Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek meg, hogy a...

Hogyan éltétek meg, hogy a szüleitek elváltak?

Figyelt kérdés

Mi volt benne számodra a legnehezebb?

Hány éves voltál? Érzelmileg hogy élted meg? Hogyan változott az életed?



2018. márc. 16. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Kifejezetten jól. 15 éves voltam és épp utáltam apámat, mert túl szorosan akart fogni. Anyámmal egy hajszálnyival jobb volt a kapcsolatom.

Kb 8 éves koromban tudatosult bennem, hogy el fognak válni. Állandóan veszekedtek, semmiben sem értettek egyet. Így volt időm felkészülni rá. Viszonylag sokáig bírták. 15 éves koromban egyik napról a másikra elköltözött anyám, majd én is mentem utána.

Azóta rendeződött a viszony apámmal is, sokkal jobban kijövünk egymással, mint mikor még együtt éltünk. Már felnőttem, anyámtól is elköltöztem, vele is jó a kapcsolatom.

Sosem haragudtam egyikőjükre sem, nem nagyon érintett meg lelkileg, hogy már nincsenek együtt.

2018. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Jól. bár előbb tette volna ki apám szűrét anyukám. Nagyon sok idegeskedéstől meg stresszeléstől megkímélt volna. Megkönnyebbülés volt mikor elváltak, minden jobb lett utána.
2018. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim nem váltak el. Viszont édesapám meghalt, amikor 13 éves voltam. Azzal vígasztaltam magam, hogy ha már ez van, ami, hogy egyiküket elveszítettem, legalább nem válás miatt, vagyis legalább nem kellett csalódnom egyikükben sem.
2018. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem váltak el.. Pedig kelett volna,mondjuk össze se kelett volna álniuk, nem h gyereket vállalniuk.. Én léptem le..
2018. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul, pedig mar 30 eves voltam. Egyebkent sokkal hamarabb kellett volna elvalniuk, akkor mndkettonek jobb lett volna. Az eletem annyiban valtozott, hogy kulon-kulon kell latogatnom oket, mar nem egy helyen laknak:-). A kezdeti megrazkodtatas utan viszont jobb lett apukammal a kapcsolatom, mint elotte. Oszintebb.

Gyerekkorban viszont nehezebb lehet, foleg a kicsi gyerekek sokaig remenykednek, hogy a szuleik ujra osszejonnek. (En is elvalltam, de rokosagban is tobben stb.) A szakirodalom szerint a kisgyerekeknek tud nagy trauma lenni es a tinedzsereknek, akkor ha a valas miatt a szulok rajuk nem tudnak uvy odafigyelni erzelmileg es biztositani oket arrol a maguk ertelmi szintjen, hogy a valas nem miattuk van es oket ugyanugy szeretik. Ha ilyenkor a szulok onsajnalatba sullyednek, a gyereket bevonjak a sajat kinjukba es egymassal kezdenek versenyezni vagy veszekedni a gyerekeken, akkor orokre olyan nyomorokke tudjak a gyerekeiket tenni, hogy csak na.

2018. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A válás kezdetén még nem voltam 15 éves és igazából még most sem váltak el (tart a per).


Igazából ez volt a "legkisebb rossz" a lehetőségek közül. Bár utána akadtak, akadnak anyagi problémáink és már évek óta húzódik a válás, ami anyukámat is igencsak megviseli nem nagyon volt más út.

Tarthatatlan volt "apukám" viselkedése és az otthoni állapotok.

2018. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éves voltam, és nagyon rosszul érintett. Hisz az én szüleim sosem veszekedtek, mindenben minta család voltunk,az egész város ismert minket,és felnéztek ránk . 25 évig voltak házasok. Aztán egyszer csak láttam apámat sírni a kertbe,megkérdeztem tőle,mi a baj. Akkor mondta el,hogy el fognak válni. Egy megcsalás volt,anyu nem bocsájtott meg,apu pedig repült. Az életem onnantól kezdve nagyon gáz lett. Mivel nagyon csúnya válás volt.

Haragszom a szüleimre,hisz nagyon sok rosszat okoztak nekünk ezzel a válással. Leszarva 5 gyerekük érdekeit. Teljesen elvették a gyerekkorunkat. Minden csak a balhézásról szólt. Ami, a mai napig tart. Pedig 15 éve váltak el,de még mindig egymás fejéhez vágják a dolgokat....

2018. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én nem vettem olyan nehezen , 11 voltam, inkabb a megelőző egy evet... Apum becsajozot, anya mérges volt, o is talált pasit, elobb apu költözött el, egy idore kibekultek, aztán anya... Stb. Vegul elváltak, de azoza is nagyon jo barátok, békében váltak, naponta latom édesanyámat (apumnal maradtam, sajat dontesbol, mert igy tartottam fernek, hugom anyumnal, én apumnal) es a tesómmal is rengeteget vagyunk egyutt, csaladi ünnepeket (szulinapok, nevnapok, karácsony) igyekezzuk egyutt ünnepelni, annak ellenere, hogy mindkettőjüknek van mar párja 😊 . De azert párszor hallgathatom azt a dumát,mikor egyikőjük hülyeséget csinal, hogy: " Na igen, én ezért valtam el." :) remelem a te szüleid is boldogok lesznek utana. Ha estleg ugy erze rad zuditjak problemaikat, mond meg nekik, én is igy tettem, mikor ugy adódott a helyzet (anya apurol panaszkodot, apu anyutól). Ha estleg rosszabbul erintene, ajanlom, hogy ird ki magadból. Sok szerencsét az eletben! 😘
2018. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!