Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasonló esetben mit éreznétek...

Hasonló esetben mit éreznétek a másik család iránt?

Figyelt kérdés

2,5 éve a bátyám halálos balesetet okozott, ő és a 23 éves barátnője is meghalt valamint a vétlen autó 70 éves sofőrje is.

Mi egy teljesen átlag család vagyunk, tisztességes,becsületes emberek, megviselt minket a tragédia.

A szüleimmel hárman kerestük fel a két érintett családot, hogy bocsánatot kérjünk tőlük a magunk, és a bátyám nevében.

Az idős bácsi családja nagyon rendes volt, vendégül láttak, több órát voltunk velük.A bácsinak 5 unokája volt, és három gyereke, a bácsi felesége azt mondta,hogy ők nem haragszanak, mert a "papa" sem haragudna, és nagyon sajnálják,hogy mellette két fiatal élet is ilyen véget ért.

Megköszönték,hogy felkerestük őket.

Anyukám nagyon lelkiismeretes ember, neki ez fontos volt.

Ritkán de anyukám felszokta hívni a bácsi feleségét, és elbeszélgetnek, illetve egyszer az egyik évfordulón az emlékhelyen találkoztunk a családdal, akkor is normálisak voltak.


A lány szüleit természetesen ismertük, hisz 8 éve voltak együtt a bátyámmal, és külön is éltek.

Sosem volt szoros kapcsolatunk velük, de jóba voltunk.

A lány anyukája viszont látni sem akart minket, az apukája és a húga jött el hozzánk, ők viszonylag normálisak voltak, de azért tettek megjegyzéseket.

Az anyuka nem engedte azt sem,hogy együtt temessük el őket, és azt mondta,hogy a családunkból senkit sem akar a temetésen látni mert "mi öltük" meg a lányukat.

Anyukám viszont egyedül elment, viszont a másik anyuka nem volt túl kedves, végső búcsúként azt kívánta anyukámnak,hogy reméli,hogy engem is megöl majd egy felelőtlen ember, akit olyannak neveltek a szülei mint amilyen a bátyám volt.

(semmi baj nem volt a bátyámmal, dolgozott,normális ember volt és legkevésbé sem a neveltetése miatt történt a baleset)


A lány húga nagyjából velem egy idős, az utóbbi 2 évben egy szót sem váltottunk.

Pár napja bejelölt engem facebookon, és képeket küldött a húgáról és a bátyámról, illetve kérte,hogy én is küldjek róluk képeket.

Beszélgettünk sokáig, azt mondta,hogy sajnálja ha bunkók voltak amikor itt jártak, csak nehéz volt nekik akkoriban.Ezt megértem.

Abban is egyetértettünk,hogy a bátyám és a barátnője így "boldogok", együtt.Bármelyikük élte volna túl a balesetet nagyon sokat szenvedett volna a másik nélkül, mert ők tényleg 8 évig töretlenül szerették egymást, egészen a halálukig.


Anyukámnak is mutattam a beszélgetést, ő pedig most újra találkozni akar velük, szeretné ha megbocsájtana az anyuka nekünk(???) -nem értem miért-, de őt megviseli,hogy még mindig harag van.Nem barátokat akar szerezni, csak azt,hogy béke legyen a két család között.

Én tartok attól a nőtől, hogy megint bekattan, bár a lánya azt mondta,hogy azóta lenyugodott, de ő sem tudja hogy hogy fogadná a látogatásunkat.Azt mondta,hogy ő és az apja szívesen látna minket, ha az ő anyja nem is, de akkor is benne lennének,hogy beüljünk valahová beszélgetni, felidézni a közös emlékeket.


2018. márc. 24. 17:31
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem erőltessétek!

Majd ha az anya kíváncsi lesz rátok, fog jelentkezni.

A lánya és a férje tudja, hogy ti nyitottak vagytok egy találkozásra, majd ha ők úgy látják, ráhangolják az anyát is, de addig nem kellene nyomulni.

2018. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de anyukádnak nem kéne ezt erőltetnie. Van, akinek ez segít, van, akinek ez zavaró.

A lány szüleinek zavaró, és zaklatásnak veszik anyukád megkereséseit. Hagyja őket békén.

A nő meg nem bekattant, hanem teljesen jogos a fájdalma és a felháborodása. A tesód okozta a balesetet. Miért kéne veletek jópofiznia? Nem akar és kész. Ezt tartsátok tiszteletben.

2018. márc. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%
Én sem erőltetném. A gyász ilyen, nem racionális, nem tudom, hogy én pl hogy reagálnék, nem biztos, hogy normálisan tudnék viselkedni. Mindkét családot megértem, mindenki máshogy dolgozná fel egy szerette ilyen módon elvesztését - szerintem.
2018. márc. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Teljesen megértem a fájdalmát, de miért haragszik ránk?Ránk,akik semmiről sem tehetünk.

Miért kívánja az én halálomat amikor nekünk is ugyan olyan nehéz, ugyan azt éltük át amit ők.


Most ők,pontosabban a lányuk keresett meg minket/engem, aminek örültünk, jól esett.

Viszont az anyuka tudhatná,hogy a lánya szerette a bátyámat, beült mellé, vele volt, szólhatott volna neki,hogy ne menjen olyan gyorsan mint ahogy ment.

Természetesen ezzel nem azt akarom mondani,hogy ő a hibás, de még csak azt sem,hogy tehetett volna a baleset ellen.De nem úgy halt meg a lánya mint pl. az az idős bácsi, aki csak a boltba ment.


Viszont annak a 70 éves öreg bácsinak a családja, akinek az unokái nem lehetnek együtt a nagyapjukkal, az az öreg néni akitől 45 év házasság után idő előtt vették el a férjét meg tudott bocsájtani, sőt...


Mások vagyunk mind, máshogy éljük meg a dolgokat, nem bánom ha az anyuka soha nem szól hozzánk.

Anyukámnak fontos lenne, mert ő lelkiismeretes ember, ő egyszerűen ilyen.


Nem valami olcsó önigazolásnak vagy magyarázatnak szánom, de ahogy fentebb is leírtam, a bátyám és a barátnője mindig együtt voltak boldogok.

Ha valamelyikük túlélte volna a balesetet talán még ma sem tudta volna túltenni magát a másikon.

Persze ezt soha sem fogjuk megtudni, kár is belemenni, ők most is együtt vannak valahol, és remélem így boldogok.

2018. márc. 24. 17:52
 5/39 A kérdező kommentje:

4-es


Azt megkérdezhetem,hogy miért érdemelte meg a bátyám a halálát?Ismerted?Ismered a baleset körülményeit?

2018. márc. 24. 17:58
 6/39 anonim ***** válasza:
90%

Ő hibázott, és Ő ölt meg magán kívül még két másik ÁRTATLAN embert.


Ennyi a lényeg... én hasonló okból vesztettem el egyik öcsémet, pont nem érdekelt a másik család "bocsánatkérése".

2018. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
68%

Viszont az anyuka tudhatná,hogy a lánya szerette a bátyámat, beült mellé, vele volt, szólhatott volna neki,hogy ne menjen olyan gyorsan mint ahogy ment. - és neked még van képed a csajt okolni, mikor a bátyád menőzött meg száguldozott!


Hát, nem csodálom, hogy anyuka a háta közepére nem kíván titeket...

2018. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván azért gondolja így a 4, mert a bátyád okozta a balesetet.

Amúgy eleve értelmetlen volt bocsanatot kerni, hiszen nem ti tehettek az esetről

2018. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
75%

Én nem értem egyáltalán, hogy miért vagytok ilyen erőszakosak.

Teljesen normális a lány családjának a reakciója. Egyáltalán nem kötelességük megbocsátani. Én lehet, hogy valakit agyonvertem volna a helyükben. Lehet, hogy nem ti tehettek a lány haláláról, de akkor is ő halt meg ártatlanul.

Szerintem nagyon gáz vagy anyáddal együtt.

2018. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén én se lennék rátok kíváncsi. Nem kérnék abból hogy én aki elvesztette a gyermekét még az okozó családjának a lelkiismeretét is ápoljam. Igen ti is elvesztették egy családtagot amiért részvétem.
2018. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!