Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Olyan hülye apám...

Mit tegyek? Olyan hülye apám van, hogy hihetetlen.

Figyelt kérdés
A lényeg, hosszú évek óta cigizik. A gond az, hogy mindezt a lakásban teszi, mert arra nem képes, hogy kimenjen az erkélyre. Van, hogy beül a fürdőszobába, és a büdös cigifüstjével a frissen mosott ruhák, amik a szárítóra vannak kiteregetve, teljesen büdösek lesznek. Van, hogy a konyhában bagózik, ahol enne a család. Sokszor volt már vitám vele, de már nagyon elegem van ebből az idiótából, hogy valaki ennyire ne legyen másokra tekintettel.
2018. márc. 15. 22:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Te mekkora egy hülye vagy, első válaszoló. Inkább maradtál volna csendben.
2018. márc. 15. 22:47
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Ajánlj neki egy alternatívát: elektromos cigi. Ha otthon van, akkor ecigizzen, az nem (annyira) zavaró másokra nézve. Ha máshol van, akkor nyugodtan cigizzen, de otthon csak ecigit szívjon. Kérjétek meg rá, hogy vegyen, vagy ti vegyetek neki egyet, egyfajta ajándékként (itt a húsvét, húsvéti ajándék, vagy csak úgy)
2018. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Atyám, megjött a napi full troll válaszadó.


Lépj le, amint tudsz, kérdező.

2018. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Jajj, hagyjuk már ezt az örülj, hogy van hol laknod szöveget...



A lakásban való dohányzás az egyik legundorítóbb szokás. Büdös és nem csak a saját egészségét károsítja, hanem másokét is.

Nem nagyon tudsz mit tenni. Te is tudod, hogy nem fog megváltozni.

2018. márc. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
édesanyád mit szól?
2018. márc. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Őszinte részvétem. Hány éves vagy? Csak annyi időt tölts otthon, amennyit muszáj. Először csak próbálj meg mindig köhögni folyamatosan, amikor a környékedben dohányzik. Ha nem is az jut eszébe, hogy "szerencsétlen gyerek, tényleg nem kéne mellette dohányoznom", de egy idő után baromira fogja idegesíteni, hogy köhögsz egyfolytában. A ruháidat azonnal szedd le a szárogatóról, ha anyukád odateríti, vidd be a te szobádba. Tedd őket vállfákra és akaszt a függönykarnisra. Enyhén nyisd ki rájuk az ablakot és már meg is van oldva a ruha ügy. Amikor dohányzik, elhagyod a szobát. A közös étkezéseket felejtsd el. Te vagy hamarabb, vagy később étkezz. Ha kötik az ebet a karóhoz, hogy velük kell étkezni, akkor te nem vagy éhes. Később kilopódzól, vagy suliból hazafele veszel kaját, eldugod a táskádban és megeszed a szobádban, hogy ne vegyék észre.

Sajnos az általános bűzt viszont el kell viselned. Teljesen csökkentsd le az apáddal együtt töltött időt. Hátha ebből előbb-utóbb észre veszi magát. Saját módszert/fegyvert kell kitalálnod ellene, mert az nem használ, ha könyörögsz neki vagy vitatkozol vele.

2018. márc. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Igen, az ő háza, de ezzel a gyereke és a többi vele élő személy egészségét is károsítja. Nem értem, miért nem képes kimenni az erkélyre, elég nagy paraszt, hogy lexarja a többieket. Én is dohányzom, de még a nyílt utcán is elvonulok egy üresebb részre, ha rágyújtok, mert tiszteletben tartom, hogy nem mindenki akarja a cigifüstömet szívni. Ez szerintem alap dolog, de sajnos nagyon sok emberbe még minimális kulturáltság sem szorult, sajnos apád is ehhez a rétekhez tartozik.
2018. márc. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos apád beteg. Szenvedélybetegség a dohányzás is, ami nem csak a különböző betegségek kialakulásának kockázatát emeli, hanem erodálja az emberi kapcsolatokat is.

Talán eredményt lehet elérni azzal, ha minden indulat nélkül leülsz vele beszélgetni arról, hogy neked mennyi szenvedést okoz a füstöléssel és mit lehetne kitalálni közösen a gondok enyhítésére (például bizonyos helyiségekbe ne menjen cigarettával). Ha ez sem hoz semmi eredményt, akkor a szer (nikotin) már annyira átvette apád felett az irányítást, hogy képtelen lemondani róla, inkább újabb és újabb ürügyet talál arra, hogy most éppen miért rúgja fel a megállapodást (már ha egyáltalán hajlandó belemenni ilyenbe). Végső soron a költözés lehet majd a megoldás. Ha esetleg még élnek a nagyszülők, akkor meg kell velük és a szüleiddel beszélni az odaköltözésed (persze csak akkor, ha ők nem dohányoznak). Legvégső esetben valamelyik rokonhoz, ha ez mindenkinek elfogadható.

2018. márc. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ridamov ***** válasza:
66%
Nem tudom mit kéne csinálnod de rá van írva pl a cigisdobozokra is h KÁROS a KÖRNYEZETRE. Meg rákot okoz stb.Úgyhogy az kussoljon aki a kérdező ellen van mert nem hiszem hogy fulladtatok volna már annak a dohányosnak a füstjétől akivel egy házban laktok. az internet meg pénz és szükséglet függvénye. és az más téma. ja és ha velem lenne folyamat ez inkább mennék az utcára amig el nem fogy a cigi. vagy ki kellbaszni mindet az erkélyen
2018. márc. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

80-90 évekbe voltam annyi idős mint te nekem is szüleim lakásba dohányoztak de eszembe nem jutot igy viselkedni velük igy beszélni velük mint te az apádrol itt .

Anyukám mai napig dohányzik lakásba de most sem szolok rá és nem bántom ezért ,pedig felnőtt vagyok .nem vele lakom .

2018. márc. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!