Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek így lehet normális...

Szerintetek így lehet normálisan élni?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel egyetemre, ezért majd októberben megyek érettségizni (májusban is mehettem volna, de azt még nem éreztem biztosra, hogy sikerül jól) hogy jövő félévben indulhassak. Jól megy minden, haladok is szépen. De van egy gond, ami minden napomra rátesz egy lapáttal, az pedig anyám, s az ő anyja. Hogy miért nem tanultam többet középiskolában, miért sikerült szarul az érettségi, stb, stb, folyton benyitnak a szobámba, hogy meg nézzék, mit csinálok. Csak azt tudják felhozni, mit csináltam rosszul az iskolai éveim alatt, amit ne adj isten jól csinálok/tam, az olyan természetes. Néha így készülni normálisan, lehetetlen. De persze urizálnak ezerrel, a szél meg fúj be ezerrel a csukott ablakon, mert a műanyag nem volt jó neki anno, villanykazánnal kell fűtenünk, mert anyámnak nem volt jó a fatüzelésű kazán. Én tanuljak többet, mondjuk napi 6 óra angol-töri érettségire készülés gyanánt bőven elég szerintem, na mindegy, ebéd meg nagyon van sokszor, mert nem főznek semmit, pedig alapanyag van. Irigykedve hallgatom, mikor volt osztálytársaim, akiket felvettek elsőre, hogy mesélnek az egyetemi dolgaikról, egy-kettőnél voltam is, olyan szuper kis család, anyagilag szerényen élnek, de mindig van kaja, nem hátráltatják őket otthon. Biztos van rosszabb család, de ez is egy gyomorgörcs kb. 20/F
2018. márc. 15. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Egyik fülön be a másikon ki. Sokkal könnyebb lesz az életed.
2018. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Hát gondolom nem zárják el előled a lábast meg a fakanalat, te is főzhetsz ha főtt ételt akarsz. Meg gondolom tanulás címszóval nem dolgozol sehol.
2018. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez van, ebből kell gazdálkodni! Szorítsd össze a fogad és tanulj, hogy legyen majd pénzed elköltözni és kitörni innen!
2018. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Érettségire készülni nem egész napos elfoglaltság. Egyik közeli barátom 11-ben bukott, egy év alatt befejezte azt, a 12-t, csinált egy szakmát meg leérettségizett. És közben nem szakadt meg.


Fenéket tanulsz napi 6 órát, egyszer ültél 6 órát az asztalodnál, amiből 5.5-et a telefonod nyomkodásával töltöttél. Egy érettségi anyaga nem igazán több, mint egy egyszerűbb egyetemi vizsgáé, úgyhogy, ha 6 hónapot kell rá készülni, akkor van egy rossz hírem. Egy töri közép egy nap, gyenge képességekkel három.

2018. márc. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Alapjáraton nagyjából kéne tudnod az egész anyagot, hiszen ezt tanították 4 évig. Az érettségi tételeket időben ki kell dolgozni és szépen minden nap fél órát rá kell szánni. Nem az utolsó 3 nap alatt kell besggelni a 40 tételt.

Tudom, milyen hosszú egy tétel, nem egy megtanulhatatlan hosszúságú. Képtelenség 1-3 óránál többet intenzíven tanulni, erre képtelen az agyad. A tanulás közben szünetelni kell.

Azt várod, hogy felnőttként bízzanak benned, de te vagy az aki az ellenkezőjét mutatod feléjük. Egy rohadt érettségin nem tudsz átmenni, felkészülni rá. Azért ellenőriznek, mert eljátszottad a bizalmukat, nem készültél fel érettségire

2018. márc. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet néhány infó kimaradt, de már leérettségiztem, csak nem vettek fel arra az egyetemre, amelyikre szerettem volna. Egyébként nyelvvizsgára is készülök, járok tanárhoz is, saját pénzemből állom természetesen. Valóban nem járok el dolgozni, de otthon is gyakran kitakarítok, ha a tavasz kijön füvet nyirok, fát vágok, amiért természetesen nem várok el, hogy dicsérjenek, de rossz nézést sem.
2018. márc. 16. 01:59
 7/15 A kérdező kommentje:
várok-várom.
2018. márc. 16. 02:05
 8/15 A kérdező kommentje:
S a nyári kereseteimet is az egyetemre rakosgatom félre.
2018. márc. 16. 02:09
 9/15 Ridamov ***** válasza:
66%
Vágd a fejükhöz hogy ők se voltak jobbak, fogják be egy kicsit és szálljanak magukba gondolkodni.
2018. márc. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

Mindenkinek van gondja.

Mèg annak is,aki màr elvègezte az egyetemet,sőt az sìr a leginkàbb,akinek van.

A gazdagok.

Na azok tudnak igazàn hisztizni!

Földet ràjuk!😂

2018. márc. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!