Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom megőríti a gyereket,...

A párom megőríti a gyereket, mit csináljak?

Figyelt kérdés

28/L

Már ezerszer rászóltam, hogy közös gyerekünk és hogy mindkettőnk akaratának érvényesülnie kellene, de ő ezt nem veszi figyelembe. 5 éves lett a lányunk, a párom pedig hülyeségekkel tömi a fejét. Például hogyha a gyerek kiönti a vizet és azt mondja, hogy nem ő volt hanem a cica, akkor a férjem máris mondja neki, hogy hogyha hazudunk akkor megőszül a hajunk. Ekkor természetesen a lány megijed és bevalja hogy ő volt. Meg még egyszer nyáron fagyiztunk és a férjem azt mondta, hogy a két gombóc fagyitól hányunk, ezért a lányunk csak egyet kért. Másnap az oviban is fagyiztak és a gyerekünk nem kért, mert azt hitte hányni fog. Az óvónénik pedig azt hitték beteg, vagy valami baja van, mert addig mindig kért. Egyik nap a cicánk megszülte a kicsinyeit és a lányunk azon kezdett gondolkozni, hogy a macskákat miért nem a gólya hozza. Én nem akartam összezavarni, de majdnem mondtam neki, hogy téged sem a gólya hozott csak apád eddig azt hitette el veled. Aztán még olyanokkal is szokta ijeszgetni a férjem, hogyha este nem csukja be a szemét akkor a hattivattik megégetik a haját. (Ezt a hattivattis hülyeséget egyébként valami idióta mesekönyvből olvasta a férjem) Meg a gyerekem azt hiszi, hogy egy lapos fantom lakik a szekrény alatt. Ezt már nem tudom mikor mondta neki a párom. Engem nem neveltek hazugságokban. A férjemet igen, neki az osztálytársai mondták el 10 évesen, hogy őt nem a gólya hozta. Ti mit tennétek a helyemben? Azt nem mondhatom a gyereknek, hogy apád eddig mindent csak hazudott. Egyrészt összekeveredik, másrészt nem fog többet bízni bennünk. De hazudni sem szeretnék a férjemmel együtt, mert ezt én egyáltalán nem tartom jónak. Mit tegyek? Vagy ez a helyzet már megoldhatatlan?



2018. ápr. 4. 13:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%

Megoldható, csak nem vagy elég tökös hozzá. Én már az elején közöltem volna vele, hogy ezt nem játszuk, és hogy miért nem (pszichológia), és ha nem tetszik többszöri megbeszélés után sem, akkor ott az ajtó.


Ezt azért csinálja, mert fingja nincs a gyereknevelésről, ő félelemmel akar idomítani, pont mint a kölyökkutyát, akinek az ürülékében dugják az orrát, ha a szőnyegre csinál.


Ha szép szóval nem lehetne rá hatni, akkor megmondanám neki, hogy közösen szépen elmegyünk egy gyerekpszichológushoz, aki elmagyarázza neki, hogy ez miért rossz, plusz adnék neki egy kis Ranschburg Jenőt és Popper Pétert stb. olvasni. A kislánynak meg igenis az igazat mondanám, még akkor is, ha ezzel az apját hazudtolom meg.


Ha ez sem számít, akkor elvinném a gyereket egy pszichológushoz (akár kettőhöz is), hogy legyen szakértői vélemény arról, hogy a kislány nem normális fejlődésben halad, és legvégső esetben válnék.

2018. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Hát mindenképp nehéz ügy. A gyereket nem kellene hülyének nézni,
2018. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

El kell mondani a gyereknek, hogy amit apu mondott, az bizony nem ugy van. És innnetől ehhez tartani magadat.

Nincsenek szörnyek az ágy alatt, a fagyitol csak akkor hányunk ha degeszre esszük magunkat, ne adj isten romlott. Ha a férjed továbbra is ezt csinálja, maga alatt vágja a fát, és a gyerek alatt,(előbb utóbb agyerek is rá fog jönni) ettől függetlenül te mondjad el a te álláspontodat, nézeteidet.

2018. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%
Bocsi, véletlenül elküldte, 1.voltam. Szóval a korának megfelelően kellene neki az igazságot elmondani arról, amire éppen kiváncsi.(pl.arról, hogy hogyan születik a gyerek) Mellesleg az sosem vezet jó eredményre, ha a 2 szülőnek eltérő elképzelései vannak a gyereknevelésről. Remélem azért sikerül helyrehozni a férjed hibáit, de előtte őt kellene meggyőznöd, hogy a módszerei nem épp a legmegfelelőbbek.
2018. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Talán a férjeddel kéne megbeszélni. Mi sokat nem tudunk tenni. Az elsőnél kelett volna leállitani. Amúgy idegenek miért vállalnak közös gyereket? Kommunikácio csodákra képes. Ez közetetek nulla sajnos. A gyerek nem egy kutya,h beidomitom, lábhoz,fekszikre. :O Főleg nem kéne a gyereket ijesztgetni,h szorongó lelkibeteg legyen. Ez a probléma se ma kezdődőtt,gyerek vállalás előtt meg kéne ismerni egymást.
2018. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%
Tök fura, nekem is teljesen az volt az érzésem, míg olvastalak, mintha egy tökidegen emberről írnál. Mintha most döbbentél volna rá, hogy milyen ember. Érdekes... De hogy a kérdésedre is válaszoljak, én mindenről őszintén beszélnék a gyerekkel, kivétel a Mikulás, a Jézuska meg a húsvéti nyuszi, mert azok szerintem aranyos mesék, és a férjemtől is ezt várnám el. Az eddigi tévhiteket meg ügyes mesékkel meg játékokkal valahogy fel kell oldani. Pl. eljárjuk a varázstáncot, és örökre eltűnik a lapos fantom a szekrény alól. Stb.
2018. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Hogy sikerült kiválasztani?D:-)
2018. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

A férjed sajnos megfélelmlítéssel próbálja nevelni a gyereket, ugyanis minden szülő rémálma, ha a gyerek "kontrolálhatatlan". Sajnos kedves kérdező, gyermeketek eddig nem igen részesülhetett nevelésben, helyette inkább ebben a mai világban használatos "kordábantartásban". Ami nem azt jelenti, hogy most a gyermeketek nem fog hallgatni rátok, inkább meg kéne szoktatni vele, hogy mostantól eltűnnek a megfélelmlítések. Ugyanis ezeknek véget kell vetni. Gyermetketek is a családotok tagja, úgyhogy úgy is kell vele bánni. Hadjátok a félrebeszéléseket és vonjátok be minnél több dologba úgy mint egy felnőttet. Ha pl:. új lesz a tapétátok a nappaliban vagy költöztök akkor vele együtt hozzatok döntést!

Én személy szerint nem úgy mondanám, hogy az apád mindenben hazudott, hanem inkább le kellene ülnötök hárman és megbeszélni. Az apjának kellene elmondania, hogy eddig úgy éreztétek, hogy még kicsi valamely dolgok megértéséhez, de most már egy jó idelye érzitek azt, hogy ő már egy nagy okos lány és tudod nem létezik az xyszörny csak azért mondtuk, hogy megértsd valamit nem szbad tenned a te érdekedben. Ebben az esetben azt, hogy sokáig fennt maradsz mert annak káros hatásai vannak. (Ebben a beszélgetésben elég egyelőre egy hazugságot megmagyarázni és szép lassan a többit is, de a hazugságoknak itt abba kell maradnia). És hogyha mondjátok, hogy aludjon sokat, akkor azt is mondjátok el, hogy mi történik ha nem alszunk eleget (ingerlékenység fáradékonyság). De a tüneteket se megfélelmlítő hangsúllyal kell elmondani. Azt pedig, hogy nem a gólya hozta neked egyedül kell emondanod. pl.: "Julika most le kell ülnünk beszélni. Vettem neked egy képes könyvet amit szeretném, ha közösen megnézegetnénk. Tudod most már elég nagy vagy hogy elmondjam, hogy nem a gólya hozott." Ha veszel neki egy direkt az életkorához kialakított pont erre az alkalora szóló könyvet, akkor nem fogja azt érezni, hogy hazudtatok neki.


Remélem érthetően írtam le, és segíthettem, de először valahogy az apja fejével kell beszélni határozottan.


sok sikert! :)

2018. ápr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Én simán az igazat mondanám a gyereknek, nem érdekel, hogy mit gondol az apjáról, az én gyermekem fejlődését nem fogják félrenevelt fickók elrontani. Milyen érzés lehet már azt hinni, hogy mindenütt még nagyobb veszélyek leselkednek az emberre, mint amekkorák? A világ így sem valami remek hely, de hogy a kislány még a saját otthonában is félelemben éljen, illetve félelemből tegye azt, amit mondanak neki... Ezt nem hagynám. Az lehet, hogy egy értelmes szabály szokott lenni, ha ne nagyon mondjanak ellent egymásnak a szülők és ilyenek, de nem ilyen esetben, amikor a kicsi érzelmeiről van szó, azok sokkal fontosabbak és eddig se kellett volna hagyni ezeket a butaságokat.

Olvass többet gyerekpszichológiáról (akiket az első említett, azokat én is szeretem :)), mondjuk az apának sem ártana. Nagyon rosszul közelíti meg a dolgokat. Egy gyereknek nagy törés, ha nagy koráig hazudnak neki fontos dolgokról, s persze az állandó ijesztgetés addig is ártalmas. A fickó ne csodálkozzon, ha eljátsssza a lány bizalmát, elég határozottan tesz érte...


Azzal is egyetértek, aki a kettőtök közti rendes kommunikáció hiányát tartja nagy bajnak. Sajna ez gyakori dolog (már a hiány, nem a bajnak tartása), pedig már egy félig tartós párkapcsolatban is alap, nemhogy szülőknél.

Az is baj, ha drasztikusan más gyereknevelési elveket vallotok.

2018. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
28%
Hát ebből már nehéz jól kijönni ha ennyi éven keresztül te is asszisztáltál ehhez. El kellene menned egy nevelési tanácsadóhoz/gyermekpszichológushoz és megtudni, hogy hogyan jöttök ki ebből úgy, hogy a gyerek ls a vele való kapcsolat legkevesebbet sérüljön.
2018. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!