Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy távozzak el a családi...

Hogy távozzak el a családi összejövetelről, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
Anyám szereti az utolsó pillanatban bejelenteni a programokat. Sokszor a program előtt 1 órával szól és kötelező menni. Ma is így történt, felkeltem kb 10 körül és szólt hogy 1 óra múlva indulunk a megye másik végébe nagymamámékhoz. Számítottam rá, hogy valamikor most fogunk menni de kiment a fejemből, hogy rákérdezzek, mert hát nekem kell kérdezni, mert ő nem mondja el senkinek sem a terveit, csak hajtsuk végre. Na még mondom oké, majd estefele hazajövünk, erre kitalálta, hogy Hétfő este jövünk haza. Mondom 3 napot én biztos nem maradok ott. Erre anya azt mondja, hogy kötelező, ne akarjam, hogy a család kiutáljon. Nem akarok se a szűk kanapén aludni se egy ágyban anyával és húgommal.... Meg nem akarok 3 napig családi veszekedések közt lenni,mert ilyenkor a család egymást öli amíg lehet. Hazamenni tömegközlekedéssel fél nap és kb 5-6 ezer forint... És ha elmegyek ma, vagy holnap akkor tuti sértődés és otthon büntetés lenne a végeredmény. Mit mondjak nekik vagy mit beszéljek velük, hogy megértsenek?

2018. márc. 31. 11:34
 1/9 A kérdező kommentje:
18/F*
2018. márc. 31. 11:36
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Milyen családok vannak ma,h az évi egy muszáj találkozásos ünnepen is csak a veszekedés van,meg egymás ölése megy végig? 18 felett meg semmi se kötelező,főleg nem olyanokkal lenni akik közelébe nincsenek a család jelentésének.
2018. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Évi 2, mert karácsonykor is ugyanez megy... Egy normális találkozó sem volt sose, mindig csak egymást ölése, kiidegelése. És ha nem megyek, akkor nem vagyok a család tagja, költözzek ki az utcára, stb...
2018. márc. 31. 11:43
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Vannak családok körülöttem aminél sajnos az utca is jobb... Körölüttünk is kadnak ilyenek. Egy kötelező ünnepen is ami a családról,szeretetről szólna, azzal töltik az időt,h üvöltöznek,gonoszkodnak. Mintha fájna nekik ha vmelyik családtag boldog,v örül,jó kedvű.. Az ilyen megszólja azokat akiknél normális a viszony, és nem 200 km van a félek közt, és a muszáj ünnepen se birják öt percig egymás látványát se.. Mi nem igy élünk ezért furcsa számunkra,de az ilyen családbol jobb kiszállni a nyugalom miatt.
2018. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Anno, mikor még érdekelt a hamis családi béke, gyomorrontást színleltem.

Most úgy csinálom, ahogy a családomnak (két gyerek) és nekem jó.

Pl ha szólnak, hogy egy óra mulva indulni kéne, simán nemet mondok, mondván, van programunk.

2018. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Eltávozni tudod te mit jelent?! :D


Megmondod, hogy NEM és pont.

2018. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Betegség színlelés már nem jön be mert elszóltad magad hogy nem akarsz menni ha jól értem...

Egyszerű mond azt hgy programod van a barátaiddal vagy barátnőddel.

2018. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Vagy hazudj valamit.
2018. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig 18 évesen nem kötelezhetnek rá, hogy elmenj. Ugyan milyen büntetést tudnának adni? Kitesznek az utcára? Tessék a sarkadra állni. Ha nem értik meg a kulturált indokokat, az az ő bajuk.

Én is 18 vagyok egyébként és rühellem az ilyen kötelező pofaviziteket, az egész csak egy oltári képmutatás nálunk. Egész évben le sem sz.rjuk egymást, anyám úgy szidja apám családját, mint a bokrot, aztán ott jópofizik pl.karácsonykor. Ott meg természetesen szinte mindenki beáll oltárira, aki nem, az siránkozik a részegek miatt és min a rokonság fele azzal van elfoglalva, hogy én hogyan öltözködöm, úgy nézek ki, mint egy rossz k.rwa, ugyanakkor nagybátyám barátnője megszólt, hogy mi az, hogy 18 évesen nem sminkelek ja és hogy biztos én is egy neveletlen kölyök vagyok, aki nem tiszteli a tanárait, de bezzeg az ő idejében (a nő 40 éves egyébként, nem valami öregasszony én meg tanár akarok lenni szintén. De persze tök igazságos vádak, valóban). Nagyanyám testvérének kedvenc szórakozása pedig az, hogy a facebookomat bámulja, majd FELHÍVJA nagyanyámat és leadja a drótot, hogy én micsoda vállalhatatlan fotókat teszek föl magamról (évente kb 10 képet teszek fel pl.tengerparti nyaralásokról, nem az ilyen-olyan szelficskéket tologatom állandóan). Vicces egyébként ez a sirám ettől a rokontól, mivel ő pont az a kategória, aki egy étteremben még az üres tányért is lefotózza és tényleg MINDENT kiposztol. Aztán egy évvel később még meg is osztja. Az már csak a hab a tortán, mikor előadják, hogy egy gyereknek nem kéne bulizni, alkoholizálni, aztán a következő percben meg kínálgatnak likőrrel, pezsgővel, borral stb-vel és ha elfogadom, az a baj, ha nem, akkor meg az. Ha túl sokat eszem, megszólnak, hogy el fogok hízni meg egyébként is jó húsban vagyok, de ha meg szerintük nem fogyasztok eleget (mert nem veszek a gulyásból 2 tányérral), akkor jön a "nem eszel eleget, pedig így is csontkollekció vagy". Ha meglátnak rajtam egy magassarkút, egyből megy a duma, hogy "úristen, hogy hordhat egy "kislány" ilyen cipőt", ha meg edzőcipőben vagy topánkában vagyok, akkor nem vagyok elég nőies, ilyen korban már nem kéne ennyire "gyerekesen" öltözködni.

Beszólnak a matek kettesem miatt, hogy biztos egy lusta disznó vagyok, holott minden héten magántanárhoz járok és gyakorlok. Ezen kívül 4,3 az átlagom, nyelvvizsgám van, dicséretem. De hát lusta vagyok, igen 😂 a felnőtteknél meg egymás túllicitálása megy, hogy kinek szebb, okosabb a gyereke, kinek van nagyobb háza, autója, magasabb fizetése stb.

Kérdező, ha neked is ilyen a családod, teljesen meg tudlak érteni.

2018. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!