Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a leggyorsabban...

Hogyan lehet a leggyorsabban kirakni az ideiglenesen bejelentett élettársat a házból?

Figyelt kérdés
A kijelentés után tényleg 30 napja van az illetőnek elmennie?

2018. ápr. 8. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha a volt élettársnak nincs tulajdonjoga az ingatlanban, akkor rakod ki amikor akarod, de biztosítani kell számára hogy a cuccait elvihesse. Ezt a legjobb tanúval hitelesíteni. Nem vagy köteles neki lakhatást biztosítani egy napig sem, főleg mivel csak ideiglenes címre van bejelentve hozzád. Kérted a jegyzőtől/önkormányzattól az ideiglenes címének megszüntetését?
2018. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hány napot kell biztosítani az elpakolásra?
2018. ápr. 8. 13:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi cucca van nálad hogy nem tudja egy pár óra alatt elcipelni? :O
2018. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az érintett, de igen, pl. bojler, szekrények...
2018. ápr. 8. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Úgy tudom, hogy nyomtatványt kell kitölteni és egyszerűen beadni.

Ebben a cipőben járok. A kedves delikvens egy percet nem lakott nálunk, voltam olyan hülye, hogy beleegyeztem, hogy bejelentkezzen ide, albérletben lakott addig. Semmi tulajdonjoga szerencsére, de a levelei még mindig idejönnek, mert nem hajlandó kijelentkezni. Lépni fogok, már utána olvastam.

Amúgy már nem létezik ideiglenes lakcímkártya, csak állandó. (Remélem, jól tudom.) Ha tévedek, javítsatok ki.

2018. ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ideiglenes lakcímet a világ legegyszerűbb dolga megszüntetni. Bemész az okmányirodába, legyen nálad valami, amivel igazolod, hogy te vagy a tulajdonos, XY már nem lakik ott, szeretnéd kijelenteni. Ennyi.

Ha állandó lakcíme lenne nálad, az lenne a necces, mert akkor ne tartózkodjon ott életvitelszerűen, fél év, tanúk a bizonyításhoz... sokkal macerásabb, sok a kiskapu. Ideiglenes címnél szerencsére nincs ilyen.

(Gondolj bele, ha albérlőd lenne, aki kicuccol, aztán sz@rik bele a papírmunkába, élete végéig be lenne hozzád jelentve emiatt? Dehogyis.)

2018. ápr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 VargaViki válasza:

Az ideiglenes (tartózkodási hely) lakcímet 5 évente meg kell újítani, mert megújítás hiányában az ideiglenes lakcím a törvényi szabályozás miatt megszűnik.

Mindenki köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét nyilvántartás céljából bejelenteni a települési önkormányzat jegyzőjének. Be,- illetve kijelentkezési kötelezettség elmulasztása esetén, ha a lakás tulajdonosa vagy bérlője észleli, hogy lakásában olyan személy van bejelentve, aki ténylegesen nem lakik ott, lakcímrendezési eljárást indíthat. A kérelemben két tanú megnevezése szükséges – idézhető címükkel együtt -, akik szükség esetén a hivatalban jegyzőkönyvbe foglalt szóbeli tanúvallomást tesznek arról, hogy a kijelenteni kívánt személy ténylegesen az eljárásbeli lakában tartózkodik-e. A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg! Nagyon hamar lemegy az eljárás, kimennek szemlézni, meghozzák a határozatot.

A 6-os válasz tökéletes!

2018. ápr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak a tisztanlatas kedveert:

A bejelentettseg tenye nem keletkeztet jogot. Meg az allando lakcim sem.

Csak a tulajdoni viszony.

Ha tied az ingatlan es neki nincs benne tulajdona, valamint csak "siman" elettarsad, akkor kiteheted.

2018. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!