Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kifizettetned a kovetkezo...

Kifizettetned a kovetkezo alkalommal?

Figyelt kérdés

Egy csaladhoz jarok vigyazni a kislanyra. A ma reggel meg volt beszelve, odamentem idoben, de azt mondta az anyuka, hogy ma megse kellek. En mondtam neki, hogy szolhatott volna idoben, mert lenne jobb dolgom is. Raadasul masik munkat mondtam le miattuk...

Szerintem pofatlansag ez. De tobb honap alatt nem volt gondom veluk.


2018. márc. 27. 14:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%

Ezt előre kellett volna letisztázni, mikor elkezdtél hozzájuk járni. Miszerint időpontot lehetőleg egy nappal előbb mondjanak le, különben el fogod kérni az áràt a kieső idő miatt.

Ha ez elmaradt, és ráadásként az elküldésnél sem tetted szóvá, hogy ne haragudjon de te munkát mondtál le emiatt, akkor utólag milyen jogalapon tennéd?

Legfeljebb azt éred el vele, hogy keresnek mást.


Tanulság: az ilyesmit a jövőben tessék előre lefektetni.

2018. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem inkább beszéljétek meg hogy legközelebb szóljon egy nappal előtte ha tudja hogy nem kell menned.

Miért kéne téged kifizetnie?

2018. márc. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg a legjobb az, ha ennek apropóján megbeszélitek, hogy máskor mennyivel előbb szóljanak, ha mégsem kell a gyerekre vigyáznod, hogy tudjad veszteség nélkül tervezni a munkabeosztásod.
2018. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Legközelebb mond el neki vagy akár hívd fel hogy legyen szíves előbb szólni. Ha eddig minden rendben volt akkor én egy ilyen miatt nem csinálnék cirkuszt mert legközelebb keresnek mást. Igen nem volt szép de mindenkinek van olyan hogy valami közbe jön vagy hogy elfelejt hívni vagy nincs tisztában vele hogy te ezt máshol is csinálod.
2018. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
18%

"dőpontot lehetőleg egy nappal előbb mondjanak le, különben el fogod kérni az áràt a kieső idő miatt. "


Jól körberöhögik és legközelebb mást hívnak! :-)

2018. márc. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

Én nem bébiszitter hanem költöztető vagyok. Előre leegyeztetett, minimum díjjal. Ha a ház elől küldenek el, hogy mégse kellek, bizony elkérem a pénzemet.


Ha ilyen, mint a te esetedben, hogy hosszú távú az együttműködés, akkor mérlegelj. Melyikkel ér kisebb veszteség? Ha lekakilod és elengeded, de hosszútávon jó bevételed lesz, vagy kierőlteted a kiszállást, de bizalomvesztés lesz.

2018. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
Ez szívás. Ha csak egyszer fordult elő, de amúgy rendesek, akkor nem balhéznék. De tisztáznám velük, hogy legközelebb szóljanak. És ha nem szólnak, akkor fizessenek.
2018. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
26%
Közölted ezt velük már jó előre, hogy nálad a potya kiszállás is kifizetendő vagy csak most sír a szád utólag?
2018. márc. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%

Ez van, én megmondtam ugyanilyen helyzetben, hogy jó, akkor a benzinktsget kérem szépen, mert nekem nem poén, hogy utazok 2x1 órát (oda-vissza) a semmiért.


És legközelebb ELŐZŐ nap szóljanak.


Amúgy irtó nagy bunkóság aznap szólni, mikor nyilván TUDTA már x ideje, hogy nem fogsz kelleni.

2018. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

De miért kéne előre közölni, hogy ha ilyen van, akkor ez vagy az lesz? Normális ember, ha tudja, hogy nem kell a segítség, akkor előre szól, de még ha nem is tudja előre, szerintem illett volna mondjuk egy 30%-ot felajánlania, mivel odautazott, lemondott más programot stb.


Én a helyedben mondanám, hogy ha legközelebb ilyen van, szóljon előre, ha ezt nem teszi meg bármilyen okból kifolyólag, akkor elkéred a napi béred x százalékát.

2018. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!