Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás még lehetséges...

Névváltoztatás még lehetséges az eskuvo elott?

Figyelt kérdés

Tegnap szerveztuk le a polgári eskuvonk.

Olyan hirtelen kellett mindent lefixálni , jobban most gondolkodtam el hogy lenne a legjobb felvenni a nevet... még lehet változtatni az eskuvo elott?


2018. márc. 9. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a jegyzőkönyvet készítő ügyintéző gyorsabban megválaszolná ezt a kérdést.


Valószínűleg igen, de mihamarabb érdemes lenne jelezni.

2018. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Barki barmikor valtoztathat nevet, ha a nev megfelel az elfogadottaknak.
2018. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy #2 írja, csak épp házasságkötéskor ugye ingyenes.


Minél hamarabb jelezni kellene az anyakönyvvezető felé, mert neki ugye el kell készíteni a hivatalos iratokat addigra.

2018. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen,mielőbb jelezd az anyakönyvvezetőnél,vissza kell majd menjetek...
2018. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet - bár az átfutási idő miatt célszerű lenne tudni, hogy mikorra szerveztétek az esküvőt. Mivel nem házassági névváltozásról van szó, fizetős, ha jól emlékszem 10ezres illetékbélyeg kell.
2018. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegnapelott szerveztuk le apr.28.ra.
2018. márc. 10. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor maga a névváltoztatás bele kellene, hogy férjen. Nekem kb. egy hónap volt, de pont vmi nyári szünetük volt, mondta is az anyakönyvvezető, h amúgy gyorsabb szokott lenni... ha megvan az okirat, az esküvőre elég csak a személyidet lecseréltetni (előtte az új születési anyakönyvi is kell), az viszont sok idő, mire megkapod, úgyhogy szerintem kezdd el intézni kb. tegnap. Nekem óriási mázlim volt, ideiglenes személyivel mentem férjhez, mert még nem jött meg az új, de úgy tudom, ez tilos lett volna, csak ismeretség révén sikerült... :/ De azért ennek is kérdezz majd utána, hátha rosszul emlékszem...
2018. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, tök hülye vagyok, most újraolvastam a kérdésed... te nem is nevet akarsz változtatni az esküvő előtt, hanem “csak” a leendő férjezett nevet (amit bemondtatok az anyakönyvvezetőnek) akarod megváltoztatni? Szal csak más formában vennéd fel a nevét? Mert ha igen, akkor no para, vedd semmisnek az előző kommentemet, ill. akkor fizetned sem kell! Csak egy telefon, időpontegyeztetés, bementek, megbeszélitek, és kész. Sorry! :)
2018. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igeeen csak annyi 😊😊
2018. márc. 11. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!