Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én reagálom túl vagy a...

Most én reagálom túl vagy a faterom ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
Hétköznap 7-10 órát dolgozók amikor 7 órát dolgozók utána suliba megyek estig. Hétvégén van csak időm kicsit ki kapcsolódni és tanulni. Fel vannak háborodva, hogy én miért nem dolgozok hétvégén még pluszba otthon, de én már azt nem bírnám.Így sok ez kicsit nekem de kell a pénz nem akarok szüleimnek a terhére lenni hogy pénzt kérek.

2018. márc. 25. 10:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
24%
Te. Más is megcsinálja a házimunkát otthon- a szüleid elvárhatják.
2018. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) De nem szeretnék tönkre menni :D
2018. márc. 25. 10:51
 3/41 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek az elsővel. A házimunkát meg kell csinálni
2018. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
51%
Nos, ha nem tetszik, el is lehet költözni, akkor ugyan senki bele nem szól, higy mit csinálsz. Igaz, akkor kénytelen lennél megcsinálni egyeduil mindent
2018. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
54%

Tehét h a külön költözöl mocsokban fogsz élni.

Értem de én sem türném el, hogy semmi házimunkát ne csinálj "fáradtságra" hivatkozva.

2018. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
89%
Szép teljesítmény, tényleg nehéz lehet. Megértem, hogy hétvégén pihenni akarsz, de azért mégis jogos elvárás a szüleid részéről, hogy valamennyit otthon is segíts. Nem muszáj belerokkanni. Beszéld meg a szüleiddel, hogy hétvégén mondjuk maximum 2-3 órát tudsz segíteni, mert tanulnod kell. Gondolom pl. a saját szobád, holmid rendben tartása alap, meg hogy magad után rendet teszel, pl. elmosod a saját tányérodat. Lehet, hogy ennél többet nem is várnak el. Az már nyilván nem jogos, ha azt akarják, hogy pl. egész hétvégén kerti munkát végezz. Szóval állapodj meg velük, hogy mit végzel el, milyen időkeretben.
2018. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
75%
Értem hogy nem szeletnél tönkremenni, de ennyi a erővel a szüleid is mondhatnák hogy nem csinálják meg otthon a dolgokat, valamikor nekik is jár a pihenés meg a kikapcsolódás.
2018. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
40%

Szüleid is dolgoznak sokat? Mert ha igen, akkor illik neked is kivenni a részed, hiszen ugyanúgy le vannak terhelve ők is.

Ha viszont szinte egész nap meresztik otthon a hátsójukat, akkor hadd ne a gyereknek kelljen güriznie még hétvégén is. Ők is felállhatnak a meccs/sorozat helyett takarítani. Nálunk mindig is alap volt, hogy az végzi a házimunkát, aki épp a legkevesebbet dolgozott.

2018. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
71%

1) dolgozok és nem dolgozók...

2) a hétvége az 2 egész nap, mibe tartana napi 1-1 órát a házimunkára szánni? Semmibe. Annyi idő alatt bőven fel lehet a saját szobádat meg a közös szobákat porszívózni, fürdőt kitakarítani pl, másik nap meg belefér egy mosogatás-törölgetés ebéd után.

Te egyszerűen csak lusta vagy.

2018. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
81%
Ha hétvégén nem akarsz semmit se csinálni akkor csináld meg hétköznap. Szerinted ki csinálja majd még ezeket hogy ha egyedül fogsz élni? Te. Ha lusta hetem van akkor sokkal jobb minden nap egy kicsit csinálni mint este mindent, de egyébként szinte minden családban van egy héten egyszer ilyen takarítós nap. Én is egyetemezek meg dolgozok egyszerre emellé dolgozok is.
2018. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!