasodni. Nem túl kései az?



2018. márc. 3. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor házasodj amikor megtalálod a "másik feléd"
2018. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor amikor akarnak,nem verseny,amugy is semmivel se ad többet, aki akar a házasságán,házastársán is úgy at lép akár a tehén lepényen hiába van ott az a vacak papir,saját tapasztalat,volt férj szépen elbánt velem.. Ne mások elvárása miatt és a nyomás miatt rohanj házasodni nem loverseny, az ilyen muszáj már,más is házas már,kifutok az időbol végződik válással..
2018. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtam csak, rokonok, nagyszülők "basztatása" miatt, mikor jöttek az ilyenekkel, hogy "mikor házasodsz már", "24 éves vagy már, én a te idődben már...". Szerintem is hülyeségek.


De azért valahol azt is szeretném, ha a gyermekeim nem "öregemberként" ismernének, mikor felnőnek.

2018. márc. 3. 13:30
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Azert van, mert eleve tovabb huzodik a sulizas, sajat egzisztencia teremtes. Hala Istennek, mi par eve ezekkel hazasodtunk , en 23 voltam, ferjem 25.
2018. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Amikor megtalaljak az igazit. Én 38 voltam, a férjem 43
2018. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
90%
Keresztapám 34 éves és nem házasodott össze senkivel, nincs barátnője..pedig helyes,vicces,okos, rohadt sok megtakarírott pénze van, saját kocsija és háza..mégsincs felesége.Egyszer előbb utóbb mindenki megtalálja az igazit.ne aggódj.
2018. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Hát az én szüleim pont hogy intő példa a fiatalon házasodásnak.... 19-20 évesen házasodtak össze és hogy finom legyek egyáltalán nem sikerült nekik a boldog élet... ma már nincsenek is együtt. De legalább anyám már boldog.

Szóval nem hiszem, hogy az lenne a követendő példa, hogy minél hamarabb összeházasodjunk valakivel, hanem inkább keressük a megfelelő személyt, akivel ténylegesen képesek vagyunk leélni egy életet együtt.

Az már régen rossz, ha azért házasodunk mert "kell" vagy "szükséges".

2018. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Statisztika alapján átlagosan a nők a húszas évek végén, a férfiak a harmincas éveik elején.
2018. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor úgy gondolják, hogy megtalálták azt az embert akivel le tudnának élni egy életet.


Véleményem szerint a sikeres házasság titka nem korhoz kötött: ugyanúgy végződhet válással 22-23 évesen vagy 35+ házasodik az ember. A lényeg az, hogy külső nyomásra teljesen felesleges házasodni!

2018. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez volt a téma ma anyámmal. 23 éves vagyok, most kaptam melót, és még biztos, hogy nem akarok házasodni. Anyum korán szült engem (nem voltam betervezve), korán össze is házasodtak. Mondta, hogy boldogok, viszont nagyon feszített tempóban élték az életüket, tehát anyám és apám is gyerek mellett dolgozott és tanult. Nekem azt tanácsolta, hogy inkább élvezzem ki a jelent, és még ráérek családot alapítani, ha késznek érzem magam rá. Igazából ha te már kész vagy és ha találsz valakit akkor hajrá, de szerintem az sem gáz, ha valaki később házasodik meg, mert még nem érzi késznek magát.
2018. márc. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!