Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék minél gyorsabban...

Hogyan tudnék minél gyorsabban elköltözni?

Figyelt kérdés

A történet röviden annyi,hogy összevesztem édesanyámmal és már több mint 2 éve én vagyok a szemét a családban.Ünnepekre is csak azért mehetek,mert illik meghívni...


Jelenleg 16 éves vagyok.Szeretnék minél hamarabb elköltözni.Már 1 éve diákmunkákat végzek és igyekszem minél többet félrerakni.A szomszédnak szoktam segíteni és ő szokott adni pár ezer forintot.A környéken sok kutya van,szóval néha kutyát is sétáltatok,amiért szintén kapok egy kis pénzt.


Pár tanácsra lennék kíváncsi,hogy hogyan tudnék minél több pénzt összeszedni! + Szerintetek hogyan érdemes elindulni otthonról ? Elsőnek egy szobát kibérelni vagy lakótársat keresni ? Hogyan éri meg jobban ?


+Egyetemre szeretnék menni,ott még kollégiumba is mehetek.Viszont ott vannak fizetős szakok is,szóval ha olyat választok,akkor azt is fizetnem kell majd.


Köszönöm a segítséget !



2018. márc. 19. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Dolgozz, dolgozz és dolgozz...
2018. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Továbbra is gyüjts pénzt, öehetöleg ne otthon tartsd, hogy még véletlen se tudja senki elvenni.


Elköltözni csak 18 éves korod után tudsz, elötte csak a szülö beleegyezésével lehetséges. Ha olyan iskolába jársz, akkor esetleg kollégium is szóba jöhet.


Ha elköltözöl, akkor elsöre csak egy szobát bérelj, mert az a legolcsóbb megoldás.


Egyetem mellett meg a legtöbbször van lehetöség dolgozni, viszont lehetöleg ne fizetösre akarj menni, mert az nem megy, kivéve, ha diákhitelt veszel fel - csak akkor meg eleve sok adósággal fogsz indulni.

2018. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csakis úgy, ha államilag támogatott szakra mégy és koliba költözöl. Másképp a nappali nem jön szóba. Az albérert sokkal drágább a kolinál, tehát akkor kénytelen leszel levelezőn tanulni, hogy még többet dolgozhass.

Szerintem tedd első helyre a tanulást, ha egy félévre eleget tudsz gyűjteni, akkor jó tanulóként ösztöndíjad is lesz, és lassan majd alakulnak a dolgaid.

Sok sikert!

2018. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Par ezer Forint semmire sem eleg.

Inkabb tanulj, hogy osztondijas lehess.

2018. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Tudom,hogy pár ezer forint nem sok,de azért jól jön a diákmunkás pénz mellé.Az sem olyan sok(nem fizetnek sokat,de ezt szerintem ti is tudjátok),de valamire csak elég :)

2018. márc. 19. 17:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van valami fennforgás a családban, akkor állami gondozásba is mehetsz és akkor nem kell pénzt gyűjtened.
2018. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!