Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akar visszamenni dolgozni....

Nem akar visszamenni dolgozni. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős család akivel elég gyakran összefutunk és a nő a negyedik gyerek után mivel iskolás vissza kellett hogy menjen dolgozni és állandóan azt mondja hogy "neki nem fog egy 20 éves takony dirigálni" meg ehhez hasonlók. Gyárban dolgozik, 8 általánossal de már most ott akarja hagyni. Mondam neki hogy tanuljon a munka mellett mert a gyerekek már nagyok egyedül haza tudnak menni a suliból, stb. de akkor azt mondta hogy 40 évesen már nem fog iskolapadba ülni, meg hogy ő már letett valamit az asztalra és és hogy nem érti milyen jogon dirigál neki egy huszonéves. Hogyan próbáljam lebeszélni erről a mentalitásról? Miért nem fogadja el hogy vannak akik jobbak nála és tanultabbak?

2018. márc. 10. 20:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%

:DD


hát gondolom azért mert gyárban dolgozni 8 általánossal nem egy leány álom?

2018. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Zoli780806 ***** válasza:
64%
tipikus proli, hőbörögni azt tud
2018. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Mit tett le az asztalra? Szult nehany kolykot, erre meg a kutya is kepes.
2018. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Javasold neki, hogy tanuljon ki műkörmösnek! Az csak pár hónap, a maga ura lehet, nem fog neki dirigálni senki. Ezt teljes jóindulattal javaslom, legjobbat akarva az illető hölgynek.
2018. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Letett az asztal pár csecsemőt.. Akik ha felnőnek reméljük nem követik az Anyjuk példáját h 8 általánosra gyerekeket szülők 3 műszakra és koldulok nekik a neten... De sajnos lassan ez lesz otthon a normális és a követelmény is.
2018. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
92%
Anyukám is ilyen,engem meg az ikertesomat 23 evésen szülte, meg diploma előtt, így az egyetemét otthagyta hogy minket eltudjon látni és elment helyette dolgozni, azóta is ugyan ott dolgozik 18 éve, és ki van akadva hogy évek óta nem kapott elismerést, fizetésemelést stb, és amikor mondom neki, hogy akkor menjen el és tanuljon(egy új nyelvet) vagy képezze tovább magát, akkor azzal jön hogy ő már eleget tanult és nem kész. Ahogyan a te ismerősöd úgy az anyukám sem fog elmenni tovább képezni magukat, mert egyszerűen megszoktak azt hogy az életben egy vagy két dologra kell egyszerre koncentrálni. Addig amíg nem saját maguk miatt akarnak tovább lépni, addig csak a sajnáltatás és károgás fog menni. Először a nőnek kell elhatároznia hogy igenis előrébb akarok lépni a saját életembe és nem egy gyárban robotolni.
2018. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Mert lusta,mint a dög.


Mondom úgy,hogy suli mellett gyári munkát végzek.


Megértem,ha valaki nem akarja csinálni,én se jó kedvemben csinálom. Csak akkor legalább egy Duolingo szintjén foglalkozzon legalább az angollal vagy menjen el estin leérettségizni,hogy arra építve ki tudjon tanulni egy normálisabb OKJ-s szakmát.Vagy keresgéljen online valami piacképeset és tanulja ki azt,ha angolul megtanult(aki keres,talál ilyen képzéseket.).

2018. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
38%
4-es voltam, diplomás vagyok, egy gyereket neveltem fel munka mellett. És nem ítélem el, sőt, tisztelem ezt a 8 általánost végzett nőt, aki négy gyereket nevelt. Aki pocskondiázza, az egyúttal lebecsüli mindazt a munkát, amit a saját édesanyja fordított rá. Anyának lenni, gondoskodni a családról tisztességesen, az egy 24 órás munka, tele stresszel, felelősséggel, fizetés, megbecsülés és szabadnap nélkül. Tessék ezen elgondolkozni! Ez az asszony ráadásul visszament dolgozni, persze, hogy nehéz megszokni neki a gyárat. Eddig ő irányította a gyerekeit (vegyél tiszta zoknit, edd meg a zöldséget is, stb.). Most persze, hogy nehéz, hogy egy, a legidősebb gyerekénél alig idősebb valaki parancsolgat neki, és amellett, hogy lehúz 8 órát egy gyárban, ugyanúgy otthon kell főznie, takarítania, ellátnia a kisebb gyerekeket (azért egy elsős elég nagy figyelmet igényel!) Ezért javasoltam, hogy tanuljon ki pl. műkörmösnek, viszonylag az van meg a leghamarabb és viszonylagos függetlenséget biztosít. Lehet lepontozni.
2018. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

Mert buta, lusta, és csak szülni képes.

Úgy gondolja, neki mindent lehet, mert van négy poronty.

Ezt tette le az asztalra...

2018. márc. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%
Kedves utolsó! Véletlenül nyomtam piros kezet, mert rajtad kívül nem értettem egyet a többiekkel. Veled maximálisan!
2018. márc. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!