Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érdekli sok közeli,...

Miért érdekli sok közeli, távoli rokont és akkor először látott a családhozvagy rokonhoz közeli idős személyt, hogy mi újság van a magánéletemben?

Figyelt kérdés
Minek kérdezősködnek mindig olyat az idősek - legyen az bárki, hogy "van már barátnőd", "még együtt vagytok" és még ezeknek a társaikat? Nincs jobb dolguk ennél és annál, hogy halálra zabáltassanak, a politikát és a vallást pedig az agyvelőmig nyomják? 21/f

2018. márc. 28. 22:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Egyik füleden be a másikon ki.
2018. márc. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Mert kíváncsiak arra, hogy hogyan élsz, mi történt veled. Ez részben része az általános etikettnek, is amolyan udvarias kíváncsiság. Mondjuk az mar furcsa, ha túlzásba viszik. Általában jo szándékuak ezek a kérdések., ne aggódj
2018. márc. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Mi jobb dolguk lenne? A legtöbb nem engedhet meg magának egy utazást, a barátnőik, barataik többsége szinten idős, velük se történik tul sok dolog, es szeretnének kedvesek lenni(ami nem mindig sikerül) ezenkívül szeretik, ha egyetértenek velük masok is(pl politika) ők pedig a vallást meg sokkal komolyabban vettek, azzal nőttek fel, es visszatekintve igy tűnik nekik, hogy jo életet éltek, szeretnenek tapasztalatokat átadni.
2018. márc. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
Szépen állsz a rokonokhoz,érdeklőkned felőled,próbálnak kommunikálni,csak te nem tudsz! Le szarod őket ezek szerint,csak hagyjanak békén,hogy tudjál telefonozni,netezni, hát te is szép ember lehetsz! Ennyit a családról,emberi kapcsolatokról a mai világban! Szégyen!
2018. márc. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Csak beszélgetni szeretnének, igazából sokan (nem tudom, te ilyen vagy-e) a neten élik az életüket, oda teregetik ki a párkapcsolataikat, szerintem ez nem egy annyira privát dolog, hogy ne lehessen pár szót szólni a rokonokhoz erről.
2018. márc. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Hát, azért az nem olyan "ördögtől való", ha érdekli őket, hogy mi van veled.
2018. márc. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Az persze megint más, ha folyamatosan azzal "macerálnak", hogy mikor nősülsz, mikor lesz már család, gyerek, stb., mert az valóban idegesítő tud lenni.
2018. márc. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

4es! Joga van hozzá. Senki sem köteles örökké kommunikálni, mindenféle sztereotíp ostoba kérdésre válaszolni, mások értékrendjének megfelelni.


Kérdező! Öszvissz annyi baj van veled, hogy per pillanat még nem tudod meghúzni a saját határaidat.

Gyakorolni kell a nemet mondást. Önmagában nem akarnak rosszat, csak figyelmetlenek, tapintatlanok.


Engem is sokszor kóstolgatnak, hogy mivel hosszú évek óta nincs párkapcsolatom, hogy miért, meg hogy mikor lesz már apámnak unokája, stb.

Ilyenkor visszakérdezek: "Mikor kakáltál utoljára?" Erre az addig nyaggatolódzó felháborodva visszavág" "Ez milyen indiszkrét már" mire én: Bocs, nem én kezdtem,


Javaslom neked:

Zabáltatni akar, de nem akarsz enni: - Köszönöm, jól laktam, nem vagyok éhes.

Van barátnőd? Őszintén meg lehet mondani 3 szóban: jelenleg éppen nincs. Vagy igen, van barátnőm.

Ha bekérdeznek hogy mikor lesz gyerek, akkor megmondhatod, hogy fiatal vagy, nem tudod még, ha nagyon genyáznak, akkor ott a kakálós kérdés.


Politika: én azt mondom mindig, hogy intim magánügy, nem politizálok.,vagy hogy nem érdekel, nem vagyok tájékozott.


Ha meg nem tisztelik a határaidat, akkor ne találkozgass velük.

2018. márc. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Bírom a válaszokat, a legtöbben nem is értik 😂.

Sajnos az van, hogy igazából marhára nem érdekli őket a fent említett kérdések sem.

Ezek azok a társadalmilag bevett beszédformulák amiket kötelező jelleggel szeretnek végigzongorázni.

És akkor azt érezhetik, hogy már “megvannak”, kedvesek, rendesek, érdeklődőek és udvariasak.

A szomorú azonban az, hogy másodlagosan inkább remek pletyi alapanyag az ilyesféle infógyűjtés.

Plusz társul hozzá egy ilyen kivagyiság, elhelyeznek magukban egy ilyen érték koordinátában, hogy mennyit is érsz.

Ha jól alakul az életed, akkor lehet rád irigykedni, mások háta mögött kibeszélni, neked miért megy jobban, vagy épp nagyokat példálózni veled és más rokonok agyára menni vele, persze szigorúan a hátad mögött.

Hogy neked már ilyen munkád van, olyan barátnőd, és a házad és a többi.

Ezzel egyébként saját magukat is be tudják árazni, önmagukat is feltudják mérni hozzád képest.

Meg ugye nem árt képben lenni, hogy be kell-e vágódni nálad mert jól jöhetsz még, vagy egy lúzer vagy akit le lehet sajnálni.

De nagyon elkanyarodtam, vannak mélységei ennek a magatartásformának 😄.

Az pedig, hogy ezeken az egyszerű kérdésvonalakon mozognak: “barátnő” “vallás” “kajálás”, “politika” persze szigorúan sorosig bezárólag mert a világpolitika számukra nem létezik.

(Szintúgy a többi témát is hasonlóan felszínesen, tele üresjáratokkal és önismétléssel.)

Nem is tudom mi rá a jó szó ami még nem túl bántó sokak számára.

Sajnos ez a mai társadalom szintje.

És nem, ez nem arról szól, hogy idősek, senkinek nem muszáj megragadnia ezen a szinten, de a legtöbben így érzik jól magukat...

Engem vagy nagyon szórakoztat, mikor ezek a rokonok látványosan nem tudnak mit kezdeni velem és a számukra értelmezhetetlen értékrendemmel, vagy pedig, és igazából ez a gyakoribb, rohadtul untat.

Néha tényleg jó lenne valakivel egy értelmeset vagy jót beszélgetni, de hát ez van.

(Igen, csak egy keserű öntelt, magáról túl sokat gondoló, fsz vagyok, aki nem élt még semmit).

Remélem segítettem 😂.

2018. márc. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%

Tényleg nem kellne egy magadfajta iránt érdeklődniük. Huszonegy éves létedre tizenöt éves szintem vagy agyilag, ráadásul egy ostoba, arrogáns tini szintjén.


Lehet hogy újdonságot mondok, de a normális családokban az lenne a furcsa ha az embereke nem érdeklődnek egymás dolgai iránt-persze nem tolakodó módon. De egy ilyet mint te, akiből süt a megvetés az idősek iránt, nem kellne családtagként kezelni. Huszonegy éves létedre nőj már fel picit, és tanulj minimális empátiát, meg toleranciát mások iránt. Nem vagy már gyerek.

2018. márc. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!