Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsesznék 10-15 év múlva a...

Kicsesznék 10-15 év múlva a (lány) gyerekemmel (ha egyáltalán lesz), ha több nevet adnék Neki? Ezen kívül nagyon szörnyűek a nevek amik tetszenek? 16/l

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, mégis ilyeneken gondolkozok már kiskorom óta, hogy mi legyen majd a gyerekem neve, amikor nagy koromban lesz. Nincs, nem is volt párom, szűz vagyok, szóval nem mostanság lesz gyerekem. Gondolok ilyen szempontból a jövőre. Írok saját magamnak leveleket, a felnőtt énemnek, így vissza tudok majd emlékezni, ha esetleg elfelejteném milyen tinédzsernek, gyereknek lenni, és egyebeket. Ezen kívül néha írok egy-egy levelet a még nemlétező gyerekemnek is, amit majd akkor tervezek neki odaadni, amikor tinédzser lesz, és a nekem szólóakat is elolvastatnám, hogy tudja, az anyja is volt tinédzser, és ezeken a problémákon jutott túl, ezek történet, ilyen hibákat vétett, ezt gondolta és így tovább.


A kérdésem lényege, bár még naaaa...aaaaagyon messze vagyok az anyaságtól:


Megjegyzem, kettő, max három nevet adnék a lány gyerekemnek. Sok lány név tetszik, ellentétben fiú nevekből kevesebb. Ha remélhetőleg évek múlva lányom lesz, több nevet szeretnék neki adni. Egyrészt, ha nem tetszene neki a neve, egyszerűen a másikat használná. Az egyik tetszetős név a Rafaella. Egyben a név nem tetszik, főleg nem két "l"-el, viszont a becézése, az, hogy Raf, az igen.

Amúgy ezek tetszenek évek óta (sorrendben):

-Lídia (csak egyben)

-Luna

-Auróra

-Valentina (egyben és becézve, Vale)

-Ria


Ha meg esetleg egy rosszcsont fiam lenne majd (neki csak egy nevet fogok adni):


-Líviusz (Livi. Valamiért ez a név egyben és becézve is nagyon tetszik)

-Vincent (szintén nagyon tetszik)

-Leon

-Noel


Tudom, hogy elég érdekes nevek, de kiskoromtól kezdve a a Magyar nevek nem tetszenek, vagyis a legtöbb. Fiú nevekből pedig ezeket leszámítva egyiket sem adnám szívesen. Külföldi nevek bezzeg tetszenek, de nem vagyok még félig sem angol, hogy azokból is válogathassak majd.


Anyámmal ellentétben aki köszöntem szépen lelépett, jó viszonyt szeretnék majd, és nevelni is. A névválasztást még a háziállataimnál is komolyan szoktam venni. Él és virul a macskám (jelenleg éppen kómázik az kaparófáján), mégis azon gondolkozok milyen nevet fogok adni közel 10 év múlva a kutyámnak, amikor ne adj isten eltávozik az örök macsmezőkre. Nem akarok mostanság gyereket, de az elképzeléssel már óvodás koromban is eljátszottam, pedig akkor még ordibálós viszonyban voltunk egymással anyámmal. ^^'



2018. márc. 23. 02:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%
Engem nem zavar. Nekem is 2 keresztnevem van. Igaz, mióta férjhez mentem, ügyintézéskor szívom a fogam, mert néként vettem fel a nevem. De alapvetően nem zavar. Az viszont sokkal jobban zavarna, ha idióta nevet kaptam volna.
2018. márc. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
Max két utónév adható Magyarországon. A felsorolt nevek nem agyamentek, simán adható mind. Egyedül a Líviusz az, ami durvább, pláne a Livi becézéssel, annál esélyes, hogy lanynak hiszik
2018. márc. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
68%

Lídia-Szép név. Nem is lehet külön adni nem értem mire gondoltál.

Luna-kisebbséginek jó

Auróra-különleges de szép név

Ria-becenév, befejezetlen, és komolytalan


Líviusz-így hívták keresztapám dobbermanját, embernek nem tudnám elképzelni

Vincent-nem olyan rossz, de nem adnám

Leon-Kisebbség körében kedvelt

Noel-tucatnév ráadásul felnőttnek gáz szerintem.

2018. márc. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%

Ugye tudod, hogy itthon adható névnél a kiejtés is magyar?

Pl.: a Vincentet sose fogják sz-szel ejteni neked. A Vale se lesz Vél, vagy ha igen, így is fogják érteni és megy is a gúny, hogy "mit vélsz".


A Raf becézés is elég gáz idehaza.

A Livi meg főleg fiúnak. Ugyanolyan, mint a Viktort Vikinek. Egy Viktor ismerősöm se tűri el.


Egyébként 2 keresztnevem van, és nehezen fogadtam el, sokáig zavart, később viszont megszerettem,

DE szinte egyedül vagyok ezzel. A legtöbb 2 keresztnevű ismerősöm konkrétan be se vallja, hogy 2 neve van, annyira utálják.

2018. márc. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

Én nagyon szeretem, hogy kettő nevem van, és büszke vagyok mind a kettőre.


Mostanában viszont én sem szoktam bevallani a másodikat, mert rengeteg férfi ismerősömmel történik meg az a párbeszéd hogy:

- Te zy is vagy?!

- Igen az a második nevem, de az elsőt használom.

- Jó, akkor én ezentúl zy-nak foglak hívni.

- Jobban szeretem ha az első nevemen hívnak.

- Nem szeretem, ha a másodikon hívnak, az első nevemet használom.

- A második neved viszont olyan szép, én azon foglak hívni.


Aztán a két nevemet keverve használja, amitől ugyan úgy a falra tudok mászni, mint mikor hülyén becézik az elsőt.

Lehet, hogy más is örül mind a két nevének, csak hasonló megfontolásból titkolja.

2018. márc. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Én úgy tudom, hogy ha valakinek két keresztneve van, attól még - pl aláírásban - nem köteles mindkettőt leírni. Ha a nevét kell hivatalos helyen megadni, ott igen, de az meg nem olyan sok. Szóval szerintem nincs súlyos hátránya a két utónévnek.


Én azt tervezem, hogy egy gyakori és egy ritka nevet választunk majd a gyerekeimnek, mert a férjem vezetékneve nagyon gyakori.

2018. márc. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%
Nekem mindegyik tetszik. Kettőnél több nevet nem adnék a gyerekemnek, illetve nem is adtam nekik, de vannak nevek amik szépen összecsengenek.
2018. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Azért azt is tervezd be, hogy változni fog az ízlésed, másrészt lesz apuka akinek szintén joga van beleszólni a névválasztásba.
2018. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
Ria Ria Hungária.. ezt gondold át.
2018. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

Nem gond két nevet adni.

Érdekes az írásod. Jól érzed, valóban nagyon fontos a NÉV.

Az idők folyamán még változhat, hogy mi tetszik. És ami a legfontosabb: Majd kedveseddel kettőtöknek kell megegyezni, hogy mi tetszik.

2018. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!