Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan kapcsolatod...

Volt már olyan kapcsolatod ahol nagy volt a különbség családi háttér szempontjából?

Figyelt kérdés
Mi történt végül? Szívesen olvasnám mások történetét ezzel kapcsolatban.

2018. márc. 13. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nekem most is olyan kapcsolatom van ahol az én oldalamra viszonylag nagyobb a pénzügyi keret de nálunk nem okoz gondot
2018. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekem valahogy mindig így alakul. Most is ilyenben élek. A párom családja nehéz körülmények között él de nem is tesznek ellene, hogy nek így legyen. Szemtelen módon elvárják a gyerekeiktől, hogy eltartsák őket pedig 39-40 éves emberekről beszélünk. Párom próbál kitörni de nem hagyják mert visszahúzzák anyagilag nagyon és így nehéz félretenni és elindulni a közös életünkön. Csak egy példa.. Párom vett nekik egy autót hogy legyen mivel szaladgálniuk(200.000-300.000-ről van szó de akkor is) erre kivonták a forgalomból mert ba.sztak fizetni az autó után. Ezek után célozgatnak páromnak, hogy nincs mivel járniuk sehova. És ez csak egy kis szösszenet a rengeteg aljasságból és lehúzásból. Nem szoktunk ezeken veszekedni mert a párom is tudja, hogy jogosan mondom el a véleményem olyanokról amit fent is említettem. Ha nem lennének ilyenek a szülei abszolút nem lenne probléma a "társadalmi különbség". Én nem tartom magam fentebb valónak senkitől amiért a CSALÁDOM!! NEM ÉN HANEM A CSALÁDOM gazdag több olyan barátom/ismerősöm van akik egyik napról a másikra élnek. Csak ott lehet probléma ez aki fentebb érzi magát a másiktól de olyan meg kímélje meg a leendő párját saját magától.

23L

2018. márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hasonló a helyzet sajnos a mi esetünkben is. Csak az én párom kezd nagyon hasonlatossá válni a semmirekellő családjához.
2018. márc. 13. 20:31
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy vesszük, volt... amikor német barátom volt, akkor ő sokkal pénzesebb volt. A szülei nagyon aranyos emberek (ami azért elég fontos). Nálunk inkább a jövőbeli terveink nem passzoltak (szóval valamelyikünk nem lehetett volna teljesen boldog egy idő után), így elmaradtunk egymástól.
2018. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen volt ilyen kapcsolatom,azt mondta velem nem lehet tervezni ezért szakít velem. Utólag rájöttem hogy ennél jobbat nem is tehetett volna,minthogy az anyagi helyzetem miatt elhagy. Egy böszme,kis gyurma gyurka volt,szerintem most is centivel méregeti a karját vagy issza a fehérje porocskáját.
2018. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

A kilencvenes években a családunknak jól menő cége volt, jól éltünk, sokan irigyeltek miatta.

A párom, akivel összejöttem, jóval szolidabb anyagi körülmények közül való volt.


De át tudtuk hidalni, odatette magát, amikor már közös életünk volt.


Aranyos sztori volt, hogy még iskolába járt, amikor összejöttünk, én akkor huszonéves menő srác, ő szolidnak számított az osztályában, aztán néztek nagyot, amikor Porschéval bevittem reggel a suliba. De mondjuk az osztálytársaival én is közvetlen és jófej voltam, úgyhogy a legjobb barátnői, haverjai engem is elfogadtak. Igaz ők 17-18 voltak én 26, de néha még buliztunk is velük.


Az anygaiakat pozitívan kezeltük. Az anyja elég érzelmizsaroló és kötekedő volt, így pl hozzám költözött a lány és nem volt baj, hogy egy darabig nem volt melója. De aztán lett és minden tök jól alakult.



Amíg 15 évvel később el nem hagyott.

2018. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Volt ilyen kapcsolatom. 5 évig éltünk úgy, hogy én rendes munkával kerestem a pénzemet ami nem volt rossz, de messze volt a barátom havi pénzénél. A szülei pénzelték, és mivel családi vállalkozásban volt kis főnök, így gazdag volt. 5 évig nem is volt gond köztünk, egészen addig amikor házvásárlás előtt álltunk. Én olyan házat akartam amit fele-fele arányban fizetünk ki, és a tulajdonjog is fele-fele lesz. Volt (még örökségből) 5 millió forintom, és 5 év alatt spóroltam 2 milliót. Így részemről 7 millióval szálltam volna be. Megbeszéltük, hogy hiába gazdag, ő is 7 millióval száll be, és így nézhetünk 14 millióért házat vidéken. Vagy ha több akkor közös hitellel emeljük. De úgy döntött (szülei tanácsára), hogy inkább hitel nélkül, én beleadott pénzemmel együtt kinéz egy 30-40 milliós házat, aminek a teljes tulajdonjoga ő lesz, de záradékban ott lesz, hogy ha szétmegyünk, akkor visszakapom a 7 milliómat. Kérdeztem tőle, hogy mi van akkor ha mondjuk 15 év múlva teljes felújítás, tatarozás, és 2 gyerek után megyünk szét? Akkor is kidob 7 millióval, 2 gyerekkel? Ha 15 éven át az én pénzem is benne lesz a házban? Azt mondta, hogy igen, simán kidob, mert a házból akkor sem lesz semmi az enyém.

Másnap összepakoltam, és 5 év után kiléptem az életéből..

Mondjuk nem volt könnyű, mert hónapokig zaklatott, megkérte a kezem ( addig ez sem volt fontos, mert szerinte csak egy papír) állandóan jött, hogy nem tud élni nélkülem.

Majdnem 10 évvel később találkoztunk újra.. Mint régen látott barátok beszélgettünk egy kicsit. Kiderült, hogy később lett egy barátnője, és vele is közös jövőt tervezett, de az a nő is lelépett. Nem volt jó a szüleinek, mert neki nem volt pénze, munkája. Mondta, hogy azóta is bánja, hogy nem maradtunk együtt. Én nem bánom. Biztos vagyok benne, hogy a pénz különbség előbb- utóbb kiütött volna. Szerencsére még az elején.

2018. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
7es! Ilyenkor a tulajdonviszonyok százalékos arányát kell rögzíteni. Hisz az ingatlanárak is változhatnak.
2018. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Középsikolában volt egy ilyen kapcsolatom. Én jó ha egy, két ezer forintott el tudtam vinni egy hétre a koleszba, ő meg 10-20 ezer forintokkal jött el minden héten, amit hétvégére el is költött. Volt hogy meg tetszett neki egy 34 ezer forintos táska, a szülei megvették, a srác másnap fent hagyta a buszon, jövő héten kapott újat. Ezzel szemben nálunk az is komoly logisztikát jelentett amikor hónap közepén szakadt el az egyetlen nadrágom és kellet egy másik. Ő szívesen fizetett volna nekem bármit de nekm fura volt, rosszul éreztem magam tőle. 5 év után mentünk szét, van egy kisfiúnk. Sosem tölt hosszú időt egy munkahelyen sem. A szülei támogatják. A fiának mindent megad, mindenben támogat minket. Jó a viszonyunk.
2018. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Volt, most ért véget!

Az én családom anyagilag nagyon jó helyzetben van.

A volt párom közalkalmazott nincs túl jól fizetve.

Eleinte nem okozott semmi gondott, de édesapám segitett neki befektetni a megtakaritását ami 400ezer ft volt. ebböl 1 év alatt 5 millio ft lett majd mostanra 22 millio.

A fiú idő közben nagyon megváltozott. Addig kedves és szerény volt, de ellenkezöjére változott. 4 év után elhagytam.

2018. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!