Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jelentsem be...

Mit tegyek, hogy jelentsem be a terhességet? Mikor nemrég ígértem meg, hogy még nem lesz baba.

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok az egyetemen, az alapképzésből még van hátra az idei és a következő évem. Az egyik legjobb barátnőméknél már a második baba jön és pár hete nálunk (anyuéknál) voltak délután játszani kicsit. Miután elmentek, mondtam, hogy olyan cuki a fia, egy ilyen gyereket most azonnal bevállalnék. Erre anya elkezdte mondani, hogy hát azért az egyetemet még végezzem el előtte, mert kell az a papír és hogy ne akarjak már az egyetemi évek alatt babázni.

Akkor ez ennyiben is maradt, meg én sem gondoltam komolyan, hogy azonnal szülnék és ez csak egy ilyen futó gondolat volt... Viszont kiderült, hogy tényleg terhes vagyok.

Védekeztünk (erről nem kérek kioktatást!), de ettől függetlenül szeretnénk a babát a barátommal.


Csak ugye elég hülyén jött ki, hogy pont nemrég "ígértem meg", hogy nem jön még a baba, erre bejelentem, hogy de, mégis.


2018. márc. 20. 19:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Felnőttnek ne a szülők mondják meg mikor kell szülni. Amugy én tuti elvetettem volna ennyi idősen,egyetem közepén. Előbb karrier,biztos munka,élet,utazás, kettesben lenni egymással, nem egyből a pelenka..


45N

2018. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
45%
Hát szerintem nyugidtan állj elèjük és mondd meg, biztos hogy örülni fognak. A karrier pedig ne legyen fontosabb mint a család!
2018. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Látom, biztos vagy a döntésedben, hát ezzel a magabiztossággal állj a szüleid elé is. Évfolyamtársam az egyetemi 3,5 év alatt nősült és diploma átvételkor már kétszeres apuka volt. Közben dolgozott, gyakorlatot teljesített és otthont teremtettek a feleségével. Működhet, ha olyan beállítottságú vagy, csak ne a szüleid támogatására számíts első körben, ha felmerül valami. Ha majd látják, hogy felkészülsz és A, B, C,... terved van, tehát nem maradsz az ellátásra szoruló gyerekük egy babábal megspékelve, akkor idővel ők is örülni fognak.
2018. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Eldöntendő kérdés: a barátoddal együtt képzelitek-e el az életet? Ő is szeretné a babát, akkor is, ha csak úgy becsúszott? Ha mindkettőre igen a válasz, akkor : "Anya, tévedtem, az egyetem hátralevő részét egyedi tanrendben fogom végezni, mert unokád lesz. Javaslom a törzsi tanács összehívását a haditerv elkészítésére." Ha kétségeid vannak, és még benne vagy a 12 hétben, akkor ismét dönteni kell. (Egyébként az élet márcsak ilyen szeszélyes)
2018. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Úgy érezzük mindketten, hogy semmi akadálya a babának.

Együtt élünk másfél éve bármilyen gond nélkül. Engem 14-15 éves korom óta engednek bulizni, fesztiválozni és az évek alatt sikerült "lenyugodnom". Már csak havonta- két havonta van 1-1 nagyobb bulizós éjszaka, amúgy jobban szeretem azt, ha a legjobb barátainkkal összeülünk valamelyikünknél, megiszunk pár pohár bort, vagy csinálunk koktélokat és pókerezünk, kártyázunk, filmezünk, vagy csak dumálunk. Sokkal jobban szeretek már beülni reggelizni, ebédelni valahová, mint este nekiindulni magassarkúban az éjszakának, full sminkben. Lehet, hogy kiöregedtem, vagy csak felvettem a barátom életstílusát, de sokkal jobban érzem így magam.

A barátom meg sosem volt bulizós típus, amiket meg együtt csinálunk, azokat simán lehet egy baba/kisgyerek mellett is.

2018. márc. 20. 19:22
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyenkori kapcsolatoknak általában vége lesz, másfél év nem olyan sok ám.
2018. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

1,5 év az SEMMI :)


De ez van, ezek szerint NEM védekeztetek normálisan...

2018. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és én sem örülnék, ha a lányom egyszál érettsgéire nulla munkaviszonnyal a háta mögött szülne.
2018. márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Most ne az számítson, hogy te szeretnél vagy nem szeretnél bulizni!

Egy valami számít csak azon kívül, hogy örültök a babának, hogy el tudjátok-e tartani, fel tudjátok-e nevelni ketten az apával!

Aztán, ha a szülőktől kaptok segítséget, azt köszönjétek meg, ha nem kaptok, akkor meg kell oldani nektek!

Szóval ez a lényeg! Fel tudjátok-e nevelni szülői segítség nélkül!

Ha igen, jöhet a baba!

2018. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha el tudjátok magatokat tartani, babával együtt is, külön éltek, akkor igazából nem tartozol a szüleidnek elszámolással. Bejelented, kész. Először gondolom nem fognak örülni, mert féltenek, de aztán ha normális szüleid vannak, megbékülnek a gondolattal és örülnek majd.

Az egyetemen halaszthatsz, és majd befejezed.

Más kérdés, ha anyagilag rá vagy szorulva a szüleidre. Úgy nem lenne okos ötlet szülni.

2018. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!