Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek zavaró a gyereknek...

Szerintetek zavaró a gyereknek, ha nem a keresztnevén hívjuk hanem egy eltérő néven?

Figyelt kérdés
Keresztlányom neve Emma, de az anyja néha poénból Katyjanak hívja. Bátyja Iván Simon, őt ritkábban hívja másképp, de ha mégis akkor Diminek hívja, Dimitrij név után. Ezt csak otthon csinálja, már úgymond mi is átvettük ezt a szokást, meg kicsit illik is rájuk ez a kemény oroszos hangzású név. Orosz neveket akartak, a fiú megkapta egyik nevének, de a magyar átírásban nem tetszettek nekik így csak becézik a kislányt. Ez amúgy okoz valami zavart a gyerekekben?

2018. márc. 11. 22:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem semmiféle zavart nem okoz. Olyan, mint egy sima "becenév" és kész. Az se okozna semmi bajt, ha "manónak", "macinak", akárminek szólítanák otthon, hogyha tudja a gyerek, hogy ez egy játékos megszólítás.

(Akkor lenne gáz, hogyha mondjuk akkor, amikor Katjának szólítják, valami másféle viselkedést várnának el tőle, vagy ilyesmi...)

2018. márc. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, bocsi az lemaradt, hogy nem mindegy, hogy a gyerek hány éves. Ha még csak 1-2, akkor okozhat egy kis zavart, azaz hogy nem fogja tudni, hogy hívják, később fogja megtanulni.
2018. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Keresztlányom 4 éves, fél éve Katyusozzák vagy Katyjazzák, a nagyobbik 8,őt is 3-4 évesen kezdték Dimizni. Van, hogy a szülők is a keresztnevükön hívják magukat, nem apáznak vagy anyáznak, nekik is vannak beceneveik.
2018. márc. 11. 22:23
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Engem sokszor Rozinak hivtak/nak otthon, megse keletkezett bennem semmifele zavar, annak ellenere, hogy teljesen mas az igazi nevem. Kifejezetten jol is esett mindig, mert az imadott nagymamam neve volt a Rozalia.
2018. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Anyukámat születése óta senki nem az anyakönyvezett keresztnevén hívja, sőt sokan nem is tudják, hogy ez nem az eredeti neve. Sosem zavarta, ezt szokta meg. Másik keresztnév nem gond. Az mondjuk egy kamasznak zavaró lehet, ha a barátok előtt Mókuskának vagy Babucinak szólítják.
2018. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Engem Virágnak hívnak, de nagyon-nagyon sokat Gizellànak hívtak a szüleim, még Gizella napra is kaptam ajàndékot tőlük. Semmi bajom nem lett tőle. Sőtt, mostansàg már nem nagyon hívnak így, őszintén, hiányzik is.

21/L

2018. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Ismerősöméknél senkit sem az igazi nevén hívnak. Martinból Mátyás, Elizából Gizi, Jázminból pedig Rebeka lett.
2018. márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem, hogy ez gondot okozhat, hiszen csak otthon hívják így, sőt azt írod csak néha.
2018. márc. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként akkor sincs semmi, ha megszokják, attól még nem "felejti el" a saját nevét. Nekem van haverom, akinek gyerekkora óta Jocó a beceneve, pedig amúgy Tamásnak hívják. Ettől még ugyanúgy "reagál" a Tomira is.
2018. márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem is teljesen más keresztnéven szólít a családom, születésemtől fogva (most 31 éves vagyok). Az eredeti nevem is használják néha, mindkettőt szeretem.


Nem családtagok előtt a "normális" nevemen szólítanak, de előfordult már, hogy eltévesztették véletlenül, nézett is az illető, hogy most kiről van szó :) .

2018. márc. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!