Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők esetén felnőtt...

Elvált szülők esetén felnőtt "gyerekekkel" kapcsolat?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem írom, hogy én melyik szereplő vagyok a történetben. Tehát van egy ötvenes elvált férfi, van három nagykorú (értsd fiatal harmincas) fia. A fiúk évek óta tartó kapcsolatban vannak, jó köztük a testvéri kapcsolat, a három sógornő jelölt is jól kijön. A férfi egy éve újra nősült. Az új feleségnek egy gyereke van, külföldön él, családos már.

És van a férfi elvált felesége, aki nehezményez dolgokat, az új felállásban.

Ez pedig a következő: Az új feleség távolságot tart a pasi felnőtt fiaival, és azok párjaival. Karácsonykor még volt ugyan egy meghívás, amikor ezt a hat emberkét vendégül látták az otthonukban, már az is erőltetett volt. Húsvétkor a pasi szintén meghívta a fiait párostól, de az új feleség érezhetően távolságot tartott, sőt a fiatal-felnőttek megérkezésekor elment a másik szobába, az apjukkal hagyva őket. Érezhetően nem szeretné bevonni őket az életébe. Konkrét baja nincs velük, utálkozás, jelenet nincs.

Mi a véleményetek?



2018. ápr. 8. 06:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, ebben a sztoriban bárki lehetsz (a férfi, az elvált felesége, az új felesége, valamelyik "felnőtt gyerek", vagy valamelyik felnőtt gyerek párja is). De ez mindegy is, jobb, hogy így tetted fel, tán kevesebb lesz itt a mocskolódás.

Ha engem kérdezel, én azt mondom, hogy felnőtt embereknél már nem lehet erőltetni a kapcsolatot. Csak azért, hogy új feleség megfeleljen az "elvárásoknak", nem kell a nyakára vinni hat, számára lényegében "idegen" felnőtt embert. Ahogy kiveszem, ő soha nem élt velük egy családban, egy tető alatt, már harmincas felnőttként ismerte meg őket.

Jómagam is egy "távolságtartó második feleség" vagyok, én azt mondom, ha az új nő nem szeretne jeles ünnepeken hat másik embert vendégül látni, hagyni kell, míg el nem fajul a dolog. Van a fiúknak édesanyjuk.

(Amúgy meg, bár olyan pasihoz ment, akinek már külön élő, felnőtt gyerekei vannak, de azért házasság előtt lehetett volna beszélni nagy körvonalakban az "és hogy gondolod az összejárást a gyerekeiddel és családjaikkal" témáról egy kicsit.)

2018. ápr. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Még egy kérdés: Csak az ünnepekről írtál. Hétköznapokon milyen a kapcsolattartás köztük?
2018. ápr. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Hétköznap? A fiúk az apjuk beosztottjai (családi céget visznek), napi kapcsolatban vannak az apjukkal.

Anyukájuk a szomszéd faluban lakik, átlag hetente-kéthetente beugranak a kocsiba és meglátogatják.

Elvált feleség és új feleség nem gyűlölködnek, de nem is beszélgetnek.

2018. ápr. 8. 06:32
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Az exfelesegnek semmi köze ahhoz, hogy az új feleség távolságtarto e vagy sem. Minden szereplő felnott, nem kell hogy szeressék egymast. Konkrétan vadidegenek egymásnak.
2018. ápr. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell személyes kapcsolattartás, de a lehetőségét időnként ki kell fejezni és számon kell tartani egymást, kik tartoznak a családhoz.
2018. ápr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy egyértelmű, hogy ki vagy a történetben 😉
2018. ápr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%

Érdekes, amikor valaki olyan párt talál, akinek kicsi gyereke van, mindig azzal jönnek itt, hogy tudta, stb. Miért más, ha nagyon a gyerekek?

Én nem tudom elfogadni az új nő viselkedését.

2018. ápr. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
58%
Azért utolsó, mert az átlag ember szereti a gyerekeket, illetve egy gyermek jelleme meg alakul, formálódik. Itt felnőttekrol van szó, akiknek meg van a maguk kialakult jelleme, ami már nem fog valtozni . Ha téged össze zárnának 3 vadidegen felnőttel, te se ugrálnál az örömtől.
2018. ápr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

Nem érdekel, milyen a személyiség. Szóval ha a gyereked párja vagy a családja neked nem tetszik, akkor hozzád hiába mennek, inkább félrevonulsz? Tiszteletlenség, sőt, szerintem bunkóság.

Felnőtt ember hogyan alázhatja meg a pártját azzal, hogy semmibe veszi azokat, akik hozzá tartoznak, akiket szeret? Nekem is vannak nemszeretem rokonok, túlélem őket. Ennyi.

2018. ápr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
41%
Nem érdekel milyen a személyisége ? Érdekes. Ezek szerint az összes boszorkány anyóst imádni, alkoholista apát, rasszista nagyapát stb feltétel nélkül imádni kell,mert csaladtag. Amúgy jól vagy?
2018. ápr. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!