Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt hogy szokás,...

Szerintetek ezt hogy szokás, vagy hogy a jobb?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem akinek szeptemberben meg fog születni a második gyermeke, és felkért rá, hogy én legyek majd a keresztanyja, amit én örömmel el is válaltam!


Viszont, van egy barátom, akivel addigra már 3 éve együtt leszünk, és nem tudom, hogy ilyenkor ő lesz-e a keresztapa, vagy csak keresztanyja lesz?


És ha felkérné a testvérem rá, hogy ő legyen, és nem válalná el, akkor jogos lenne (a fiatalságunk miatt)?


Tehát, szerintetek ilyen esetben 18 évesen érdemes-e elvállalnia a barátomnak 3 év együtt lét után, vagy inkább nem, mert ki tudja, hogy meddig leszünk együtt, és akkor utána nem tudna úgy törödni vele?

Remélem átjön, hogy mire is gondoltam.

Köszönöm előre is a válaszokat!

18L



2018. márc. 25. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz automatikusan a párod a keresztapa.

És nem is kell lennie.

Lehet más is a keresztapa. De lehet akár csak keresztanya is, keresztapa nélkül.

Ha téged kértek fel, akkor nekem egyértelmű, hogy csak téged szeretnének.

Egyébként nem is tartanám jó ötletnek, hogy a párod legyen.

2018. márc. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz automatikusan a párod a keresztapa.

Nekem például nincs keresztapám, helyette két keresztanyám van... XD

2018. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Akik katolikus kultúrkörhöz kötödnek hagyományokban, ott apa és anya oldaláról is egy-egy ellentétes nemü keresztszülő van, jellemzően barátot, testvért, kedvenc unokatestvért kérnek fel. Ha apának van lánytestvére, anyának kedvenc fiúunokatestvére, akkor őket. Ettől függetlenül gyerekeknek illik kereszüleik férjét/feleségét is keresztapunak/keresztanyunak szólítani.


Református kultúrkörben közeli baráti házaspárok a keresztanyák, keresztapák, jellemzően több is. De itt kevésbé veszik komolyan a keresztszülői feladatokat.


Ahol pedig vőlegény, menyasszony eltérő vallási hagyományú családból származik, ott a két szokás keveredik.

2018. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz keresztaoa, ha nem kérik meg. Mivel téged felkértek, így őt gondolom nem fogjáj, mert akkor egyszerre szóltak volna mindkettőtöknek.

A lányunknak a bátyám a keresztapja, van barátnője, de keresztanyának mégis unokahúgomat kértük fel. Neki is van barátja.

2018. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!😄
2018. márc. 25. 18:52
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Lehet a párod is kereszt apa. De rokon is lehet. :)
2018. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Katolikusoknal ha nem házasság köti össze a párjával a felkert felet akkor ha a párja is keresztszulonek akar minosulni akkor külön kitoltenek egy nyomtatványt. Plusz lehet több mint 2keresztszulo is, az hülyeség hogy csak 2. Tudok olyat kinek 6van és én is kereszteltem ahol 4en voltunk párok. Amíg össze nem hazasodtunk a férjemmel addig ő számított a keresztapjanak. De miután házasságot kötöttünk automat keresztanya lettem. Igy magyarázták nekem 3eve :)
2018. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
fuuu a hideg is kirázna ha ezt a tesómtól nem kérdezhetném meg.... amugy nem lesz automatikusan az
2018. márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Testvéremtől is megfogom kérdezni természetesen😊 viszont a kérdés másik felére még várom a véleményeket😉
2018. márc. 27. 14:51
 10/10 anonim ***** válasza:

egy kérdés, párodnak te akarod megmondani, mit döntsön? mert akkor hááát vannak kételyeim

amúgy meg felnőttként el tudja dönteni mit akar, nyugi

2018. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!