Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 évesen eldönthetem, hogy...

17 évesen eldönthetem, hogy melyik szülőmnél szeretnék élni?

Figyelt kérdés
Anyukámmal kiskorom óta rettentő rossz a kapcsolatunk ( becsúszott gyerek vagyok). Most apának jött egy lehetősége és oda költözhetnék. Milyen procedúrákon kell atesnünk, hogy (akár anya ellenére is)én válasszam ki hol éljek.

2018. ápr. 4. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Én 17 évesen besétáltam a gyámhivatalhoz, és kértem, hogy attól kezdve, nővérem legyen a gyámom. Ő is szerette volna. Anyám nem igazán (félárvák vagyunk).

Aztán jött a gyámhivatali procedúra, mindkét helyen környezettanulmány volt, és anyámat "gyereknevelésre alkalmatlannak" találták. Nővérem újszülött ikrekkel albérletben élt a párjával, és megkapta a gyámságot. Attól kezdve nem találkoztam anyámmal.

Ez 16 éve volt.


Érdeklődj a gyámhatóságnál.

2018. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
szia, nem tudod megvárni míg betöltöd a 18 at? azt ne várd hogy elkapkodják a dolgokat.nekünk elöször gyámügy volt, utana ök küldtek tovabb a papírokat a bíróságra.nyáron úgy tudom eleve nincsenek is targyalasok, vagy kevesebb, igy ha elsöre nem tudnak megegyezni a szülök, akkor kell menni megint, nekünk 3 hónapra rá adtak idöpontot megint. úgyhogy az idő az megy. gondolom veszélyeztetve nem vagy, akkor intezkednének gyorsan.a gyerek elmondhatja, hogy kinél szeretne élni, ezt meghallgatja a bíró. de csak akkor dönt úgy, ha ő is jónak látja.tehát ezt nem kell összekeverni azzal, hogy az lesz amit a gyerek szeretne.
2018. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
IGEN, kérdező, 14 éves kor felett eldöntheted, HA az a kiválasztott szülő vállalja, és a körülményei is alkalmasak rá.
2018. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!